BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE SIERPIEŃ 2012 :)

12 lata 1 miesiąc temu #332680 przez Majowka
Marta, Ty sie nie martw brakiem kopniakow! To stukanie to nic innego, zobaczysz jak Ci raz porzadnie stuknie :laugh:
Moje znajome czuly ruchy dopiero w 22 tyg, nawet lekarz mi to mowil...

U mnie na obiadek gotowane warzywa i pozniej troche truskawek pojem, bo na kolacje mam 8 stekow miesa z ryzem i surowkami, wiec obym tylko glodna bylo okolo 20, zeby mieska nie zmarnowac :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #332683 przez adagma
Hahaha :D Słuszna uwaga Martadam... pytanie o obiad musi paść obowiązkowo!! :D
U mnie zrazy w jasnym sosie z ziemniaczkami i jakąś surówką/ogórkiem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu - 12 lata 1 miesiąc temu #332688 przez WikiWu
Majowka wrzuciłam zdjęcie zestawiające te dwa kolory, powiem Ci, że widzę taki pokój, ale ta pistacje to bym jeszcze bardziej rozjaśniła, żeby wpadała w taki bledszy odcień.
Granat będzie występował jako dodatek więc nada charakteru.

Nie zgodzę się z komentarzami, które czytam na stronkach z inspiracjami takich właśnie delikatnych pokoików dla niemowlaków. Dziwne, żeby z początku dobierać kolory pod charakter dziecka, czy jakieś kontrasty, które moim zdaniem nie działają uspokajająco i odprężająco, a chyba to jest najważniejsze.

Ja najprawdopodobniej zdecyduję się na białe panele na 1/3 ściany od podłogi, do tego białe meble i oczywiście jakiś pastelowy kolor na ścianie od paneli w górę. Jaki jeszcze nie wiem, ale uwielbiam zielenie i błękity więc myślę że coś w tym kierunku. Dodatki to już wyjdzie w praniu :) W pokoju ma być świeżo i ma panować lekka i wiosenna atmosfera :)

Co do nietrzymania tych płynów, ostatnio jak niechcący podczas wycieczki wymcknęło mi się przy tatusiu maleństwa, ze "coś mi pociekło" to biedny zrobił taką przejętą ale jednocześnie zniesmaczoną minę , że aż usiadłam z wrażenia :D

Oj fotkę zapomniałam dołączyć
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #332690 przez adagma
A ja mam dziś wrażenie, że mi brzuch rośnie w oczach :P Nawet szef spojrzał dziś na niego mocno zaskoczony, kiedy stałam w pobliżu :P Bo wcześniej chyba mi nie dowierzał, że jestem w ciąży skoro brzuszka nie było :P Może w końcu zaczęłam nadrabiać zaległości :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #332694 przez Majowka
Dzieki Wiki, faktycznie super polaczenie!
No i super to wymyslilas u siebie, bardzo mi sie podobaja panele, ale u mnie strasznie drogo by to wyszlo, a szkoda :(

Adagma, Ty nam cos tu jestes winna kolezanko :laugh: .......gdzie ta fotka???????? My tez chcemy zobaczyc!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #332696 przez nator1
No to temat zarzuciłyście kanalizacyjny :laugh:
Ja też dołączam do mam z wyciekami białej wydzieliny, ale ja latam w zwykłej wkładce i jest ok.
Gorzej, jak czasem kichnęłam na początku ciąży i bałam się, że się posiusiam...
Co do posikiwania to nalezy ćwiczyć mięśnie kegla - nawet kilka razy dziennie! Po pierwsze macie kontrolę wycieków, po drugie szykujecie się do porodu, po trzecie po porodzie szybciej wracacie do siebie tam na dole :silly:

Co do kolorów, kurcze to takie bielusie pokoiki maja swój urok, ale ja jednak uważam, że zabawki dla dzieciaczków nie bez powodu są kolorowe... a to ma być świat własnie tego małego człowieczka :) No ale o gustach się nie dyskutuje

A, no i obiad: zupka warzywna zabielana mlekiem, na drugie kurczak peczony bez tłuszczu, ziemniaki i tarta marchewka. B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #332706 przez WikiWu
Masz dużo racji Nator, dlatego tez nie zamierzam robić białego szpitalnego pokoiku, tylko kolorowy w pastelowych kolorach. Około 4-go miesiąca maluszek staje się wrażliwy na kolory, choć już około 2-go zaleca się wieszanie właśnie kolorowych zabaweczek w określonej odległości od dziecka. Do 4-go miesiąca zaczyna zwracać uwagę właśnie na szczegóły i tak do momentu aż nie wykształci ostrego widzenia, czyli raczej wszystko co znajduje się w jego najbliższej odległości ma znaczenie. Ale specem nie jestem tak naprawdę nic na ten temat powiedzieć nie mogę :)

A obiadek, cóż, dzisiaj morszczuk z patelni z ziemniaczkami i kiszoną :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #332714 przez adagma
Wiem Majowka, wiem, że obiecałam... ale tak mi jakoś schodzi...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu - 12 lata 1 miesiąc temu #332737 przez WikiWu
Dziewuszki, chciałam się pochwalić ;p

Słuchajcie spotkałam się wczoraj z dobrą koleżanką, a ona do mnie mówi - "boże jaka ty jesteś gruba" :D
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #332744 przez ewii
Dziewczyny,wiem ze to głupie bo do badań obciązenia glukoza mam jeszcze troche czasu ale boje się że będe miec cukrzyce,skąd ona się w ogole bierze w ciąży???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #332745 przez adagma
WikiWu, to Ci koleżanka komplement rzuciła :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #332748 przez adagma
Ewii nie martw się na zapas. Nie wiem skąd się bierze, ale wykryta i "leczona" cukrzyca ciążowa nie jest groźna. Wiem z doświadczenia dwóch koleżanek - musiały tylko badać poziom cukru glukometrem i stosować odpowiednią dietę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #332749 przez lusia88
hejka :) jestem tu nowa i Witam wszystkie Mamusie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #332785 przez martadam23
LUŚKA WITAJ :)) podaj dane :D zaktualizujemy :D


lusia88 napisał:

hejka :) jestem tu nowa i Witam wszystkie Mamusie :)


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=41629http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=41630

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #332787 przez WikiWu
Adagma mnie tam to ucieszyło :) te moje 54 kg były już nie do zniesienia!

Hej Lusia fajnie, że dołączyłaś :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl