BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE SIERPIEŃ 2012 :)

12 lata 1 miesiąc temu #332448 przez nator1
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #332466 przez adagma
Praca nie zając nie ucieknie :P Szef gdzieś pojechał, więc na razie luz :D

Nator, śliczny ten pokoik :)
Największy urok pokoju dziecięcego moim zdaniem robią ozdoby na ścianach i odpowiednie oświetlenie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #332511 przez Majowka
Hej dziewczynki,

Nator piekny pokoik, a jaki duzy, szczesciara z Ciebie.

Pokaze Wam fotke, jak juz bedzie pomalowane i z mebelkami, moze Wam sie spodoba :)

Adagma, pewnie, ze chwilowe! Albo rozciaganie jakies....nie warto sobie glowy zawracac :laugh:

Kopniaczki z rana juz byly? U mnie juz 3-4 ale takie porzadne :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #332546 przez adagma
Majowka, kopniaczków u mnie już sporo od rana było. Czuję jak się maluch wierci, jak tylko ja zmieniam pozycję :)

Trochę mnie martwi ten ból brzucha :( Myślę, że to typowe rozciąganie, bo czuję ostre kucie z lewej strony, ale teraz doszło też z prawej, tylko trochę w innym miejscu i zgłupiałam... Jakoś wcześniej nie miałam takiego bólu... Mam przeczucie, że po prostu zaczynamy mocniej rosnąć, ale i tak trochę się martwię... No nic, jak nie przejdzie to do lekarza pomaszeruję...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu - 12 lata 1 miesiąc temu #332569 przez Majowka
Dokladnie, nie ma co panikowac, pewnie to tylko bol rozciagania. Oby jak najszybciej minal :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #332622 przez nator1
Dziękuję, mi też się ten pokoik bardzo podoba i fakt - jest ogromny, ale już i tak mało miejsca się zrobiło jak tam trafiły klamoty Kacpra

A co do bóli, to mi też ciągle coś strzyka i ciągnie i boli... ale cóż, takie uroki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #332631 przez WikiWu
Dzień dobry :)

Marta przykro mi z powodu dziadka.

Ariane zdrówka dla córusi, na pewno wszystko będzie dobrze!

Czarnyloczek brzusio imponujący, i mamusia karateka, czekaj jak bąbel w genach otrzymał ciągotki do walk i zacznie Ci kopniaki sprzedawać ;)

Chlopek kurcze nie widzę Twojego zdjęcia, sam link, ale nic z nim nie mogę zrobić :(

Majowka a co powiesz na połączenie białych mebli, granatowych dodatków z jednym z poniższych kolorów na ścianie:
- musztardowy, odcienie żółci lub pomarańczu, rudości
- zieleń pistacjowa lub lipowa ?

Villemo jak synuś to tylko Filip :) i według powiedzenia "wyskoczy jak Filip z konopi" ;)

Adagma rozciąga się jak nic :)

Co do kopniaczków to ja jeszcze nic nie czuję, z tego co piszecie jak się ma mniej tłuszczyku to szybciej czuć, ale mi coś nie jest dane. 15-go i 16-go ewidentnie czułam bąbelki i byłam pewna, że lada dzień zostanę przywitana jakimś szturchańcem a tu nic... już nawet zaczęłam myśleć że po tej amnio coś nie tak, a wizyta dopiero za tydzień.

Takie mniej dyskretne pytanie, mam nadzieję że nie jest nie na miejscu :) czy macie, hmm jakby to nazwać takie skąpe "wycieki" z pochwy? ja muszę używać wkładek, co jakiś czas (kilka razy dziennie) takie coś mi się przytrafia. Na ostatniej wizycie gin nie stwierdził żeby to było jakieś zakażenie, ale to nie mija...

Co do zakupów, jeszcze nic nie mam :( czekam na wyniki.

Pozdrawiam cieplutko :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #332652 przez adagma
WikiWu, ja mam cały czas taką mlecznobiałą wydzielinę. Podobno to normalne i do tego ilość ma się zwiększać. Ale trzeba obserwować, czy nie zmienia się kolor, zapach, konsystencja itp., bo jak się zmieni, to może oznaczać stan zapalny.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #332660 przez martadam23
a ja zaczynam się martić ruchami ;/ sama nie wiem czy są czy ich nie ma ... czasem coś tam stuknie w srodku ale równie dobrze moga to być jelita ;/ 22 tydzien i jak na razie zero solidnych kopniaków... poczekam jeszcze 3 tygodnie max i jak coś to lekarz... jak myślicie ??

pokoiki moim zdaniem dosć ciekawe ":D
www.papilot.pl/wnetrza/8022/Jak-urzadzic-pokoj-niemowlaka.html
dino.sklep.pl/nowy/pokoje-dzieciece-2012...html?page=3&sort=20a
ebobas.pl/artykuly/czytaj/872/zakupy/bez...la-niemowlaka/1/6265
www.babyluxury.pl/pl/c/Pokoik-dzieciecy/392

Wiki co do tych "wycieków" to popuszczanie moczu czy wydzielina mleczno biała to norma nie ma czym się strsować :D gdyby pojawiła się krew w moczu czy coś takiego należy zgłoosić się do lekarza ale tak ... nic się nie dzieje :D tak ostatnio powiedział mi mój gin :D
uspokoił m nie że popuszczanie moczu jest efektem iż dziecko napiera na kręgosłup nerki i pęcherz i ze jest to normale :D

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=41629http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=41630

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu - 12 lata 1 miesiąc temu #332663 przez WikiWu
Dzięki Adagma, ja mam właśnie taką bezwonną, mlecznobiałą wydzielinę. Uciążliwe to cholerstwo, ale cóż począć. Jak będzie ciepło to przynajmniej człowiek wskoczy w kieckę i nie będzie się martwił, że przeciekło i na getrach plama... :)

Ach i przyszły mi wreszcie getry, są mega wygodne, bo z takim pasem na brzuch, zobaczymy tylko jak się będą zachowywać po praniu ;)

Marta dziękuję również, na szczęście żadnych plamień i innych takich źle brzmiących przypadłości nie mam. Z tym moczem to też dobry numer :D
A wiesz, że ostatnio pomyślałam nawet nad takimi panelami białymi na 1/3 ściany :) wydaje mi się, że to bardzo praktyczne (można zmywać paluchy) i w dodatku wyglądałoby idealnie w połączeniu z meblami i kolorami jakie planuję :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #332667 przez martadam23
wiki a sobie pomyśl ze zalecają kupić wkładki chłonne w aptece bo zwykłe czasem nie daja rady .. i lekarz powiedział ze to dość częsta przypadłość i od 21-22 tyg zdarza się już dość obfite popuszczanie ... ja się martiwłam juz w 17 tygc ze cos nie tak .. a się okazało że to norma bo Julek albo Emilka...< opcja do wyboru> hah .. się tak usadził w okolicy pęcherza

WikiWu napisał:

Dzięki Adagma, ja mam właśnie taką bezwonną, mlecznobiałą wydzielinę. Uciążliwe to cholerstwo, ale cóż począć. Jak będzie ciepło to przynajmniej człowiek wskoczy w kieckę i nie będzie się martwił, że przeciekło i na getrach plama... :)

Ach i przyszły mi wreszcie getry, są mega wygodne, bo z takim pasem na brzuch, zobaczymy tylko jak się będą zachowywać po praniu ;)

Marta dziękuję również, na szczęście żadnych plamień i innych takich źle brzmiących przypadłości nie mam. Z tym moczem to też dobry numer :D


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=41629http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=41630

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #332671 przez WikiWu
Marta, mówię w lecie pod kiecką to pal licho mogę nawet w pampersie chodzić (tfutfu) ale teraz, jak mi pocieknie czasem to aż zamieram, bo nie wiem czy to już siku leci czy tylko mam mały "wyciek" ;) szczególnie jak się wczłapię na moje 4 piętro i zasiądę dla odpoczynku w fotelu, uuu wtedy jest ciekawie. Ja to w ogóle mam cały czas jakies parcie na pęcherz. Takie uczucie jakby wciąż był pełny. Chyba tez maleństwo sobie z mojego pęcherza poduszkę zrobiło :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #332673 przez Majowka
Wiki, dzieki wielkie...moze z pistacja, ale to dosc odwazne polaczenie, musze jakas fotke dorwac, zeby zobaczyc jak to sie prezentuje...

Co do uplawow to tez mam spore, bez wkladki ani rusz, wiec chyba to normalka... Tak jak Adagma mowi, jesli zmieni kolor lub konsystencje, to wtedy moze byc infekcja.

Martadam, dzieki :kiss: Pierwszy link boski, cala ja :) Ale jak widac po komentarzach niewielu ma zwolennikow :laugh:

A jakie kolorki Ty planujesz Wiki?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #332674 przez adagma
Wikiwu, mam to samo, niestety. Czasem aż zamieram na chwilę i zaraz biegnę sprawdzić, czy nic nie wyciekło na spodnie :P Najgorzej własnie jak wyjdę po schodach (pracuję na 4 piętrze, bez windy, więc wiem co czujesz) albo jak długo chodzę.

A o nietrzymaniu moczu niestety tez słyszałam. Podobno baaardzo częste w ciąży, szczególnie w samej końcówce. Znajoma nawet miała taka akcję, że jak jej wody odeszły, to myślała ze to własnie siku :P Ale jak już jej drugi raz mocno pociekło to nie miała wątpliwości, że to wody ;)

Niezbyt fajne to matka natura nam zorganizowała... ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #332678 przez martadam23
ja powiem tak .. ja jak pochodze pozginam się trochę nawet jak obiad robie w kuchni dłuzsze stanie czy siedzenie nie służy chodzenie i wchodzenie po schodach tez... no cóż... mamy słabssze pęcherze :P więc trzeba sięuzbroić w cierpliwość :D haha :D
poza tym ... jak naj mniej chodzić dużo płynów pić!! odpoczywać!!!


Wiki ... no to wiem co czujesz .. ciągłe parcie na pęcherzu i oddawanie moczu - ja teraz średnio co godzinke latam masakra... gorzej niż na początku ciąży :P haah ...

no i oczywiscie jak będziesz na wizycie powiedz lekarzowi o tym :)
Wiki pomaga jedzenie suszonej żurawiny albo wyrobów z żurawiną :D ja wcinam konfiturki albo płatki wtedy pęcherz staje się silniejszy i organizm w ogole łatwiej znosi takie przypadlości :D polecam :D

chciałam powiedzieć że nie było dziś pytania
CO DZIS NA OBIAD??
U MNIE ROSOŁEK Z LANYMI KLUSKAMI :)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=41629http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=41630

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl