BezpiecznaCiaza112023

Mamy Kwietniowe 2013

11 lata 2 miesiąc temu #573267 przez anafora21
kaikai-Mam pytanie odnośnie kamieni? Czy rozmawiałaś o tym z lekarzem ( urologiem). Jak wygląda poród, czy jest możliwość, że w trakcie porodu i kamienie się ruszą? Ja mam 3;/ w szpitalu urolog powiedział że w takim wypadku rozwiązuje się ciąże cc. Ale moja ginekolog powiedziała,że nie że szkoda ciąć. I sama nie wiem na czym stoje;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573282 przez kaikai
anafora21 ja mam kamienie w woreczku zolciowym, Patrycja miala kamice nerkowa to moze Ci napisze cos wiecej. Wiem ze byla w szpitalu bo miala atak kolki i dostala antybiotyk, potem w domu wysiusiala te kamienie , nic nie pisala ze bedzie miala cc. Zapytaj sie jej co lekarz mowil.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573321 przez agat
Kaikai, Malwinsien współczuje problemów i dolegliwości. Już niedługo...

Ja mam dzisiaj dupny dzień :/ Wstałam o 8, zjadłam śniadanie, potem spałam do 10, umyłam włosy, ogarnęłam kuchnię i znowu spałam aż do 13... Co za dzień :/ W dodatku mały dziś w ogóle nie fika, jakieś pojedyncze ruchy i to rzadkie - też w jakiś marazm popadł? Mógłby się przebudzić a nie matke stresować.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573353 przez Dave
a ja siedze w aucie. jedziemy na rekonesans. poczytalam i przepraszam, ze nie kazdej odpisze.
1. mieszkam w tym calym bajzlu od poczatku. a mamy juz dwa pokoje zrobione od 0. bardzo zaluje,ze nie mam zdjec od czego zaczelismy,bo by Wam galy wyszly. teraz ta lazienka,rozwalona i od nowa robiona. potem przedpokoj,klatka schodowa. i juz bedzie jako tako.
czyli cala ciaza w kurzu i pyle mam nadzieje,ze maluchowi to nie zaszkodzi.
2. dziewczynki wspolczuje Wam tych roznych przebojow. trzymam kciuki za lepsze wyniki i ogolnie za Was.
3.ja dalej w d... jestem z wyprawka.
4.ostatnio jestem wszystkim chyba przeladowana. i mam gorsze chwile,wiec przepraszam za moje zale i smuty.
5.agi udziela sie na innych watkach,a nas jakos unika.
6.aniolki Klaudi widzialam na fb. musicie ja tam podgladnac. takie male kruszynki.
7.hmm... tyle mialam jeszcze pisac i mi wylecialo.

p.s.trzymajcie kciuki za zakupy :-)



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573457 przez kaikai
Zamiast zrobic pranie,obiad i posprzatac to pospalam, obudzilam sie a tu takie piekne slonce :)

Dave kochana malemu napewno nic od remontu nie bedzie tylko Ty sie meczysz, ale za to bedziesz miala piekny domek :)

Agat Twoj synek napewno ma taki sam humor jak mamusia nie denerwuj sie ze dzis slabo sie rusza pewnie grzeczny chlopczyk bedzie :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573478 przez Magdalena9t
Oj dziewczynki współczuję Wam tych przygód z choróbskami :( Trzymajcie się dzielnie, musi być dobrze :blink:

Ja dziś mężowi pomagam w robieniu sypialni (dokładnie to tylko:podaj to , przynieś tamto, potrzymaj :silly: ale się cieszę ,że mam jakiś udział)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573534 przez patrycja280791
anafora21 ja mialam kamienie i nic mi urolog ani ginekolog nie mowili o cc

slyszalam ze jak sie dostanie kolki podczas porodu to moga zrobic ale tak to nie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #573537 przez Suzi
Malwinsien z tego co pamiętam dwie lutówki miały podobne przeboje ze swędzeniem i nic chyba im konkretnego nikt nie poradził, niestety. Jednej coś jakis dermatolog próbował wymodzic ale w koncu dobrał środek niewskazany w ciąży więc i tak została bez niczego. Niestety chyba dopiero porody je wyzwoliły od tej zmory i to chyba nie jest dla Ciebie dobra wiadomość.... :( ale zawsze przecież możesz wejśc na lutówki i spytać czy coś im może wcześniej pomogło, a nuz coś brały tylko nie pisały o tym?
Kaikai, no to rzeczywiście nie do pozazdroszczenia ta sytuacja, nie dość, ze głodujesz, to jeszcze stres o dziecko i ból.... ehhh, być kobietą być kobietą....
Zaden facet tego nigdy nie pojmie i nie doceni....
Mnie fizycznie nic nie dolega, dietę cukrzycową opanowałam, wprawdzie nie mogę powiedzieć, ze mnie nie ciągnie do słodyczy, choć podobno po 1-2 miesiacach niejedzenia takowych ochota powinna przejśc, ale ja jestem przypadek beznadziejny najwyraźniej a jeszcze jak widzę, jak rodzina zajada takie czy inne frykasy to mi źle... :( ale na pocieszenie - odkryłam niedawno coś co się nazywa KSYLITOL i jest naturalnym słodzikiem z brzozy i mogę z tym pić kawkę :lol: i to jest wielka przyjemność raz dziennie :silly:
Dziewczyny, które na szczęscie nie muszą stosować żadnej diety nawet nie doceniają tych najzywklejszych "przysmaków", które jedzą na codzień i nawet nie wiedzą jak ja np marzyłabym o naleśniku z serem, twarozku ze szczypiorkiem, białym ryżu czy makaronie ze śmietaną i cukrem, drożdżówce, spaghetti,o pizzy, zwykłym białym świeżym chlebku z masełkiem, że o cieście domowym czy jogurcie owocowym nie wspomnę. I tak mogłabym jeszcze powymieniac troszkę, ale co Wam tu będę smęcić.... za 2 miesiące sobie zjem :woohoo:

Dave, a gdzie się Agi udziela??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573590 przez kaikai
Suzi ja tez tesknie za swiezym chlebkiem z maselkiem i zwykłym jajkiem :)na szczescie moge zrezygnowac juz z diety cukrzycowej i tylko watrobowa , witajcie kluseczki i kopytka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573647 przez Alex_87
Cześć dziewczyny :) Jestem majówką 2013, ale chętnie Was podczytuje.
Widze że macie na tapecie kamienie :) i mam takie pytanie w sumie do Ciebie Kaikai, bo wyczytałam, że masz kamienie w woreczku. Ostatnio się dowiedziałam, że też mam kamienie w woreczku :( w sumie nie miałam wcześniej objawów, a dowiedziałam się o nich bo moja lekarz rodzinna zrobiła mi rutynowe USG jamy brzusznej. I takie pytanie, czy ty wiedziałaś o swoich kamieniach przed ciążą? Czy dopiero jak miałaś jakieś objawy w trakcie ciąży? i czy duże masz kamienie? Ja mam do 7,8mm, nie wiem czy to dużo czy nie. Jak narazie lekarz mówiłam, żebym unikała smażonych potraw, chociaż ja i tak ich unikam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573658 przez Dave
Jestem w domku. Maja śpi. Teraz pora na planowanie płytek w łazience, które kupiliśmy :lol: :lol:
Szkoda tylko, że pomylili i dali nam nie takie na podłogę, więc doooopa, jutro znowu wyprawa :angry: :evil:
Zawsze coś musi wyskoczyć :cheer:



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573690 przez kaikai
Alex ja wiedzialam ze mam kamienie po pierwszej ciazy mi sie zrobily ale nigdy mnie tak nie bolalo,nawet zapomnialam o nich. Teraz przed 28 tygodniem ciazy dostalam ataku kolki i bolalo mnie strasznie przez kilka dni. Na badaniach wyszlo ze mam pecherzyk powiekszony i liczne zlogi do 7 mm, lekarz chirurg powiedzial ze taka drobna kamica jest najgorsza i zatyka przewody zolciowe. Badania prob watrobowych wyszly mi duzo ponad norme. Chcieli mi robic operacje z dzieckiem w brzuchu, ale kroplowki z nospa pomogly,ale w razie ostrego ataku mam miec natychmiastowa operacje. Na razie biore no spe forte nawet 5 tabletek jak czuje jakis bol i jestem na diecie. Powiedzialam lekarzowi ze wytrzymam ten bol i nie zgodze sie na operacje,dlatego za dwa tygodnie bede miala sprawdzane badania watrobowe czy cos sie zmienilo.
Alex jesli Cie nic nie boli to sie nie martw tylko diety pilnuj i moze na w razie czego zrob badania prob watrobowych. Ja w drugiej ciazy przechodzilam bez problemu z kamieniami.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573699 przez monia89
Witam :)
Współczuje Wam tych "uroczych" choróbsk i dolegliwości.
Mi brakuje tylko wózka reszta poprana wyprasowana i czeka. Zamierzam pakować się w tym tyg przynajmiej swoją torbę.
Dziś Wawa Antoś waży 2100 i ma prawie 50 cm.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573709 przez Alex_87
Kaikai dzięki za odpowiedź :) póki co odpukać nic mnie nie boli, nawet lekarz się pytał czy napewno nie odczuwam żadnych bóli, a jak się dowiedziałam o kamieniach to wystrzegam się wszystkiego co tłuste itp. ale jak będę u lekarza to się wypytam o te próby wątrobowe :)

Pozdrawiam Was dziewczyny :) Trzymajcie się :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573795 przez agi-p
Witam :)

Ja ostatnio czasu mam jak na lekarstwo . Na weekend w domu byłam , teraz znowu u Mamci i czas leci błyskawicznie .
Amelcia jest jak zawsze absorbująca i zapewnia mi rozrywkę na każdą minutę dzionka . Jest juz taka mądra i cudowna :) Nie mogę się na nią napatrzeć i nacieszyć :)

Czasami mam dni , kiedy czuję sie kiepsko i męczą mnie ciążowe dolegliwości . No , ale to normalne na tym etapie ciąży .
Cukry troszkę się uspokoiły , ale dawki insuliny wbijam już ogromne . Liczę , ze po porodzie wróci mi wszystko do względnej normy .

Mam juz wszystko dla Majeczki przygotowane , wiec teraz spokojnie czekam do połowy kwietnia :)


Widzę , ze jest Nas tu już więcej ...witam nowe Mamy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl