BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2013

11 lata 2 miesiąc temu #590303 przez Sevilla
Zelinka zachodzę w głowę i przepraszam, że się pytam (oczywiście jak nie chcesz nie musisz odpowiadać), co się stało, że tak wcześnie zakończyłaś swoją przygodę z ciążą???
Poza tym ogromnie Ci gratuluje i się ciesze, że obie czujecie się dobrze oraz ogromnie zazdroszczę, że masz juz swojego szkraba przy sobie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #590312 przez Szarla
Też chętnie dowiedziałabym się Zelilnka Twojej odpowiedzi.
Może dlatego, że jestem na podobnym etapie... i mam stracha :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #590363 przez Domiś91
Dziewczyny, a buciki jakieś kupujecie? Bo postanowiłam zrobić rozeznanie co mam w ogóle zakupic dla małego :) już wiem, że najlepiej pajacyki i body i kilka śpioszków, jakiś dresik na wyjście ze szpitala, pieluszki tetrowe, kocyk i ... dalej ciemność i niewiedza :) pościel uszyje mi mama.. Co macie jeszcze dla swoich maleństw?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #590392 przez anek
Witam!
Nazywam sie Ania.termin porodu mam na 25 maja.chciałabym zapytac czy moge do Was dołączyc?troszke Was dzisiaj podczytałam i chciałabym równiez uczesniczyc w Waszych rozmowach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #590424 przez Daarikaa
Anek Witaj! Będzie nam miło jak dołączysz do naszych pogaduch:)

Zelinka GRATULUJĘ! Cieszę się ogromnie że u Was wszystko skończyło się dobrze. Czekam na fotki Twojej księżniczki pośpiechu ;)

Położne na szkole rodzenia mówily ze nie ma znaczenia czy gryka czy pianka czy kokosm- wszystkie z tych są dobre.

Joasia co do krwi pępowinowej to nie jest to głupi pomysł ale za to bardzo drogi.... niestety... :angry: Moim zdaniem to powinno być finansowane przez państwo bo to i tak byłoby tańsze niż ewentualne koszty leczenia np białaczki itp.

Ja buciki kupuję tylko takie które będą ładne na zdjęciach bo innego przeznaczenia im nie wróżę :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #590426 przez Daarikaa
Właśnie oglądam Top model i śmiać mi się chcę jak patrzę na mój słodki ciężar i na te chudzienkie dziewczyny :lol: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #590445 przez aleksandraludw
dobry wieczór mamusie:) czy wiecie może do którego tygodnia dziecko powinno przybrać ostateczna pozycję głową w dol? Moja mała juz od tygodnia była właśnie tak ułożona i Dzisiaj postanowiła calkowicie zmienić swoje położenie i obróciła się tak że jej głowa znajduje się pod moimi zebrami..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #590461 przez joasia10015
Witamy anek-napisz cos więcej o sobie :) I może daj suwaczka-bedziemy wiedziec co i jak ;)
Ale skoro masz termin na 25 maja to jestes gdzies koło 28 tyg.i 4 dni ? (Licze według siebie bo ja mam termin na 28/29 maja :) )
Co do pobrania krwi pepowinowej to tak jak Daarikaa uważam że fajna sprawa,napewno nie zaszkodzi ale tyle kasy????? DLaczego to wszystko tyle kosztuje??? Przecież zdrowie najważniejsze-dlaczego wychodzi na to że możesz byc zdrowym jak masz kase,a jak jej nie masz to ...MASAKRA B) :( :dry: :huh: :angry: :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #590468 przez anek
Witajcie!
tak,jestem w 28/29tyg.ciązy.
To moje drugie dziecko.Synek(Szymek) ma 5 lat i jest strasznym urwisem.
Z Usg teraz ma byc córeczka ale ja jakos do końca nie ejstem pewna.za tydz mam kolejne usg wiec mam nadzieje ze sie potwierdzi bo Szymek nie widzi innej opcji jak siostrzyczka:)
obecnie jestem na etapie dylematów łóżeczka(drewniane/turystyczne) i szukania wózka.mam mętlik w głowie juz od tego czytania ale cos musze wybrac.
z pierwszym dzieckiem miałam cesarke i teraz tez bede miała.mam bardzo wąskie biodra i lekarze nawet nie próbowali mi wywoływac porodu.

niewiem jak sie daje takie suwaki bo nigdy na takim forum się nie udzielałam:)(moze jakaś podpowiedź)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #590493 przez Anabelle
joasia10015 napisał:

Anabelle a po co maska zielona za 100 zl.???? Czy o czyms nie wiem???? B)
Dzieki za spis-bede wiecej wiedziec ;)

Hehe, walnęłam się ;D 10 sztuk w sumie za 5 zł
to zwykłe maski chirurgiczne, położna mnie namawiała, ponoć jak bym miała infekcję dróg oddechowych to warto karmić w masce chirurgicznej, żeby nie chuchać na dziecko.

pauluska, ja mam kocyk bawełniany ten: allegro.pl/bobas-koc-bawelniany-drukowan...ski-i3034153060.html
świetny jest, milusi, 100% bawełna
występuje w 4 kolorach jak na tej aukcji: allegro.pl/kocyk-bawelniany-bobas-85x110...ory-i3070458837.html

Joasia - ja nie pobieram krwi pępowinowej. Miałam już 3 spotkania z bankami krwi i okazało się, że nie potrafią w polsce namnażać tych komórek więc czasami ilość pobrana nie wystarcza na leczenie i tak czy siak trzeba pobierać ze szpiku. Aha, produkt służy niby dla całej rodziny, ale jak sie rozmrozi raz to trzeba całe zużyć ;) Co tam jeszcze... cena i fakt, że w polsce jesteśmy 100 lat za murzynami, ponoć było tylko kilkanaście operacji z tymi komórkami

Zelinka, raz jeszcze ogromne gratulacje dla Ciebie i Gabrysi!

Anek - witaj :) :)

Ja po wizycie, mały już tak nie rośnie jak szalony na szczęście i już nie jest 2-3 tygodnie do przodu tylko tydzień :) Waży 2200, główka w dole, tyle, że dość długi jest. Serducho jak dzwon :) A jakie ma już duże stopy i ręce - byłam zszokowana :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #590550 przez lania
Witam nową mamusię :)

Mój Igor też się znowu obrócił, dziś w nocy i teraz też trochę bębni mi nogami po wnętrznościach aż boli, kopniaki to czuję w majtkach- dosłownie :blush:

Noc miałam niezafajną B) brałam nospę, bo tak mi się spinał brzuchol że się wystraszyłam :(

Anabelle, fajny ten kocyk, patrzyłam też u tego sprzedawcy na letni kocyk, cienki i mniejszy, pomyślałam, że do opatulania fajny (jeśli moje dziecko byłoby zwolennikiem tej formy uspokajania :silly: )
aaaa i dzięki za wyjaśnienia co do krwi pępowinowej, przynajmniej nie będę miała wyrzutów sumienia,że mnie na to nie stać...bo wychodzi na to, że w Polsce się to po prostu nie opłaca :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #590551 przez lania
no i weekend B) B) B) miłego życzę :) :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #590558 przez moniaaak
Anek witamy wśród majóweczek:). Fajnie, że jesteś z nami.

Ja dziś znów pobudka o 5:30. Chyba mnie pokarało za wczorajszą drzemkę. Ale zanim mąż wstał poprasowałam i posprzątałam łazienkę:). I jeszcze śniadanie zdążyłam zrobić :laugh: :P
Z reguły to on je przygotowuje, bo wcześniej wstaje :laugh: :P .

My krwi pępowinowej nie będziemy pobierać. Za duży wydatek, a też słyszałam o tym różne historie.

Ja kupiłam dwa kocyki cieńszy o grubszy. Grubszy w sklepie, coś takiego, tylko z jakimiś wzorkami: allegro.pl/gruby-wlochaty-kocyk-akrylowy...dki-i3080120480.html , strasznie jest milusi.
A drugi taki: allegro.pl/womar-zdrowy-kocyk-bawelniany...hit-i3059893508.html w kolorze śliwkowym i też jest super.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #590563 przez Sevilla
Witaj Anek, ja również mam na 25 maja termin według OM, a według USG na 23 maja i jak widać na podstawie mojego suwaczka leci już 30tc :)

Ktoś się pytał, kiedy maluch musi się obrócić główką w dół. U nas położna mówiła, że do 34tc, ale dzieci są różne i w swojej karierze zawodowej widziała i takie, które na parę dni przed porodem się obracały. Tak czy siak, mają jeszcze czas :)

Ja się interesowałam tą krwią pępowinową, ale niestety zbyt droga inwestycja, jak dla nas. Mi zostało do kupienia jedynie łóżeczko, materacyk i kosmetyki do pielęgnacji oraz jedna koszula do karmienia, podkłady, majtki siateczkowe oraz pas modelujący po porodzie, by ułatwić skórze powrót do normalności :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #590571 przez aleksandraludw
właśnie się martwię , że może nie będzie umiała się znowu główką do dołu obrócić albo że się zapłata w pepowine jak będzie tak zmieniać pozycję. Masakra im bliżej porodu tym bardziej się o nią boję!:( Dzisiaj w nocy prawie w ogóle nie spalam. 5 wizyt w toalecie a do tego jakiś twardy brzuch Co utrudniało mi znalezienie wygodnej pozycji..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl