BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2013

11 lata 5 miesiąc temu #494459 przez Paulina 77
Andzia to super, że wszystko u Was w porządku! Oby tak było do końca ciąży :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #494461 przez Lafi
Gosia27 napisał:

Ja zaraz będę piekła piernik świateczny przekładany marmolada. R mi marudzi, to mu zrobię.
Też sobie dzisiaj kupiłam legginsy ciążowe. Zobaczymy jak się będą nosic :huh:


Gosia zapodaj przepis, bo mój m uwielbia taki, zrobie mu prezent na świeta,

Andzia super, to z Wojtusia niezły agent rośnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #494463 przez Gosia27
Andzia_zg czyli wizyta satysfakcjonująca :blink: super że z synkiem wszystko ok.
Gdyby było tak łatwo się dostać do laryngologa pod koniec roku...ja próbowałam w Jeleniej i nie da rady, nawet argument że jestem w ciązy niczego nie zmienił. A krew lała mi się nosa fest+zapalenie uszu...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #494468 przez Paulina 77
Gosia to tak jak u mnie z kardiologiem do oceny sposobu porodu... dopiero 6 lutego... nie mam pewności czy już wtedy nie będę w szpitalu.

Zauważyłam, że w leczeniu infekcji u dorosłych dobrzy są... pediatrzy, serio :) a jak już któryś pracuje albo długo pracował w szpitalu, to jest jeszcze lepiej. Oni mają kontakt z takimi paskudnymi infekcjami u dzieci, że u dorosłych też swietnie sobie z tym radzą.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #494470 przez Lafi
Paula o kurcze, przerabane miesiac w szpitalu, ale wazne zeby z szkrabem i toba było wszystko ok, pomysl o kompie do szpitala.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #494472 przez andzia_zg
Gosia no własnie pamiętam jak latałas do laryngologa żeby sie gdzies dostać :dry: Ale mam nadzieje, że nie będę miałą potrzeby latania po lekarzach i wszystkie wyniki sie unormują.
a jak Twoje ucho?





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #494473 przez Paulina 77
Lafi napisał:

Paula o kurcze, przerabane miesiac w szpitalu, ale wazne zeby z szkrabem i toba było wszystko ok, pomysl o kompie do szpitala.


nie, nie planuje wcześniej pójść do szpitala tylko sobie gdybam, bo przecież wszystko może się zdarzyć, a ja na tych przeciwskurczowych jestem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #494476 przez Lafi
Paula, moje znajome które były na takowych to potem urodzic nie unmiały, taki mały paradoks.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #494479 przez Lafi
ide wymeczycz jakis obiad, zrobie makaron z serem białym, bo nie mam konceptu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #494481 przez Gosia27
Piernik z miodem przekładany marmoladą - SKŁADNIKI:
1 szklanka płynnego miodu,
0,5 cytryny,
40 g przyprawy do piernika,
1 łyżeczka sody oczyszczona,
8 g proszku do pieczenia,
0,5 szklanki śmietany 18 proc,
4 jajka,
8 dag masła,
3 szklanki mąki,
1 szklanka cukru,
marmolada

Proszek do pieczenia wymieszać ze śmietaną, odłożyć. Cukier i miód włożyć do garnka i gotować przez 3 minuty, zdjąć z ognia, ostudzić. Do letniego miodu z cukrem dodać masło i jajka, dokładnie utrzeć. Następnie dodać śmietanę, ciągle ucierając wsypać przesianą mąkę wymieszaną z przyprawą do pierników i otartą skórkę z pół cytryny. Ciasto wylać do przygotowanej formy i włożyć do nagrzanego piekarnika. Piec około 1 godz. w temp. 180 st.

Lafi ja to robię taki prosty. Moja mama ma przepis z dodatkiem naparu z kawy. Może go od niej wyskrobię i wrzucę, bo na prawdę robi go rewelacyjnego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #494484 przez Gosia27
Andzia_zg zrobiłam sobie domową saunę parową na uszy(miska wrzątku+ręcznik)rozgrzałam mocno uszy i mój R kupił największa gruszkę dziecięcą i mi je przepłukał. Bo tak to bym chyba cały weekend chodziła...póki co dobrze. Ale nie wiem na jak długo...
Jestem padnięta po tym spacerze. padam na twarz :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #494487 przez kika1985
hej

NIECH ŻYJE BEZROBOCIE :p


ja wizytę miałam na 9 , lekarz mnie zbadał na dole wszystko ok posłuchalismy tętna - 180 na minutę dość szybko ale powiedzial że w normie, usg oczywiście mi nie zrobil bo nie mozna w ciąży na kasę chorych przesadzać w usg:P poprosilam już o zwolnienie i nie robil zadnych problemów tak więc witam w gronie kanapowych mam :P

potem pojechałam do pracy zawieźć zwolnienie, co prawda nie skakali z radości ale cóż :P kierowniczka tylko poprosiła żebym w miare mozliwości jak się będę nudzić wpadła czasem "na kawę" :blink:
wyszłam z pracy po 13 bo musiałam kolezance wszystko przekazać

zajechałam do sklepu po zakupy bo mam ambitny plan zrobić ruskie pierogi i barszcz ukraiński :P


hoborr Dominik w lutym skończy 7 lat

andzia super że u was wszytko oki i zazdroszczę ci tego usg



a i zapomniałam spytać lekarza o ta glukoze ;) no i raczej nie będe miała tego badania robionego bo następnba wizyta 7 stycznia


od 12 tygodnia mam 9 kg na + to pewnie będzie łącznie ponad dycha :)

oszczędam się z jedzeniem od dziś :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #494490 przez kika1985
a i lekarz wpisał mi w karcie 26 tc B) to ja juz nie wiem o co chodzi z tymi tygodniami hehehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #494492 przez aksa
andzia super,że z Wojtusiem wszystko dobrze!:) oby tak dalej:)

ja dopiero za dwie godziny a juz mnie taaaakkkk nosi!

ja jeszcze trzymam mocz :side: alemoja koleżanka która jest w ciązy opowiadała mi że ostatnio młody (Wojtuś) tak ją kopnął że się posikała tak mega,i mówi że ulga że w domu była a nie np w kolejce w sklepie :silly:

ja też mam nerwy ale to przez ten weekend,normalnie przyjazd córuni świrki i związane z tym szaleństwo odreagowywałyśmy z żoną brata mojego m upijając się :S a teraz?! hehhh

a jeszcze fajna fucha mi przeszła koło nosa,mogłam na targach świątecznych winko grzane spzredawać no ale w moim stanie lekko nie wskazane ;P bo tam oparami się można wstawić :S oddałam koleżance a by się przydało pare stówek przed świętami

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=53612 [/url]
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=43127 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #494493 przez Agnieszka86
Depeche napisał:

Do tego szpinaku to polecam jeszcze zesmazony boczek ( nie wiem co on w sobie takiego ma , ale nadaje smaku), bazylie- koniecznie i parmezan - jest najlepszy, bo ma mocny smak. Ale to nie dla cukrzycowek ;-)

Agnieszka, jak robisz nalesniki z maki razowej?

Ja jutro zamierzam zrobic z serem bialym, a pojutrze zrobie krokiety. O ile wystoje jutro smazac, bo jak troche postoje to mnie ten brzuch rzeczywiscie ciazy i sie boje. Wiec za duzo robic nie moge, generalnie wczoraj caly dzien lezalam i bylo wszystko ok, nie napinal sie o czulam sie dobrze, no ale sie przeciez nie poloze na trzy miesiace.


Naleśniki robiłam identycznie, jak z białej mąki. Mleko tylko bardzo chude dałam... nie wiem co było nie tak.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl