BezpiecznaCiaza112023

Palenie papierosów a planowanie dziecka

9 lata 6 miesiąc temu #929081 przez jagodzianka90
Witam serdecznie, mamy z mężem ogromy problem:fajki;/ ja palę od 7 lat, mąż od 5.. Jest źle bo czuję że mam już kaszel palacza, palę około 16 papierosów dziennie;/ próbowałam przestawić się na elektrycznego i nic;/ jest mi bardzo ciężko rzucić bo niestety lubię palić;/ Doszliśmy z mężem że czas postarać się o bobaska..no i co za tym idzie pora o siebie zadbać. Piszę tutaj bo potrzebuję informacji ile mniej więcej czasu potrzeba na oczyszczenie organizmu;/ nie chciałabym żeby naszemu przyszłemu dzidziusiowi coś poszkodziło z mojej głupoty;( macie może jakieś sprawdzone leki na rzucenie?

marzycielka;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #929082 przez munkki
Czesc, ja przed zajściem w ciążę paliłam trochę mniej, ale nie rzuciłam całkiem. Za to po zrobieniu testu który był pozytywny przestałam palić w momencie, nie było mi ciężko, wyszło to naturalnie. lekarz nic mi nie mówił ze palenie przed ciążą może mieć jakiś bardzo wielki wpływ na dziecko, martwił się tylko ze organizm dalej potrzebuje nikotyny... Ale mój to chyba nie potrzebował bo mnie nie ciągnęło ;)

Paliłam długo i dużo... wiem jak ciężko rzucić, jak dla mnie nie istnieje żadny sposób oprócz solnej woli i motywacji...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #934986 przez Wikii
Rzucanie palenia jest trudne - zwłaszcza jeśli pali się dużo i od dawna. Jeśli obserwujesz już negatywne skutki palenia to jest to ostatnia chwila na rzucenie nałogu. Jeśli mam być szczera, dziecko nie powinno być powodem rzucenia palenia - powinnaś to zrobić dla siebie - matka, która potrafi zadbać o swoje zdrowie i mam na uwadze to żeby żyć jak najdłużej (papierosy skracają Ci życie), będzie potrafiła zaopiekować się dzieckiem. W przeciwnym razie, może na chwile uda ci się rzucić, ale wykarmisz dziecko, ono podrośnie i znowu wrócisz do nałogu i będziesz szkodziła nie tylko sobie, ale też dziecku,które jest w Twoim otoczeniu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu - 9 lata 1 miesiąc temu #967870 przez maja0200
Oj coś wiem na ten temat. Zabieram się do rzucenia palenia od kilku miesięcy. Póki co to udało mi się przejść na epapierosy. W sumie to mąż mnie zmobilizował bo kupił mi na gwiazdkę zestaw z green-smoke i tak zaczęłam jakoś się do nich przekonywać i palę. Na pewno jest to lepsze niż normalne papierosy. Ale chcemy starać się o dziecko i wiem, że muszę rzucić. Tym bardziej, że mój mąż nie pali. Czuję, że długa droga przede mną. Chciałabym rzucić na zawsze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 miesiąc temu #1026666 przez karin
W rzucaniu palenia pomaga przejście na zdrowy tryb życia - a więc zdrowe odżywianie i trochę ruchu. Organizm wtedy podobno jakoś się przestawia, że nie domaga się nikotyny.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 tygodni temu #1031301 przez Marcysia
Może sobie pomyśl tak, że nie robisz tego tylko dla dziecka, ale przede wszystkim dla siebie :) Po za tym masz nad tym całkowitą kontrolę, możesz przestać kiedy chcesz. a co mają powiedzieć dziewczyny chore - szprycujące się hormonami, suplementami typu inofem, witaminkami i czekającymi z wypiekami na twarzy na ten cud poczęcia? A Ty możesz sama jedną decyzją, kosztem drobnego dyskomfortu zwiększyć swoje szanse na urodzenie zdrowego dzidziusia :) Pomyśl o tym tak właśnie, że inni mają się gorzej, że dziecko jest tego warte, bo my dobrze wiemy, że jest warte wszystkiego, wszelkich poświęceń :) Trzymam kciuki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1035343 przez Judyta4
Rozumiem Cię, rzucenie palenia wcale nie jest takie proste. Ale jeśli naprawdę Ci na tym zależy może warto wesprzec się psychologiem klinicznym, doświadczonym w problematyce uzależnień ? W wielu klinikach znajdziesz takich specjalistów np. warszawskiej Psychomedic. Dodatkowo warto też wspomagać się plastrami, czy gumami do rzucia z nikotyną. Życze powodzenia w tej walce :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu - 7 lata 10 miesiąc temu #1035581 przez WiolkaKlaman
Nasz ginekolog z Warszawy zalecił ograniczenie, lub rzucenie papierosów jak się staraliśmy o dziecko. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Ja wspomagałam się tabletkami desmoxan, mój mąż e- papierosem i wspólna motywacja sprawiła że nie palimy już 4 lata :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1039452 przez peper_mint
dlaczego wy myslicie , ze e-papierosy to nagle są zdrowe i wcale nie szkodzą ? to jest dalej uzależniająca nikotyna ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1039683 przez olgunia
Zróbcie sobie wspólne postanowienie, że oboje rzucacie jednocześnie. Jedno będzie w ten sposób motywować drugie i łatwiej wam będzie wytrwać. Sama po sobie wiem, że w ciąży rzuciłam fajki automatycznie i nawet mnie do nich nie ciągnęło. Po urodzeniu dziecka wciąż nie palę i nie zamierzam do tego wracać - już mi się nie chce palić. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043630 przez Wierzba
Opinie na ten temat są różne. Jedną z teorii jest to, że być może wina leży po stronie lekarzy, którzy niezbyt przekonywająco szerzą wiedzę na temat szkodliwości takiego postępowania. Inną tezą jest zaś to, że to społeczeństwo słabo piętnuje to zjawisko. Nie ulega jednak wątpliwości, że często to kobiety bagatelizują zalecenia lekarzy i przedkładają nałóg nad zdrowie własnego dziecka. Palenie w ciąży nie tylko zagraża matce, ale ma wpływ przede wszystkim na rozwój płodu. Nałóg ten zwiększa szansę na poronienie i porodowe powikłania, a także działa na ograniczony wzrost wewnątrzmaciczny. Do tego maluch ma duże szanse na urodzenie się z wadami rozwojowymi. Warto wiedzieć, że 29% populacji Polaków pali codziennie, co stanowi około 9 mln ludzi. Tak wynika z raportu WHO oraz badań Centrum Onkologii w Warszawie. Czy istnieje pojęcie najlepszego momentu na rzucenie palenia? Kiedy powinien on nastąpić? Na to pytanie odpowie dr Agata Wolska.

Mamy dwa życia - to drugie zaczyna się, gdy dociera do nas, że tak naprawdę mamy tylko jedno.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1045915 przez Mecia
No niestety nie macie wyboru, a już szczególnie Ty, chociaż bierne palenie też jest szkodliwe :( Trzymam kciuki, to może to będzie punkt zwrotny w Waszym życiu i już do palenia nie wrócicie? Zamiast palić już chyba lepiej jeść słodycze na stres ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1046808 przez WiolkaKlaman
tak fajnie jest rzucać z drugą osobą, zawsze większe wsparcie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu #1062554 przez Domii1983
Moim zdaniem papierosy w ciąży bardzo szkodzą, podobnie jak zła dieta. Warto dlatego o przyczynach zakwaszenia organizmu poczytać sobie tu: alces.pl/na-czym-polega-odkwaszanie-na-czym-oczyszczanie-organizmu/ i zmienić swoje podejście do dotychczasowego jedzenia. Tym bardziej ważne jest to w ciąży.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 4 miesiąc temu #1070436 przez Andreaa
To ja się wypowiem jako osoba kiedyś paląca. Nigdy nie paliło się u nas w mieszkaniu, tylko na balkonie i przy zamkniętych drzwiach. W tym czasie obie moje siostry były w ciąży lub miały maluchy. Nigdy nie paliłam u nich w domu, zawsze po powrocie myłam ręce i nigdy nie brałam dzieciaczka na ręce zaraz po fajce. Myślę, że możesz powiedzieć im wprost, ustalić jasne zasady, dogadać je z partnerem i po prostu konsekwetnie stosować nie biorąc pod uwagę fochów innych. Miałam podobne sytuacje, kiedy przychodzili do nas palący znajomi i nie rozumieli dlaczego mają wychodzić na balkon, skoro my też palimy. No trudno, mój dom moje zasady albo je ktoś szanuje albo nie przychodzi w odwiedziny.
Palenie faktycznie jest groźne dla dzieciaczka. Na tej stronie jest dobry kalkulator ciąży: bebiprogram.pl/zdrowie-mamy/kalendarz-ci...ulatorem-daty-porodu - można sobie poczytać o zagrożeniach jak i o tym na co powinno się zwracac uwagę w tym szczególnym okresie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl