BezpiecznaCiaza112023

Naturalne znieczulenie

14 lata 2 miesiąc temu #1199 przez olusia10003
Witam. Mam pytanie do rodzących już mama. Bardzo boję się nakłucia w kręgosłup aby podać znieczulenie :( Czy opowiecie jak można radzić sobie z bólem porodowym naturalnie własnymi siłami ?? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1206 przez poli
Mi pomógł masaż kręgosłupa, skakanie na piłce, bardzo dużo dał prysznic (mogłabym spędzic tam cały poród) i przede wszystkim odpowiedni oddech :) Przed porodem warto cwiczyc, oczywiście cwiczenia dla ciężarnych - ja miałam gimnastykę w szkole rodzenia.
Naprawdę poród nie taki straszny jak go malują z odpowiednim przygotowaniem do niego :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1207 przez olusia10003
Niestety w okolicach mojej miejscowości nie znalazłam żadnej szkoły rodzenia :( i dlatego korzystam z takich forum jak to by jak najwięcej się dowiedzieć o przebiegu ciąży, porodzie, połogu itp. Czy mogła byś opowiedzieć mi na czym dokładnie polega to prawidłowe oddychanie w czasie porodu??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1210 przez poli
Na pewno w Twoim mieście jest położna - zapytaj w swojej przychodni. Wiem, że NFZ refunduje trzy spotkania z położną przed porodem - warto skorzystac z tej możliwości, bo ciężko wytłumaczyc oddech bez możliwości pokazania. A trzeba zaznaczyc, że nieprawidłowe oddychanie może doprowadzic w czasie porodu do hiperwentylacji, a to z kolei skutkuje zmniejszeniem przepływu krwi przez macicę.
Dlatego warto cwiczyc pod okiem fachowca już przed porodem, aby w trakcie porodu nie skupiac się na tym jak to było, a żeby oddech stał się czymś naturalnym.

SPOSÓB ODDYCHANIA W I-SZYM OKRESIE PORODU (tzw. okres rozwierania szyjki macicy)

1. przy rozwarciu do 4 cm - jest to tzw. tor oddychania przeponowy. Swobodne, głębokie oddechy. 7-8 oddechów na minutę (wdech rodząca wykonuje nosem, wydech ustami. Podczas wdechu - jeśli położy dłoń na brzuchu, czuje jego unoszenie, w czasie wydechu brzuch opada).
2. przy rozwarciu 5-8 cm - jest tzw. tor oddychania piersiowy. Oddech jest przyśpieszony i płytki. Około 16-24 oddechów na minutę. W czasie oddechu usta są lekko rozchylone. Przy wdechu unosi się klatka piersiowa, a przy wydechu czujesz jej opadanie.
3. przy rozwarciu 9-10 cm- jest to tzw. podrzucanie przepony. Oddech jest szybki i płytki Szybki oddech rodząca przeplata pogłębionym oddechem (pogłębiony oddech wygląda jakby rodząca chciała zdmuchnąć świeczki na torcie urodzinowym) .


SPOSÓB ODDYCHANIA W II-GIM OKRESIE PORODU (tzw. wydalania płodu)

1. w przerwie między skurczami partymi - głębokie oddechy
2. w czasie skurczu - rodząca wykonuje wdech ustami („ nabiera dużo powietrza”, zatrzymuje je i stara się „ przesunąć” jakby w dół brzucha). W tym czasie, jeśli położy się dłoń na brzuchu – czuć można unoszenie i twardnienie brzucha. Wydech ustami.

Ćwiczeń oddychania podczas parcia nie należy wykonywać w czasie trwania ciąży!!!

Żródło: www.we-dwoje.pl

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1212 przez olusia10003
Dziękuję że mnie poinformowałaś o tych spotkaniach z położną bo nawet nie miałam o tym zielonego pojęcia że istnieją takie spotkania. Na najbliższej wizycie u lekarza zapytam go o to bo uczęszczam do przychodni więc na pewno będę miała możliwość do takiego spotkania z położną. :) :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1229 przez Agnieszka
w przychodni też można się doweidzieć



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1443 przez olusia10003
Na pewno dowiem się o szczegółach tych spotkań kiedy i gdzie mogę je odbyć :) A domyślam się że taka rozmowa z doświadczonym człowiekiem (w tym przypadku z położną) może dużo pomóc i ulżyć przy porodzie ze względu na zdobytą wiedzę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl