BezpiecznaCiaza112023

Jestem w ciąży i schudłam

12 lata 10 miesiąc temu #111939 przez krzymina
ja też zaczynam chudnąć ale może to dlatego że miałam okropną grypę żołądkową

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #112577 przez bombel779
justynqa mi brzuszek zaczął się zmieniać jakoś w 5mies.,co i tak widziałam tylko ja i nikt poza mną :P Tak faktycznie widoczny robił się gdzieś na przełomie 6/7mies.
A jeśli chodzi o anemię to ja też miałam,3xdziennie przyjmowałam tabletki.. Dzidzia urodziła się duża i zdrowa :)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #112583 przez iva 20
czesc :) Ja tez schudlam a jestem w 13 tygodniu i tez mialam grype zolodkowa co wyladowalam w szpitalu pod kroplowka wyszlam dopiero wczoraj ale wszystko juz jest ok i dzidzia tez zdrowiutka co najwazniejsze jest dla mnie!! :) Teraz leze sobie w lozku i pije duzo wody. W trakcie tych 3 miesiecy to nic nie przytylam tylko schudlam zreszta musze sobie kupic wage bo jej nie mam :P ale ja zawsze widze po sobie wszystko:) Ostatnio chcialam sobie kupic spodnie ciazowki bo chodze z odpietymi podniami bo tak to mnie uciskaja ale nie ma na mnie rozmiaru bo jestem bardzo waska w miednicy hehe milego dnia dziewczyny :) i powodzenia w przybywaniem na wadze ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #113337 przez justynqa
bombel779 jeśli można wiedzieć jakie brałaś tabletki-chodzi o żelazo i jak długo je przyjmowałaś? Ja brałam tardyferon fol,ale tylko przez 15 dni 2x na dobę.Ostatnio ułożylam sobie menu bogate w żelazo i mam nadzieję,że wyniki będą lepsze.A jeśli chodzi o grypę żółądkową to coś chyba ostatnio jest w powietrzu,bo większość moich znajomych przez nią przechodziło.Jutro idę na wizytę kontrolną i moze zobaczę mojego synusia :laugh: Uwielbiam czuć jego ruchy,nawet teraz czuję jak robi fikołki :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #113347 przez bombel779
Justynqanajpierw przyjmowałam Biofer,ale nic mi nie pomagał.Później przyjmowałam Tardyferon 3xdziennie.Musiałam pilnować diety,jeść dużo warzyw.Codziennie do obiadu piłam sok z buraków,wbrew powszechnie krążącej opinii -całkiem dobry ;) Leki przyjmowałam do samego końca ciąży.Teraz z resztą też ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #114253 przez justynqa
bombel779 czy ten sok z buraków był robiony z surowych warzyw i czy dodawałaś coś do niego,czy tylko wyciskałaś buraki w sokowirówce? I jeszcze jedno pytanie,czy ten sok nie dzialał na Ciebie przeczyszczająco? Bo ja zjem trochę buraków i pół dnia spędzam w toalecie
;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #114272 przez bombel779
Justynqa ja z tych buraków robiłam taki zakwas.Kroisz buraki w cienkie plasterki,zalewasz letnią przegotowaną wodą,przykrywasz szmatką lub gazą i odstawiasz,najlepiej w ciepłe miejsce.Po mniej więcej 5dniach zbierasz pianę,odcedzasz i możesz pić ;)
Wielu ludziom to nie smakuje,a ja uważam że to nawet dobre :) Piłam codziennie szklaneczkę do obiadu ;)
Co do przeczyszczania,to nie miałam z tym "problemu" :)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #114426 przez justynqa
Dzięki za przepis.Jutro kupię buraki i zrobię ten zakwas.To nie ważne czy będzie smakowalo,ważne,żeby dostarczało dla mnie i dla dzieciatka żelazo :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #114444 przez bombel779
Ja też tak do tego podeszłam -nieważne czy będzie smaczne,ważne żeby pomogło! No i pomogło :) Także 3mam kciuki żeby również Tobie się poprawiło ;)
Acha! Co do tego przeczyszczania to -ja łykałam 3xdziennie tardyferon,mój ginek mówił że przez to mogę mieć zaparcia.. ale buraki znowu służą do oczyszczania jelit,więc myślę że jak to się wymieszało to nie miałam ani zaparć,ani mnie nie przeczyszczało tylko po prostu gładko szło :P ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #114983 przez Dorciaition
Jestem w 13 tyg a schudłam już 3 kg. Fakt, na początku miałam mały apetyt. Teraz rośnie, a waga nic :unsure:


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #114985 przez justynqa
bombel779 zrobiłam sobie tą miksturkę,ale oprócz buraków dodałam jeszcze marchew,seler i pietruszkę.Wyczytałam w internecie,że to prawdziwa bomba witaminowa.Zobaczymy co z tego wyjdzie :) Oprócz tego koleżanka podpowiedziała mi,żebym kupiła sobie zarodki pszenne i dodawała codziennie po łyżeczce do jogurtu,to też ma dużo żelaza i innych witamin,a przy okazji jest całkiem smaczne :blink: . Jak robiłaś ten zakwas z buraków to dodawalaś skórkę z chleba razowego robionego na zakwasie?Bo wyczytałam w internecie,że bez chleba zakwas spleśnieje i nie będzie się do niczego nadawał.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #114996 przez justynqa
Dorciaition napisał:

Jestem w 13 tyg a schudłam już 3 kg. Fakt, na początku miałam mały apetyt. Teraz rośnie, a waga nic :unsure:[/quote


Dorciaition nie przejmuj się tym.Ja do 15 tc nie przybrałam na wadzę nawet grama,a wręcz przeciwnie schudłam około 4kg.Na poczatku ciąży wygladałam tak jakbym celowo się odchudzała,zaczęły denerwować mnie komentarze moich bliskich i znajomych,ze mizernie wyglądam i przez to popadłam w jakąś paranoję.Kilka razy dziennie oglądałam swój brzuch w lustrze próbując dostrzec chociażby minimalnego powiększenia,ale bez skutku.Napisałam o tym na forum i dziewczyny mnie uspokoiły,że to normalne,że nie każda kobieta tyje od samego początku i miały rację.Po 16 tc zaczęłam powoli przybierać na wadze i w ciagu 4 tygodni przytyło mi się 3 kg i brzuszek z dnia na dzień robi mi się jak arbuzik.Musisz tylko zwrócić uwagę na to co jesz,żeby nie doprowadzić się do anemi tak szybko jak "mnie się to udało" i teraz mam problem.Ale tak jak kolezanka napisała dobrze pić codziennie sok z buraków.
Głowa do góry :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #115000 przez Dorciaition
Dziękuję kochana :kiss:


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #115044 przez bombel779
justynqa napisał:

bombel779 zrobiłam sobie tą miksturkę,ale oprócz buraków dodałam jeszcze marchew,seler i pietruszkę.Wyczytałam w internecie,że to prawdziwa bomba witaminowa.Zobaczymy co z tego wyjdzie :) Oprócz tego koleżanka podpowiedziała mi,żebym kupiła sobie zarodki pszenne i dodawała codziennie po łyżeczce do jogurtu,to też ma dużo żelaza i innych witamin,a przy okazji jest całkiem smaczne :blink: . Jak robiłaś ten zakwas z buraków to dodawalaś skórkę z chleba razowego robionego na zakwasie?Bo wyczytałam w internecie,że bez chleba zakwas spleśnieje i nie będzie się do niczego nadawał.

No Justynqa do tych buraków możesz dodawać co zechcesz ;) Tak jak piszesz - bomba witaminowa ;)
Ja do tego zakwasu dodawałam kromkę chleba,chyba zapomniałam napisać :( przepraszam,mam nadzieję że zwróciłaś wcześniej na to uwagę ! ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl