BezpiecznaCiaza112023

plamienia

12 lata 4 miesiąc temu #254691 przez emma
ja mialam dzis przygode ze szpitalem. podczas badania lekarskiego zaczelam troche krwawic, doktor strasznie sie przejela i wypisala mi zwolnienie na caly miesiac i skierowanie do szpitala. w szpitalu wybadano mnie na wszystkie strony, trwalo to ze dwie godziny, ale na szczescie lekarz stwierdzi, ze bylo to krwawienie kontaktowe po badaniu, ze wszystko jest w porzadku i ze w zwiazku z tym, ze moja praca nie jest bardzo ciezka, a ja czuje sie dobrze, nie musze isc na to zwolnienie. powiem wam, ze czuje sie fajnie i ze absolutnie nie mam na to zwolnienie ochoty. jedna twierdzi, zebym szla, ten mowi, ze nie musze, bo wszystko ok, no i jestem troche w kropce, nie wiem, co mam robic. podpowiedzcie! poszlybyscie na to zwolnienie na moim miejscu czy nie?!?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #254719 przez Koni
emma osobiście gdyby dali mi zwolnienie nie narzekałabym ale u mnie sytuacja jest inna bo zaczęłam krwawić bez przyczyny w czasie pracy a ty dlatego że Cię lekarz badał i skoro czujesz się dobrze, prace masz lekką i już nie krwawisz to myślę że spokojnie możesz iść do pracy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #254727 przez bombel779
Moim zdaniem plamienia PO BADANIU ginekologicznym,na tym etapie ciąży mogą się pojawiać,powiedziałabym nawet że to normalne.
Fachowo nie umiem ubrać swoich myśli w słowa :P ale chodzi o to że teraz "wszystko" jest powiększone,obciążone, delikatne, wrażliwe, .... ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #254822 przez emma
dzieki za podpowiedzi, dziewczyny! :) w takim razie moze jednak pochodze jeszcze do pracy, mysle sobie, ze jak (odpukac! :)) bedzie sie cos dzialo, to zawsze moge wziac to zwolnienie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #254911 przez Koni
emma napisał:

mysle sobie, ze jak (odpukac! :)) bedzie sie cos dzialo, to zawsze moge wziac to zwolnienie...


Dokładnie a tym bardziej że krwawienie pojawiło się podczas badania a nie samoistnie więc myślę że nie ma czym się martwić :)

Swoją drogą to widać różnice w opiece w PL niż w Irlandii bo mnie poza USG nikt nie zbadał ginekologicznie nie mówiąc już o tak dokładnym badaniu :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #254931 przez emma
pewnie masz racje z ta opieka, choc tutaj tez praktycznie wszystko zalezy od lekarza (kiedys uslyszalam, ze lekarz nie zbada mi piersi, bo nie jest w nastroju ;)). moja dr prowadzaca bada mnie tylko "recznie" naciskajac troche na brzuch, ale wczoraj w szpitalu to mialam caly komplet - jak nigdy przedtem: reczne, ktg, we wzierniku, usg przez brzuch i "wewnetrzne" :). szpital to jednak szpital :).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #254941 przez Moniq
raczej co lekarz to inne badanie; ja za każdym razem jestem badana wewnętrznie, jeśli ją coś niepokoi albo ja coś zgłaszam to z wziernikiem, ktg czasami usg.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #255010 przez Koni
emma ja właśnie byłam w szpitalu :dry: niestety jak krwawiłam to nawet ginekologa na oczy nie zobaczyłam jedynie położną a na USG się skończyło po czym Pani uprzejmie mnie poinformowała na odchodne że jak zacznę mocniej krwawić to oni i tak mi nie pomogą bo do 12 tyg. w Irlandii ciąży się nie uznaje więc też nie ratuje :huh: Jeszcze tydzień i mam nadzieje że już inaczej będą mnie traktować :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #255196 przez emma
brzmi strasznie, podejrzewam, ze uslyszec cos takiego to okropnosc! miejmy nadzieje, ze tydzien szybko minie i nikt juz nie bedzie mial prawa odmowic ci pomocy w razie czego!
odwiedz rodzine z okazji swiat i przy okazji zbadaj sie tu! :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #255483 przez Koni
emma niestety takie realia i takie zasady ale ja podejrzewam że to dlatego że rodzi się tutaj mnóstwo dzieci więc im się nie opłaca leczyć ciąż w początkowej fazie :angry:

Rodzinę chętnie bym odwiedziła ale na święta nie dają urlopu więc dopiero w Lutym :) Całe szczęście że mam takiego Gina w PL że mogę się z nim telefonicznie kontaktować :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #257068 przez Agusia83
Koni, nic sie nie martw...do skonczonego 12tc juz niedaleko...a jak nie krwawisza ani nie plamisz, to super...ja wiem, ze latwo sie mowi, ale zauwazylam, ze w dzisiejszych czasach takie krwawienia zdarzaja sie coraz czesciej..byc moze, ze jest to spowodowane nasza dieta (chodzi mi o warzywka i owoce dopajane chemikalmiami..zreszta mieso rowniez), do tego zanieczyszczone powietrze..itd itd...Ja tez plamilam w 5 tc...przez kilka dni...bylam w ogromnym stresie...raz zdarzylo mi sie krwawic zywa krwia...wowczas myslalam, ze na zawal zejde jak zobaczylam krew na majtkach...modlilam sie by dzidzia to przetrwala...dostalam duphaston i zazywalam go do 14tc...na szczescie po 3 dniach wszystko ustalo...moja ginka od razu dala mi L4 i tak siedzialam w domku do zakonczenia ciazy...wcale tego nie zaluje...
Badz dobrej mysli...jesli na usg z dzidzia jest wszystko w porzadku, tzn, ze ciaza przebiega prawidlowo....nie denerwuj sie...bo dzidzia zaczyna czuc twoje nastroje...
trzymam za Was kciuki!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #257163 przez Koni
Agusia83 dziękuję bardzo :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #434741 przez jbulka1
Hej. Jestem w 8tyg.ciąży i mam delikatne plamienia i ból w podbrzuszu delikatny.lekarz przepisał mi LUTEINE na badaniu USG wyszło,że jest wszystko dobrze i ciąża rozwija sią prawidłowo.może ktoś miał albo ma podobny problem bo się martwie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #435597 przez emka
jbulka Plamienia nie zawsze oznaczają najgorsze, ale zawsze wymagają konsultacji z le4karzem. Bardzo dobrze ze dostałaś luteinę, duzo odpoczywaj, bedzie dobrze! :) Ja plamiłam w 8 tygodniu, miałam krwiaka, leżałam ponad miesiac, ale teraz mam cudną córcie :) Powodzenia!

Czy dwa szczęścia to za wiele...?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #469936 przez ranusia
ja też miałam krwiaka, brałam duphaston przez miesiąc, leżałam tydzień w łóżku i pomogło... za 3 tygodnie mam termin :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl