BezpiecznaCiaza112023

Co wolno a czego nie w ciąży?

7 lata 10 miesiąc temu #1036142 przez katrina88
Wiadomo, każdy przypadek jest inny, u niektórych aktywność fizyczna nie będzie wskazana. Kwas foliowy to i bez słuchania lekarza można, im wcześniej tym lepiej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1037635 przez Altretka
W czasie ciąży starałam się unikać bardzo ostrych i bardzo słodkich rzeczy. Zwłaszcza nie powinno się przesadzać z ostrymi potrawami i lepiej jest je wyeliminować ze swojej diety. Warto jeść dużo warzyw i owoców, które są doskonałym źródłem witamin.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1040215 przez katrina88
Ooo tak, nordic walking jak najbardziej, tylko jak się odpowiednio nauczy chodzić, a to wcale nie takie łatwe - podobno, jeszcze nie zaczęłam, a chciałam dołączyć, bo na razie w sumie skupiłam się na diecie i suplementacji odpowiedniej :) Jak Ci idzie? Do ogarnięcia?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1040280 przez band
Jeżeli chodzi o ruch to polecam wszelkiego rodzalu pilates, aqua areobic i duzo spacerow. To dotlenia nas i malucha. Po za tym poród jest też mniej bolesny, jeżeli mama się w ciązy rusza.

Bądź tym, kim chcesz być

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1040584 przez katrina88

band napisał: Jeżeli chodzi o ruch to polecam wszelkiego rodzalu pilates, aqua areobic i duzo spacerow. To dotlenia nas i malucha. Po za tym poród jest też mniej bolesny, jeżeli mama się w ciązy rusza.


O, a ja słyszałam, żeby unikać basenu w czasie ciąży... Ile ludzi, tyle zdań, czasami już się gubię :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1045406 przez Cosmicman
Ogólnie to trzeba się zdrowo odżywiać i prowadzić zdrowy tryb życia. Co wolno a czego nie to powie już wam wasz lekarz. Warto wybrać sobie jakiegoś dobrego specjalistę i czasem nawet po prostu spytać meilowo czy zadzwonić. Nawet o największą pierdołę bo może się okazać że nie należy tego robić :)

Życie mija szybko. Jeśli czasem się nie zatrzymasz, żeby się nim ponapawać, łatwo je przegapić

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1045616 przez Mecia
Moim zdaniem nie ma co przesadzać, jeśli ogólnie jesteście zdrowe to po za niedozwolonymi używkami i nadmiernym ruchem (dla każdej to coś innego oznacza), w zasadzie nie powinno być żadnych zakazów. Nie ma też co się katować, bo niestety nie wszystko od nas zależy. Oczywiscie zdrowo się odżywiać, zawsze warto czy to w ciąży czy też nie. A jeśli męczą was wymioty to dobrym, naturalnym środkiem na mdłości jest http://www.imbifem.pl/en/ , to kropelki do rozpuszczenia w wodzie. Można kupić w każdej aptece bez recepty :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1050216 przez Dagmarka
Wbrew pozorom w ciąży nie wolno bardzo wielu rzeczy jeść
Porzyteczna lista dumnyrodzic.pl/artykul/odzywianie-w-okresie-ciazy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1050312 przez WiolkaKlaman
a według mnie można wiele rzeczy robić ale z głową. Ćwiczenia- jak najbardziej pomogą Ci później podczas porodu- jedzenie- mi lekarz zabronił surowego miesa, jajek i serów pleśniowych...jadłam często ale w mniejszych porcjach. No i odpowiadałam na moje zachcianki- a co w końcu to jedyny czas kiedy można tak bez wyrzutów sumienia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1050804 przez edyta86
Dorzucam jeszcze listę ziół których powinno się unikać podczas ciąży dumnamama.pl/ziola-w-ciazy/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1051803 przez Zuzannna
Powiedzcie mi co sądzicie o rehabilitacji w ciąży jeśli jest taka konieczność? Wiem,że niejeden gabinet rehabilitacji oferuje rehabilitację kobiet w ciąży jednak zapewnienia medyczne swoją drogą, a co Wam podpowiada intuicja? Ja obecnie nie jestem w ciąży, natomiast moja przyjaciółka owszem a od zawsze miała ogromne problemy z kręgosłupem. Zastanawia się czy to nie wpłynie jakoś na maluszka. Dodam,że jej ciąża jest bardzo wyczekana.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 dzień temu #1060259 przez brzusio
najwazniejsze to brac kwas foliowy i odpowiednie witaminy, tutaj vitispharma.pl/witaminy-dla-kobiet-w-ciazy.html masz zapisane na jakie niedobory nalezy zwracac uwage i jakie witaminy trzeba przyjmowac

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 20 godzin temu #1060299 przez Domii1983
Na pewno witaminy są ważne, tylko wszystko z umiarem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1065462 przez Famii
gusiak - jako mama trójki wspanialych dzieci mogę Ci powiedzieć jedno - ważny jest zdrowy rozsądek :)
Czasami internet przytłacza nas nowinkami i łatwo się pogubić, co wolno a czego nie wolno w ciąży.

Pamiętam, że przy pierwszej ciąży sama byłam troche zestresowana, szukałam wtedy pomocy w sieci i natrafiłam na kurs Prenalen. Dużo rzeczy wyniosłam stamtąd, wszystko bezpłatnie, Tobie też polecam jeśli mimo wszystko się martwisz :)

Proponuję się zrelaksować i jedyne na co patrzeć to na zalecenia lekarza. Jeśli wyniki są okej - żyj jak żyłaś wcześniej. Ciąża to nie choroba :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 6 miesiąc temu #1066050 przez justam
Nie powinnyście się przede wszystkim stresować. Ciąża to piękny okres wżyciu kobiety, warto jest go przeżyć spokojnie. Poza tym nadmierny stres również źle wpływa na maluszka.

Polecam również nie objadać się za bardzo. Jecie dla dwojga a nie za dwoje jak mówi wiele kobiet, które nie odczuwają umiarkowania w jedzeniu tłustych oraz słodkich rzeczy ;)
Polecam przejść na dietę wątrobową:
www.medprojekt.pl/kondycja-watroby-zalezy-od-ciebie/
Dzieki temu poprawicie kondycję swojej wątroby.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl