BezpiecznaCiaza112023

Ciąża zagrożona i wysokiego ryzyka

14 lata 1 tydzień temu - 14 lata 1 tydzień temu #12472 przez basik_twins
Witam! Zapraszam wszystkie kobitki z problemami ciążowymi do tego tematu.

Jest wiele różnego rodzaju powikłań, które czasami się zdarzają w ciąży i nie wiemy co zrobić, panikujemy itd....

W internecie wszystko zazwyczaj pisze w czarnych barwach conajmniej jak skutki uboczne przy antybiotykach.

Mam nadzieje, że znajdzie się dużo mamusiek wymieniające doświadczeniami, przeżyciami, które pomogą innym się odnaleść, co mogą zrobić, gdzie z czym do kogo się zwrócić i by uwierzyć, że powikłania lub różnego rodzaju inne sytuacje, które MOGĄ wpłynąć negatywnie na naszą ciąże NIE MUSZĄ :)

Ja mam bliźniaki jednojajowe, w każdej chwili łożysko może "napsocić" i wymieszać krew dzieciaczków, czego skutkiem będzie spowolnienie lub zatrzymanie wzrostu jednego z nich co moze prowadzic nawet do zgonu lub że urodzi się bardzo słabe z wieloma wadami.

Do tego mam lordoze już mi się daje we znaki przenikający ból z prądami, które w miare wysikłu czasami przechodzi na brzuch i w zwiąku z czym mam nie 100% ale zakaz schylania się.

Małe są zdrowe rosną jak na drożdżach jak pojedyńcza dzidzia, wcale sie sa mniejsze co jest dowodem na to, że nie wolno się poddawać i rozpaczać, nic nie jest przesądzone.

Wiem, ze jest wiele kobitek w gorszych sytuacjach wiec zapraszam do opisania swojej sytuacji, wygadania się.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #37367 przez mismama
OK, dzięki za zaproszenie.
ja odsyłam do artykułu o zagrożonej ciąży tutaj .
Jest to oczywiście tekst na szybko dla laików, ale na początek będzie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #37443 przez DariaEm
No to ja tez dolaczam sie :) mam ciaze zagrozona poprzez skracajaca sie szyjke macicy, nie wolno mi stac, chodzic a nawet siedziec a jak juz to tylko w pozycji pol lezacej... no i tak jeszcze ponad 3 miesiace...
Strasznie mi z tym zle bo nie moge nic praktycznie w kolo siebie zrobic, jestem zdana na innych przez to ze mieszkam na 3 pietrze gdzie nie ma windy, i musze sie za kazdym razem prosic o cos jak mi zabraknie, niby to rozumieja ale ja i tak czasem czuje ze jest to dla nich dodatkowe przeciazenie. No coz, niestety najwazniejsza w tej chwili jest moja coreczka, ktora rozwija sie prawidlowo i musze dla niej to robic, zebym nawet musiala zaszyc sie w lozku to bym sie zaszyla. Pozniej moge juz nie miec takiej okazji :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #81047 przez kaśku
a jak dzieciaczki? urodziły sie zdrowe? i jak wy sie czujecie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #81048 przez Mirella
Kaśku ja Ci odpowiem bo Basik, ku mojej rozpaczy, na forum już dawno nie było.
Maja i Oliwka urodziły się zdrowe i śliczne, a patrząc na suwaczek Basik, to już całkiem spore panny :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #81051 przez Edyta
Witam Mamuski mam pytanie jestem w 15 tygodniu ciazy i bardzo w zebrach ciagnie mnie brzuch czy ktos wie jaki jest powod mnie sie wydaje ze moga byc dwie przyczyny nerwy lub brzuch rosnie ale to moja pierwsza ciaza wiec wole spytac sie doswiatczonych Mama moze mialyscie podobnie???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #81082 przez Emme
raczej brzuch nie boli jak rośnie. trudno powiedzieć jaka jest przyczyna. może faktycznie jakiś nerwoból.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #81089 przez natmur11
Edyta ja bym skonsultowala to z lekarzem. moze to nic powaznego ale uwazam ze lepiej dmuchac na zimne niz potem sie martwic.

swoja droga ciekawe co u basika i dziewczyn...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #81092 przez Emme
też o nich pomyślałam, jak zobaczyłam temat.

swoją drogą, ostatnio byłam w Lubinie i widziałam mamę z bliźniaczkami, ale z daleka więc nie wiem czy to mogła być ona :) w końcu bliźnięta nie są aż tak często spotykane :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #81118 przez martela89
natmur11 napisał:

Edyta ja bym skonsultowala to z lekarzem. moze to nic powaznego ale uwazam ze lepiej dmuchac na zimne niz potem sie martwic.

swoja droga ciekawe co u basika i dziewczyn...


O basiku to myślę za każdym razem jak wchodzę na forum :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #81263 przez Edyta
Dziekuje Dziewczyny jutro ide na wizyte wiec zobaczymy co powie lekarz odezwe sie wieczorem i napisze co i jak z tym mojm brzuchem...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu - 13 lata 1 miesiąc temu #81264 przez kasiora
Emme napisał:

też o nich pomyślałam, jak zobaczyłam temat.

swoją drogą, ostatnio byłam w Lubinie i widziałam mamę z bliźniaczkami, ale z daleka więc nie wiem czy to mogła być ona :) w końcu bliźnięta nie są aż tak często spotykane :)


jak dobrze pamietam basik mieszka w uk , ale moze sie myle :unsure:

Edyta napisał:

Dziekuje Dziewczyny jutro ide na wizyte wiec zobaczymy co powie lekarz odezwe sie wieczorem i napisze co i jak z tym mojm brzuchem...

czekamy na wiadomosc :)
ja mialam podobnie ale mi gin powiedzial ze ¨cos tam (juz nie pamietam) przy jajnikach mi sie rosciaga i to moze tak bolec :huh:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #81268 przez natmur11
kasiora nie wiem jak jest teraz ale basik mieszkala w NL a potem z dziewczynkami wrocila do polski

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #81269 przez Edyta
Kasiora umnie pewnie tez moj gin powie zebym sie nie denerwowala albo cos obtymistycznego bo taki juz jest Moj doktorek gin :)ja tez jestem raczej dobrej mysli ze wszystko jest ok:)ale wszystko dowiem sie jutro i zobacze moja fasolke poraz kolejny ostatnio na USG spalo a jak sie obudzilo to ssal paluszka w buzi i przecieralo oczka super widziec swoje malenstwo mam nadzieje ze niedlugo zacznie brykac w brzuszku nie moge sie doczekac ale umnie to jeszcze trosze dopiero koniec 15 tygodnia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu - 13 lata 1 miesiąc temu #81271 przez kasiora
natmur11 napisał:

kasiora nie wiem jak jest teraz ale basik mieszkala w NL a potem z dziewczynkami wrocila do polski


a to w NL nie UK , tak myslalam ze cos przekrecilam :lol:




Edyta napisał:

Kasiora umnie pewnie tez moj gin powie zebym sie nie denerwowala albo cos obtymistycznego bo taki juz jest Moj doktorek gin :)ja tez jestem raczej dobrej mysli ze wszystko jest ok:)ale wszystko dowiem sie jutro i zobacze moja fasolke poraz kolejny ostatnio na USG spalo a jak sie obudzilo to ssal paluszka w buzi i przecieralo oczka super widziec swoje malenstwo mam nadzieje ze niedlugo zacznie brykac w brzuszku nie moge sie doczekac ale umnie to jeszcze trosze dopiero koniec 15 tygodnia...

trzymam kciuki , napewno bedzie dobrze :side:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl