BezpiecznaCiaza112023

Zostanę mamą w styczniu 2011 roku!

13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #59990 przez Monix
Każdy poród jest inny, nie nakręcaj się za wczasu...
Ja tez słuchałam mrożących krew w żyłach opowieści koleżanek, tak że idąc na porodówkę płakałam jak dziecko ze strachu, okazało się, że poród wyglądał inaczej niż ten z opowieści kumpelek - rozczarowałam się, ale ... pozytywnie, nie było tak źle.
Kamilo, nie słuchaj żadnych opowieści, miliony kobiet urodziło przed Tobą, Ty też dasz radę !!! ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #59996 przez asia26
Porod to cos najbardziej wyjatkowego na swiecie i nie ma sie czego bac :) a milosc do tego aniolka pod serduszkiem lagodzi wszelkie bole jak znieczulenie zewnatrzoponowe :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #59998 przez martela89
Mimo,że rodziłam 14 godzin i bolało to mogła bym urodzić jeszcze 10 razy bo to wspaniałe uczucie i przeżycie i tylko my kobity tego doświadczamy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #60027 przez kaaroolina
Wiem, że jak zobaczy się maluszka to cały ból mija i ja już nie mogę się doczekać tego momentu ale martwię się tą wagą :dry: Zastanawiam się czy cesarka nie byłaby bezpieczniejsza dla maluszka, co myślicie?

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=13363
http://www.suwaczek.pl/cache/4e5eba1b35.png?html"></a>
http://s2.pierwszezabki.pl/037/037105982.png?5329

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #60037 przez Monix
kaaroolina napisał:

Wiem, że jak zobaczy się maluszka to cały ból mija i ja już nie mogę się doczekać tego momentu ale martwię się tą wagą :dry: Zastanawiam się czy cesarka nie byłaby bezpieczniejsza dla maluszka, co myślicie?


A co lekarz na to??? Nasza kolezanka styczniowa miskiewicz miała dośc dużą córę (ponad 4 kg) i urodziła naturalnie, może niech ona się wypowie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #60062 przez Emme
kaaroolina napisał:

Wiem, że jak zobaczy się maluszka to cały ból mija i ja już nie mogę się doczekać tego momentu ale martwię się tą wagą :dry: Zastanawiam się czy cesarka nie byłaby bezpieczniejsza dla maluszka, co myślicie?


na porodówce zapadnie ostateczna decyzja. będziesz miała usg, gdzie lekarz obliczy przypuszczalną wagą dziecka i zostanie zmierzona Twoja miednica i wtedy ocenią czy jest możliwe siłami natury.

choć powiem Wam, że moja koleżanka miała wyliczoną wagę na ok 4 kg, rodziła naturalnie, a koniec końców dziecko miało 5200 :ohmy: myśleli, że on tego nie przeżyje, bo utknął w kanale ale na szczęście się udało

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #60141 przez sunflower
Gosia gratulacje córeczki!!! :laugh:

Halo Mamuśki! Jak tam wasze dzieciaczki i pierwsze dni w nowej roli?? Ja jestem przeszczęśliwa:)
My na spacery zaczęliśmy wychodzić jak mały miał miesiąc, wcześniej było tylko werandowanie, ale to dlatego ,że wcześniaczek. Ale za to teraz codzienny spacerek to standard i ogromna przyjemność.

Co do laktatora to ja polecam elektryczny z medeli. Bez niego w szpitalu to bym się zajechała odciągając co 3 h. Najpierw miałam zwykły na pompke - to masakra jakaś była.

A co do porodu to ja bardzo żałuję, że nie rodziłam naturalnie. Jakoś tak przez to, że za szybko i cc to czasem mam takie myśli skąd mały się wziął. Nie mam poczucia, że to ja urodziłam, nie moge być z tego dumna. A oczywiście najważniejsze, że mały jest cały i zdrowy :)

A to przygotowania do spacerku
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #60143 przez Monix
Uff... mała własnie zasnęła, mam troszkę wolnego :P

Sunflower przystojniacha Ci rośnie, a jaki już duży fiu, fiu ...

sunflower - Wojtuś 13.12.2010r. Wśród Nas
justi07 - Kacperek 14.12.2010r. Wśród Nas
Anusia365 - Piotruś 16.12.2010r. Wśród Nas
renata329 - Dawidek 31.12.2010r. Wśród Nas
agania123 - Natalka 03.01.2011r. Wśród Nas
Kasiekk - Karolek 04.01.2011r. Wśród Nas
makaja - Miłoszek 06.01.2011r. Wśród Nas
aslani - Jaś 07.01.2011r. Wśród Nas
Monix - Nadia 07.01.2011r. Wśród Nas
Ivy - Jakubek 11.01.2011r. Wśród Nas
monisia1984 - Tomuś 16.01.2011r. Wśród Nas
petronella - Kubuś 16.01.2011r. Wśród Nas
miskiewicz88 - Marcelinka 17.01.2011r. Wśród Nas
posejdonka - Michalinka 17.01.2011r. Wśród Nas
gosia_ann - Zosia 22.01.2011r. Wśród Nas
eldcia - Bartuś 23.01.2011r. Wśród Nas

netka24 - (chyba) Miłoszek 05.01.2011r.
Aginia - Emma 05.01.2011r.
rodzynka – 05.01.2011r.
dagack- Marcelina 06.01.2011 r.
zlotoweczkavip - Wiktoria 27.01.2011r
Karolinka – 28.01.2011r.
kasiala - Zuzanna 28.01.2011r.
petram3 - 31.01.2011r

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #60182 przez miskiewicz88
kaaroolina moja mala wazyla 4140g i rodzilam naturalnie...Porod przebiegl bez komplikacji, tylko zostalam nacieta przez to, że dzidzia byla taka duza...Miednica byla odpowiednia, wiec nie bylo mowy o cesarce...

Sunflower sliczny synus:)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=17013

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #60192 przez Mirella
Dziewczyny a ja z żebracza prośbą przyszłam. Czy któraś z Was wie co z Eash??? Nie widzę jej na waszej liście, dlaczego?

Niech mi któraś zrobi prezent i napisze na priv bo ja nie daję rady forum ogarnąć, moja rozbójniczka duża i czasu dużo nie daje, napiszcie pliiiiiissssssssssssss

Mamusiom gratuluję, przyszłym mamusiom życzę lekkiego porodu, i mówię Wam cieszcie się ile wlezie, chłońcie, przeżywajcie, napawajcie się, dziecko baaaardzo krótko jest niemowlakiem, a to jest okres jedyny w swoim rodzaju, szkoda że nikt mi tego nie powiedział, mam wrażenie że dużo przegapiłam, a zanim się spostrzegłam niemowlak znikł :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #60198 przez martela89
Mirellko,a ja właśnie myślałam,że Ty coś o Niej wiesz bo ona na staraczkach dużo czasu spędzała tak jak Ty.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #60203 przez Mirella
Czyli nikt nic nie wie...
Ostatni raz była u nas w listopadzie, od tej pory cisza, na gg też mi się nie udało.... :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #60220 przez Anusia365
No i styczeń już minął:) Pewnie wszystkie Mamusie już tulą swoje Skarbeczki:)
Co do spacerku to my na pierwszy wyszliśmy jak Piotruś miał dwa tygodnie:)Może i szybko, ale nic się nie działo, a jak my zaczęliśmy wychodzić to były te wielkie śniegi i mrozy:)
Sunflower ja rodziłam naturalnie i dalej nie mogę uwierzyć, że urodziłam tego Maluszka:) Jakoś to jeszcze do mnie nie dociera.
W wczorajszą noc ktoś mi dziecko podmienił na gorszy egzemplarz. Budził się co dwie godziny, później całe przedpołudnie był marudny i nie wiedział co chce. Normalnie chodziłam jak zombi. Całe szczęście, że po popołudniowym spacerku ktoś mi oddał mojego grzecznego synka i dzisiaj już się wyspałam :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #60229 przez bombel779
miskiewicz88 napisał:

kaaroolina moja mala wazyla 4140g i rodzilam naturalnie...

No to nieźle! :) I ogromne gratulacje!! :) Jeśli moja dzidzia wytrzyma do terminu (zagraża mi poród przedwczesny) to też będzie duża :) w zeszłą niedz.,w 33tyg. Jasio ważył podobno 2,955kg :ohmy: :lol: :silly: Także jak posiedzi w brzuszku jeszcze przez te 5 tyg. to będzie ze 4kg !! :P :D :D


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #60356 przez makaja
moja koleżanka urodziła ponad 4,500 kg dziewczynkę siłami natury, jeszcze z cukrzyca i padaczka dla mnie nie lada wyczyn , ona sie po prostu poztyywnie nastawiła, wulkan enegrii w nij jest i dopięła swego. Dzis mała ma juz pół roczku no może nie jest taka małą kawał kobiety z niej jak kupowałam jej ciszki to dla dziecka rocznego rozmiaru szukałam .... :)
co do porodu to fakt jak sobie przypomnę to rzeczywiście teraz wiem , że to był wyjątkowy moment, chociaż mój poród do najłatwiejszych nie należał ale dałam radę :D

pyt do matek karmiących czego wystrzegacie się jak ognia w menu ??? jak wyglądaja Wasze codzienne posiłki, bo ja prawie non stop jem to samo, a nie ukrywam powoli zaczyna mnie to nudzić, mało mam ogromną ochotę na czekoladę z bakaliami :P myslicie, że jeden kawałek dziennie może zaszkodzić??? połozna tłumaczyła mi, że wszystko z umiarem można jeść ale pomimo to mam obawy.....
A jak jest z Wami ??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl