BezpiecznaCiaza112023

mamusie CZERWCOWE

11 lata 2 miesiąc temu #607354 przez Marta1985
Ikunia - a jak jajca farbujesz w burakach :unsure: no i w czerwonej kapuście - bo nam zawsze jakieś sine wychodzą :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #607357 przez KasiaS
Też wpadałam.... i tez padam....
Dziś wspólnie razem z mężem ogarneliśmy całe mieszkanie!!! Ciekawe czy jutro będę miała siłę wstać?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #607371 przez kakaszka
ja dopiero wrocilam od pogaduch z kolezanka :) a teraz zaszalalam i pije Karmi :) wasze zdrowko. tak mialam ochote na reddsa, ale musialam zamienic :)

co do boli brzucha to ja ostatnio czesto mam cos w rodzaju kolek na dole brzucha jak troche szybciej ide. ale dzis stwierdzilam, ze to juz wina kurtki, ktora mnie troche cisnie brzuch i nie moge zrobic glebokiego oddechu. bo dzis zalozylam w dzien plaszczyk, bo sloneczko u nas ladnie swiecilo, i problem znikna.

czuje, ze wypije moje piwko i tez sie klade, bo jutro wielki dzien podpisywania umowy o wynajem :) juz nie moge sie doczekac, az dostane klucze.

milych snow brzuchatki i maluszki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #607417 przez Hania84
Hej dziewczynki :)

Kuzynka wrociła od znajomych i dała mi internet na chwilkę więc zaglądam do Was :)

Jak juz wiecie byłam w szpitalu...przedwczoraj dostałam ostry ból w dole pleców..i podbrzusza...wystraszyłam się bo myślałam że łożysko mi sie odkleja. Pojechałam do szpitala...lekarz zbadał mnie i powiedział, że szyjkę mam zamkniętą...łożysko jest z tyłu i nie odkleja się...z Lenką też wszystko okej było. Nie mógł mnie długo badac, musiał sie pospieszyc bo sie zwijałam z bólu. Podali mi ketonal w kroplówce podwójny i po pół kroplówki mi przeszedł. Jak się okazało miałam zastój moczu w nerkach...głównie w prawej nerce...zobaczył to na USG. Ból taki że aż łzy wyciskało. Miałam też konsultację urologiczną i lekarz stwierdził po dobie że nerki mi sie oczyściły...zalega co prawda w nich mi trochę piasku ale mam dużo pić to się wypłucze...no i wykrył u mnie mały kamień na pęcherzu żółciowym....pytał czy mnie wątroba boli...a ja na to że nie...to powiedział ze mówi mi to jakby mnie kiedyś bolała, żebym wiedziała od czego...ale pamiętacie jak kiedyś pisałam że boli mnie pod łopatką z tyłu i w przełyku jakbym połknęła kluskę? No właśnie...i dowiedziałam się, że to właśnie objawy kamieni...bo moja ciotka to ma...tyle tylko że ona ma już duże...a ja mam jeden mały. Mówił że na razie to nic takiego ale mam uważać i co jakiś czas to kontrolować. A zalecenia po zastoju moczu mam takie, że mam leżeć bardziej na lewym boku bo większy zastój był w prawej nerce no i pić 2 litry wody niegazowanej dziennie. I powinno być okej do końca ciąży.
Podawali mi tabletki...wyszłam dziś rano.
Jest okej już teraz...biorę furagin, wit.c i monural miałąm ale dwie saszetki tylko bo to antybiotyk...ale można go stosować w ciąży.

W ten dzien co trafiłam do szpitala to rano kupiliśmy wózek ...firmy Lupo...kolor - ciemna jagoda. Zestaw 3 częściowy...zapłaciłam 1400zł i dostałam do tego rożek.

Dziś tylko na chwilkę weszłam ...poczytam Was dokładniej jutro lub w niedzielę.

Życzymy z Lenką Wam Wesołych świąt wielkanocnych, smacznego jajka :)

Dziękujemy za Waszą pamięc jak byłyśmy w szpitalu i za życzenia powrotu do zdrowia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #607452 przez Marta1985
Dzień dobry :-) my z Bartusiem już się wyspalismy :-)

Super ze już Haniu wyszlas ze szpitala - i ze nie było to nic zagrażającego :$ teraz odpoczywaj wśród najbliższych :-)

Co do kolek to też mnie łapią i najlepiej jak chodzę wolno :) - jak to mój maz mówi na wstecznym :-)

A co do twardnien brzucha to powiedzcie o tym lekarzowi - ja też je miałam to przepisał mi fenoterol bo to stawianie się macicy jest i może być niebezpieczne :-( i teraz nic takiego mi się nie dzieje nawet przy większym wysiłku i Bartus ma mieciutko :-)

Tym czasem życzymy wam Wesołych Świat spędzonych w miłej i rodzinnej atmosferze bez żadnych smutkow, denerwujacych sytuacji i dolegliwości zaawansowanej ciąży :-) i żeby wasze zajączki dawały wam częste ale bezbolesne znaki o swoim istnieniu:-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #607542 przez KasiaS
Haniu dobrze, że u Ciebie jest dobrze :)
Jest jedenasta a ja już tyle rzeczy zrobiłam, a myślałam że po wczorajszym całodziennym sprzątaniu dziś się nie ruszę :) No ale teraz tylko wypoczynek przez dwa dni ;) Czego i Wam życzę.

Kochane mamuśki życzę Wam na te Święta wiele radości i niezapomnianych chwil... do których będziemy wracać... no i zdrowia i siły na nadchodzące nasze ważne 3 miesiące :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #607555 przez violcia00
Dzien dobry.
Jajka juz poswiecone? :silly:

Powiem Wam ze mnie wogole te swieta nie ciesza,chyba przez ta pogode,jakos szczegolnie tez sie do nich nie przygotowuje..tez ostatnio gorzej sie czuje i nie mam sily tak stac przy garach jak dawniej,ale cos tam zawsze sie zrobi w koncu sa swieta ;)

Noc mialam okropna,nad ranem dopiero zasnelam,o 2 w nocy stwierdzilam ze nic juz ze spania wiec poszlam wziac kapiel i tak siedzialam-ale coz poradzic. :silly:

Haniu ciesze sie ze z Toba juz wszystko dobrze,dbaj o siebie i odpoczywaj w gronie rodzinnym.

Dzieki dziewczynki za zyczenia,ja ze swojej strony zycze wszystkim mamuska:Zdrowych, miłych, spokojnych i pogodych świąt. Żeby ten czas spędzony z rodzina był wyjatkowy i niezapomniany. :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #607576 przez Gochens
Hej dziewczęta ;))

Zacznę od Hani super, że jest lepiej pij dużo wody i od czasu do czasu postaw na karmi podobno dobrze robi na kamorki ;) Najważniejsze, że szybko zareagowalaś i pojechalaś do lekarza... Też chętnie bym się napiła no może po Świętach sobie pozwolę :)

U nas już jaja poświęcone mnie Violciu cieszą bardzo święta.. uwielbiam Wielkanoc tylko pogoda za oknem..ale kto by na to patrzył najważniejsza rodzinna atmosfera ;)

Któraś z dziewczyn pisała o bolącym podbrzuszu.. Ja mam tak, że jak dłużej pochodzę to mam takie jakby "zakwasy" a brzuch twardy od czasu do czasu też jest.. mały rusza się już coraz mniej i w sumie nie wiem już czy mam sie martwić czy nie... po Świętach pójdę na USG to mi lekarz powie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #607578 przez Gochens
Dziewczęta ode mnie i Alanka zdrowych, wesołych i przede wszystkim pogodnych Świąt!! Rodzinnej atmosfery !!!
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #607596 przez violcia00
Gochens fajny zajaczek...dziekujemy :)
A Twoj synek to pewnie malo ma miejsca i dlatego tak rzadko sie rusza,choc moj Oskar ostatnio mnie bardzo meczy,wczoraj pierwszy raz zauwazylam jak mi sie brzuch rusza jak maly kopnal :laugh:

U mnie to troche inaczej ze swietami...wy pewnie macie duza rodzine to i swieta ciesza,a ja tylko z mezem to tak srednio fajnie,poza tym tu we FR nie maja takiej tradycji,nie swieca pokarmu itd.jedza czekolade w Wielkanoc no i jak wszyscy obrzeraja sie :P ale ja tam staram sie robic wszystko po "polsku" ;)

Co do brzucha to ja tak mam jak dlugo cos robie-zginam sie,chodze to mam taki twardy brzuch i lekko mnie boli ale jak odpoczne to jest ok :laugh:


No to Wesolego Alleluja :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #607602 przez Hania84
Witamy się z Lenką :)

Już byłyśmy poświęcić jajka też :silly:
Pośpiewaliśmy a Lenka kopała wtedy dużo...hehe chyba jej się podobało.

Gochens chyba kupię sobie po świętach to karmi i wypiję trochę, bo też słyszałam że to pomaga na nerki.

Dziś zapraszam na tort urodzinowego rodzinkę. Zrobię zdjęcie i jak wrócę do DE to Wam wkleję i zobaczycie jaki fajny mi rodzice kupili :)

Pewnie zajęte jesteście przygotowaniami do świąt...ja wczoraj trochę mamie pomogłam, tyle ile mogłam...na siedząco...coś pokroić itp. także wszystko mamy już porobione :)

Tak trzeba szybko reagować jak się coś niepokojącego dzieje w naszym stanie. Cieszę się, że zareagowałam szybko i szybko mi to przeszło...ale mam zalecenie brać długo wit.C i żurawit. Teraz jeszcze do tego biorę furagin.

Jeszcze raz dziękuję za pamięc i za trzymanie kciuków za mnie i za Lenkę...przydały się :) jesteście kochane :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #607614 przez Marta1985
Wszystkiego najlepszego Haniu :) Przede wszystkim zdrowia dla Was i Lenki oraz szczęśliwego rozwiązania :)

To impreza urodzinowa u Ciebie tak jak i u Mnie - tylko ze u mnie z leciutkim poślizgiem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #607628 przez KasiaS
Wszystkiego najlepszego na te wasze urodzinki dziewczynki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #607644 przez Gochens
Violciu u nas rodzinka też nie za duża.. Zazwyczaj spędzałam je z mamą i siostrą no i babcia od czasu do czasu zależy czy syn ją zabierał do siebie czy nie.... Niestety życie mojej siostry potoczyło się tak a nie inaczej i rodziny nie założyła (byłego męża nie liczę)... Teraz w sumie "powiększyliśmy" się o mojego męża no i dzidzia w brzusiu... Także wciąż nas nie za dużo :P w drugi dzień dołączą do nas teście więc już będzie nas "cała masa" hehe

Haniu najlepszości poka torta albo lepiej daj troche... akurat mam taką chęć na coś słodkiegoooo ajjj

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #607797 przez kakaszka
dziewczyny na poczatku chce zyczyc wam spokojnych swiat, duzo zdrowka i milosci bliskich :) dokladnie nie wiem czy to dzis, czy jutro skalada sie zyczenia, wiec robie to teraz.

moge sie pochwalic, podpisalismy umowe o wynajem mieszkania, pieniazki zaplacone, klucze otrzymane. ale to jeszcze troche potrwa az sie przeniesiemy, bo teraz swieta, a odrazu po swietach moj facet ma 2 zmiany w pracy, takze trzeba troche poczekac.

u nas dzis byla swietna pogoda, takze caly dzien bylismy gdzies. najpierw mieszkanie, pozniej spacerek, potem kawka u przyjaciol.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl