BezpiecznaCiaza112023

ciaza w Szwecji

9 lata 4 miesiąc temu #948586 przez goniag12
Hej. Wiec u ciebie jest troche inaczej bo u mnie polozna od razu pobrała krew z żyły do tych podstawowych badan, a dopiero później biora z palca na sprawdzenie cukru i żelaza.

Powiem ci ze nie wiem dokładnie na jakie choroby jest to badanie, które oni robia. Na zespół Downa na pewno i jeszcze jakieś dwie. Jeśli chcesz je zrobić to zgłoś to jak najszybciej. Sa darmowe.

Prywatnie bylam na standardowym badaniu. Sprawdzaja to co sie da w konkretnym tygodni. Ale nie wykrywaja wad chromosomowych.
Mozna tez zrobić prywatnie badanie prenatalne,ale jest dosyć drogie. Na pewno ponad 1000kr

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #948614 przez Aga87
Ide w czwartek prywatnie do polskiego gin to sie moze wiecej dowiem :)

A powiedz, masz ze soba karte ciazy? Bo ja nie otrzymalam nic ale w sumie mysle ze warto byloby miec cos takiego? ;)

Pzdr
AGA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #948616 przez Aga87
Aha i jeszcze..ona nie kazala mi pobierac krwi dzis bo powiedziala ze to za wczesnie jeszcze i zeby poczekac do konca 9tyg, dlatego dopiero w piatek.
Ale pytala o szpital i wybralam Solna :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #948623 przez goniag12
Wiesz co tutaj nie ma czegos takiego jak karta ciazy. Oni tu maja wszystko skomputeryzowane. Dopiero po usg polowkowym dostajesz takir zaswiadczenie ze jestes w ciazy i to tyle. A do czego potrzebna ci ta karta?

Fajnie ze juz w czwartek zobaczysz swoje malenstwo. Napewno nie mozesz sie juz doczekac.

Ja juz czuje ruchy malenstwa wiec jestem spokojniejsza. A do tej pory to tez nie moglam sie doczekac usg zeby upewnic sie ze cos tam siedzi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #948626 przez Aga87
W sumie karta mi do niczego nie potrzebna, porownuje tylko z PL ;) moja siostra miala karte ciazy ze wszystkimi wynikami, pomiarami, wagami i dlatego sie zastanawialam czy tez maja tu cos takiego.

a ile usg lacznie robilas w ciazy? W sensie tych prywatnych, bo tego jednego w tyg 20 to nie licze nawet ;)

Super ze czujesz juz ruchy dziecka! To musi byc niesamowite uczucie!!!

Ja sie nie moge doczekac zeby tylko uslyszec ze na te chwile jest wszystko ok:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #948655 przez goniag12
W pierwszej ciazy mialam sporo usg 2 robilam prywatnie u lekarza w 7 i 12 tygodniu, potem mialam to w 20tc. potem raz w Polsce i jeszcze trzy tutaj ale w szpitalu, 2 dlatego ze slabo czulam ruchy i jedno w 41tc. bo ja urodzilam 11.dni po terminie. Zawsze je robia jesli porod sie opoznia. Czyli w sumie 7 (3 prywatnie reszta panstwowo) ale mialam wskazania do tylu badan. Co prawda ciaza wzorowa i nic sie z dzieckiem nie dzialo ale ja mialam lozysko na przedniej scianie, ktore amortyzowalo ruchy plodu. Bywaly dni ze wogole go nie czulam i wtedy trzeba jechac do szpitala na kontrole.

Teraz mialam juz 3 ale niepotrzebnie. Poszlam za wczesnie do lekarza i nie bylo widac plodu wiec musialam przyjsc jeszcze raz. I jeden raz w mamma mia. Juz wiecej nie planuje chyba ze cos by sie dzialo.

A ty wybierasz sie na Swieta do Polski? Dlugo mieszkasz w Szwecji?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #948662 przez Aga87
To mnie troszke uspokoilas jesli mowisz ze teraz 3 ale niepotrzebnie;) czyli jak zrobie teraz w czwartek to potem moze jeszcze jedno prywatnie i potem to w tyg 20 i tez powinno byc ok, mam nadzieje!

Ja zostaje tutaj bo w 1 trym mowia aby nie latac a promem sie tluc nie chce zreszta nawet nie mam auta;)

Myslalam raczej aby w kwietniu poleciec ale to zobacze jak sie wszystko rozwinie.

A Ty lecialas do PL czy promem? I w ktorym tc?

Jestem tu 2 lata dopiero wiec wcale niedlugo ale mam zamiar zostac na dlugo ;) a Ty? ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #948699 przez goniag12
Mysle ze spokojnie jedno lub dwa usg wystarczy, jesli nic niepokojacego nie bedzie sie dzialo. Duzo moich znajomych obylo sie wogole bez.usg. mysle ze to po prostu kwestia cierpliwosci.

Ja od kiedy zaszlam w pierwsza ciaze jezdze do Polski promem, ale to ze wzgledu na to.ze wiecej rzeczy mozemy zabrac autem, a teraz z dzieckiem to juz wogole jedyna opcja. Ale bylam raz samolotem we wrzesniu i bylam w 5 tygodniu. Szczerze to nie slyszalam nigdy ze nie mozna latac w.pierwszym trymestrze. No chyba ze ktos ma problemy z cisnieniem.
Wiem tylko ze raczej odradzaja wyjazdy za granice juz po 28tyg. A na kiedy masz termin?

Ja juz.tu mieszkam 7 lat i tez narazie nie planuje powrotu do kraju.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #948725 przez Aga87
Ja mam termin na 18.07 wiec jeszcze troche :)

Tak tylko slyszalam aby nie latac w 1 trym. moze wlasnie ze wzgledu na to ze wtedy najwieksze ryzyko poronienia? Promem fajnie ale dla mnie chyba za dlugo bo moja rodzinka mieszka pod Wroclawiem to potem trzeba by sie jeszcze do nich dostac, no ale zobaczymy;)

Ty to mieszkasz tu juz spory kawal czasu! Ja dopiero zaczynam ale poki co podoba mi sie, zreszta mam tu tez rodzine ktora tu mieszka juz ponad 20 lat wiec tez troche inaczej :)

A Ty zostajesz w grudniu tutaj czy plyniesz do PL?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949156 przez goniag12
Za tydzien plyne do Pl na 3 tygodnie. Zawsze swieta spedzamy w Polsce. Tylko raz zostalismy bo nasz synek mial miesiac.

Termin masz blisko moich urodzin:) 13.07

Daj znac po wizycie. Powodzenia:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949714 przez Aga87
Hej!

Juz jestem po wizycie i mialam usg i okazalo sie ze to dopiero 7 tc a nie 9 :)
Musze chyba powiadomic moja polozna bo inaczej zawsze bedzie te 2 tyg. roznicy.
Dzis bylam na pobieraniu krwi i babka sie zle wkula i wziela druga reke, druga reka ok a pierwsza bolesna i napuchnieta..mam nadzieje ze predko przejdzie bo dzis ide jeszcze do stomatologa! Wyobraz sobie ze jadlam krowke ciagutke i troche plomby mi sie odlamalo. Nie lubie chodzic do dentysty ale mam nadzieje ze jakos bedzie :)
Dobrze ze dzis nie plyniecie do PL bo zapowiadaja sztorm wiec moze byc niebezpiecznie :(
Jak tam u Ciebie? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949984 przez goniag12
U mnie narazie bez zmian. Wciaz strasznie bola mnie plecy. Gdybym mogla cofnac czas to nie pracowalabym tak dlugo w pierwszej ciazy. Wtedy jeszcze sprzatalam i czasami ze lzami w oczach sie szarzowalam do 8 miesiaca. Mysle ze wtedy "zepsulam sobie plecy" wiec jesli pracujesz fizycznie to oszczedzaj sie a jak zaczna bolec cie plecy to idz na zwolnienie. Taka moja rada:)

Puki co szykujemy sie do wyjazdu i czekamy na usg:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #950494 przez Aga87
Hejka!

Wspoczuje bardzo bolu plecow:( mam kolezanke ktora pracuje na sprzataniu i ona wlasnie poszla na zwolnienie w 5mc bo juz nie dawala rady ale to tez jej druga ciaza. Ja nie pracuje fizycznie za to za duzo siedze na 4 literach :p

juz jutro masz usg!!! Daj znac co i jak:)

A ja musze sie zapytac bo zwariuje..czy mozna jesc w ciazy rökt kalkon? Dzis zjadlam na sniadanie i pod koniec drugiej kromki sie zatrzymalam..mowia ze tokso ale nie wiem czy w takim miesie tez? Jadlas? Wiesz cos moze? Jutro mam tez lekarza wiec w razie czego to go zapytam ale jesli juz dzis znalabym odpowiedz to czulabym sie znacznie lepiej..:( dzieki!

A jak sytauacja z promami? Czytalam ze niektore maja opoznienia i lepiej dzwonic do przewoznika aby potwierdzic godzine wyjscia z portu.

Pozdrawiam cieplo!
Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #950592 przez goniag12
Zalezy, czy byl wczesniej gotowany czy surowy i tylko wedzony. Ja na poczatku ciazy bylam na weselu i jadlam tatara ale robilam badania na toxoplazmoze i wyszly negatywne. To ze zjadlas.to nie znaczy ze musisz ja zlapac, zalezy czy w miesie jest bakteria.

Ja ogolnie staram sie nie jesc takich rzeczy ale kilka razy zdarzylo sie.


Szczerze to nie wiem jak jest z tymi promami. Musze sprawdzic.

Odezwe sie jutro. Pa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #950927 przez goniag12
Jestem po usg. Wszystko dobrze. Dzidzia zdrowa. Wiemy tez ze.to dziewczynka. Jestesmy w szoku bo u mnie w rodzinie i u mojego meza sa sami chlopcy. Ale bardzo sie cieszymy.

A ty jak po wizycie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl