BezpiecznaCiaza112023

krzywa glikemii

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #8588 przez sylwcia
Witam serdecznie
jestem w 18 tygodniu ciąży dostałam skierowanie na badanie krzywej glikemii 50g pytanie do mam które już przechodziły to badanie na czym ono dokładnie polega???? czy któraś miała złe wyniki badań i co wówczas się działo ??? i czy nadwaga może byc przyczyną cukrzycy ciążowej??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8589 przez Paulcia
sylwcia
o ile się nie mylę to badanie polega na wypiciu wody z 50g glukozy, ja osobiście nie miałam z 50g tylko od razu 70g glukozy. akurat w moim przypadku wyniki wyszły ok, ale wiem że jeżeli kobieta ma cukrzycę ciążową to dziecko może urodzić się z wysoką waga, ale nie ma się czym martwić na zapas :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8595 przez sylwcia
a czym jest spowodowany ten zakres gram chodzi mi o to że ja mam 50g a pani70??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8598 przez Paulcia
przede wszystkim nie żadna pani :silly: w zasadzie powinno się mieć 50g a potem 70g, ale niektórzy lekarza <w tym moja :laugh: > dają od razu 70g. tylko, że ja miałam to badanie w 26tc :) ale jest to okropne do wypicia, lepiej zaopatrzyć się w cytrynę przy tym badaniu i wcisnąć ją do sporządzonego napoju :) ja osobiście to na język lałam cytrynę, bo lepiej mi wtedy przeszło przez gardło :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8710 przez kasiora
ja tez to pilam :angry: pielengniarka rozrobila mi to z bardzo zimna wada i tak bardzo nie czulam smaku :dry: przed wypiciem pobierala mi krew (oczywiscie na czczo) pozniej musialam siedziec w miejscu przez 3 godziny (zero spacerowana, wstawania) i znowu pobieranie krwi :huh:
u mnie wyniki wyszy idealnie , a nawet mialam za niski cukier :)

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8788 przez basik_twins
:ohmy:

pierwsze słysze o takich badaniach... :huh:
musze sie zapytac czy w NL tez takie robia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8789 przez sloneczko
ja tez mialam to badanie, bo dzien przed wizyta zjadlam 0,5kg michalkow a kilka dni wczesniej bylam przeziebiona i pilam mleko z miode( co to nie byl najlepsz pomysl), i lekarza sie wystraszyl ;9 hahah

badanie tralo tez u mnie 3 godziny, na poczatku zanim wypilam ten roztwor pobrano mi z palca krew i poznije co godzine, myslam ze te 3 godziny trwaly jak 10.

Badanie wyszlo super, ale lakarz zabronil mi jesc tyle cukierkow ;) i co musze powiedziec na poczatku bylo strasznie trudno, ale dzieki temu nie tyje i ciaza przebiega bez cukrowo, i nie mysle ze moje dziecko moze miec cukrzyce czy cos tam jescze.

Ja pilam to z butelki, musialm to kupic w aptece i butelka byla 0,5l

Basik mysle ze wszedzie robia to badanie jak tylko zobacza podwyzszony dluzej poziom cukru ( co w ciazy sie bardzo zdarza)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8805 przez basik_twins
Acha czyli nie zawsze robią te badania tylko jak jest długo podwyższony cukier, tak???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #8808 przez kasiora
ja tylko dlatego mialam robione to badanie bo moj maly (w brzuszku) byl wiekszy niz inne dzieci :) , i podejrzewali u mnie cukrzyce (osoby z cukrzyca rodza duze dzieci), ale sie okazalo ze u mnie wszystko ok (u mojego chlopaka w rodziníe rodza sie duze dzieci :lol: )

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8818 przez sloneczko
u mnie byl cukier podwyzszony i przybieralam na wadze szybko i dlatego zrobili mi to badanie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8834 przez Margolec
Z tego co ja wiem jest to badanie obowiązkowe w ciąży. Przynajmniej w Polsce. Ja też miałam 70 g tylko dlatego że przychodnia akurat to miała w pakiecie. Nie ma w sumie różnicy czy 50 czy 70, bo po prostu przy 50 czekasz krócej na drugie pobranie niż przy 70. U mnie było to dwie godziny mordęgi!!! Było mi niedobrze, chciało mi się spać i takie tam. Ogólnie nie polecam iść na to badanie samemu, bo łatwo zemdleć w drodze do domku. Ale czego się nie robi dla dzidzusia:)




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8917 przez Moniq
w Polsce jest to obowiązkowe badanie, ma wyłapać kobitki z cukrzycą ciążową i takie u których jest ryzyko; na początku powinno się zrobić test z 50g, ale czasem na skróty robi się od razy z 70g; ja mialam z 50g i po godzinie miałam drugie pobranie krwi; źle to wspominam, chciało mi się wymiotować, obrzydliwie slodkie (a miałam wstręt do słodyczy w ciąży!!!), trochę pomogła cytryna wciśnięta do napoju- calutką wcisnęłam :)
a jak się okaże że jest cukrzyca, to dostaniesz nakaz trzymania diety i jak się dostosujesz to wszystko wróci do normy :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8920 przez Mirella
To ja miałam chyba całkiem na skróty, bo w domu wypiłam to świństwo i miałam tylko jedno pobranie po godzinie od wypicia. A może nie po godzinie? No w ściśle wyznaczonym czasie musiałam przyjść na pobranie. Na szczęście chodziłam prywatnie i pani mnie znała i wydłubała z kolejki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9482 przez sylwcia
dziękuję serdecznie za odpowiedzi jesteście niezawodne.
ja jestem przewrażliwiona na punkcie swojej ciąży i maluszka nigdy nie paliłam w mojej rodzinie wszyscy palą dawniej mi to nie przeszkadzało teraz nie palą w moim towarzystwie nie piję coli i pepsi i już od dłuższego czasu nie jem słodyczy. Każde badanie mnie przeraża boję się że wynik wyjdzie zły. jak dotąd jest wszystko ok mam jednak nadzieję że i to badanie wyjdzie dobrze jednak się boję bo przed ciążą miałam nadwagę czy to będzie miało wpływ na wynik???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9488 przez Margolec
Rety!
Nie pijesz coli ani pepsi?! ani słodyczy nie jesz?!
Co Ty dziewczyno masz z życia:)
A tak na poważnie to chyba dobrze, ja niestety nie odmawiam sobie słodyczy, colunię dwa łyki raz na jakiś czas też, choć mąz wprowadził terrol colowy:)




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl