BezpiecznaCiaza112023

Śpicie na plecach?

10 lata 1 miesiąc temu #857316 przez sohho
Witajcie, mam pytanie do dziewczyn w 2 i 3 trymestrze. Czy śpicie w ciąży na plecach? Ja specjalnie nie układam sie na plecy,ale podczas snu i tak budze sie w tej pozycji. Nic nie pomaga, nawet wałki sobie układam z koca pod plecy. Czy Wam zdarza sie spać na plecach i w którym tyg jestescie?Czy to może zaszkodzić dziecku, bo jestem w 27 tyg i troche sie tym martwię.Czy gdyby miało coś zaszkodzić to nawet podczas snu obróce sie na bok lub obudzę przez dyskomfort, który w pierwszej kolejności poczuję ja, nie dziecko?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #857590 przez patka89
Na plecach ostatnio i Ja się budzę a już jestem 33 tygodniu ciazy :)
Moja ciotka,ale to już było dawno opowiadała mi ,że spała całą ciąże na brzuchu.
Dobrze ,że nie wziełam z niej przykładu ;/
Co do pleców czytałam,że to nie wskazane jest, no ale z drugiej strony podczas snu nie
kontrolujesz swoich pozycji.Ja staram się spać na boku do tego lewym bo na prawym nie mogę mam tak przekopane żebro przez dziecko,że boli jak nie wiem jak leże ba tej stronie co to bolące żebro :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #907677 przez Izma181
hej, jestem w 25 tyg jutro koncze 26 tydzien, tez ukladam sie do snu na plechac, fakt zasypiam tak ale budze sie na boku zazwyczaj lewym. latwo mi zasypiac na plecach, bo moge wtedy brzuszek wysmyrac, z dzieckiem pogadac itp;) moj lekarz nie widzi w tym nic zlego, fakt wskazane jest lezenie na lewym boku ale to ze wzgledu na dotlenianie dziecka, czytalam tez ze nalezy zmieniac boki z lewego na prawy czemu nie wiem.... mysle ze jak lezysz nie na brzuchu to kazda inna pozycja, wygodna dla ciebie, jest wskazana;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #932747 przez karolina_gdy
Ja jestem w 38 tygodniu ciąży i na plecach śpię bardzo często. Tak licząc procentowo to 45% czasu na lewym boku, 45% na plecach, a ostatecznie dopiero na prawym boku, ale to naprawdę bardzo rzadko. Nic sie nie dzieje, nic mnie nie boli w tej pozycji - nie widzę w tym nic złego. Mam nadzieję, że faktycznie tak jest, choc nigdy nie spotkałam sie z opinią , że spanie na plecach jest zabronione :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #933184 przez sandroosia
Ja jestem w 36 tyg i zauważyłam, że ostatnio mimo, że zasypiam na lewym boku to i tak najczęściej budzę się na plecach albo prawym boku... jakoś ciężko mi nad tym zapanować.. :)

Nikodem <3
5.11.2014 :) Waga 3320 i 52cm szczęścia <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #934965 przez ewawawa
ja śpię i na plecach i na boku , tak jak mi wygodnie i jak się ułożę z rogalem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #934973 przez Anabelle
O tym dlaczego nie powinno się w ciąży spać na plecach możecie poczytać w artykułach medycznych w internecie - nie będę kopiować.
Ja jestem w 19 tygodniu ciąży, a jak w czasie snu leżę na plecach to się budzę, bo więzadła macicy znacznie bardziej bolą, potrafią mi też drętwieć nogi. Świadomie nie powinno się kłaść na plecach, jest to fatalne dla waszego krążenia, a od niego zależy dotlenowanie i odżywienie dziecka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #935220 przez ewawawa
to widzę , że będę musiała zmienić swoje zwyczaje związane ze spaniem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #935278 przez oleska23
A w czym śpicie w ciąży? ja wcześniej spałam w pidżamie natomiast teraz jakoś wygodniej mi w koszulce nocnej takiej dłuższej tutaj kupowałam ekskluzywna.pl/koszulki-halki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #935370 przez sandroosia
ja tak jak i przed... czyli majtki i luźny t-shirt :P

Nikodem <3
5.11.2014 :) Waga 3320 i 52cm szczęścia <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #936069 przez midnight79
Ja nigdy nie potrafiłam spać na plecach, nigdy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #937728 przez ewawawa
ja to mam spodenki i bluzkę, w tym mi najwygodniej, czasami jeszcze bluza dochodzi jak mi zimno

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #937756 przez Paulinella
OOOjjj tak !! staram się inaczej zasypiać ale i tak i tak ląduje w nocy na plecach tak mi jakoś wygodnie tak samo staram się kłaść na lewym boku a tu patrzee jetsem na prawym... :( Ale skoro wszystko ok to ok :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #938393 przez ewawawa
ja coraz częściej całą noc przesypiam z rogalem więc jakoś mi łatwiej utrzymać się na boku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #940102 przez kristi*
W ostatnim czasie coraz częściej budze się leżąc na plecach, i w sumie znudziło mi się leżenie na lewym boku chwilami to aż mi drętwieją ręce - przeważnie lewa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl