BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE LIPIEC 2012:)

12 lata 5 miesiąc temu #238885 przez KALKA17
dziewczyny mi się wydaje ze te 9 miesięcy to tak strasznie dlugo, ja to juz bym chciala z 4 miesiac :lol:
















Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #238888 przez saiko
KALKA17 napisał:

czesc dzidewczyny.

saiko ale ci zazdroszczę że niedługo masz usg, jaz niestety do 12 tygodnia muszę czekać, ale chyba nie wytrzymam i pojadę do prywatnej polskiej przychodni w Londynie zbadać czy wszystko jest ok. Ja dopiero w piątek mam pierwszą wizytę, na której i tak się nic nie dowiem bo lekarz tylko poprosi żebym zrobiła test z moczu w przychodni i to by było na tyle.


oj to okropnie, ciekawe czy to u nas jest dziwnie, ze tak szybko czy u nich, że tak późno. W każdym razie u nas jak nie pojdzie się do lekarz przed 10 tygodniem to nie dostanie się becikowego

Saiko ja mam tak samo jak ty zero jakiś nudności itp. przestało mnie też boleć podbrzusze tak jak w tamtym tygodniu, od niedzieli nic a nic. Aż się trochę martwię.


no mnie podbrzusze tez już nie ciągnie

A co do mojej pracy to wczoraj powiedziałam managerowi, także już nie dźwigam po 20 kilo i nie pracuje po 11 godzin. Jestem 8 godzin na nogach, ale staram się jak tylko mogę przysiąść i wszystko robić powoli, a jak mam c oś cięższego niż 5 kilo to wołam o pomoc. Mam nadzieję że to że ciągle chodzę albo stoję w niczym nie zaszkodzi, chyba nie ma wymogu że w ciąży należy tylko siedzieć. Pozdrawiam


Kalka, w ciąży nie należy siedzieć i leżeć, trzeba się ruszać, chodzić i stać. Siedzenie i nei ruszanie obsolutnie nie wpływa dobrze na rozwój dziecka:
link

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #238892 przez saiko
KALKA17 napisał:

dziewczyny mi się wydaje ze te 9 miesięcy to tak strasznie dlugo, ja to juz bym chciala z 4 miesiac :lol:


ja chce święta żeby powiedzieć przyszłym dziadkom :) :) i początek stycznia żeby powiedzieć w pracy :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #238966 przez aska27
KALKA17 napisał:

dziewczyny mi się wydaje ze te 9 miesięcy to tak strasznie dlugo, ja to juz bym chciala z 4 miesiac :lol:

Kalkazobaczysz jak ten czas szybko minie... i jeszcze będziesz tęsknić za brzuszkiem ;)a przez te 9 miesięcy cały czas zachodzą jakieś zmiany, coś się dzieje.. i ani się nie obejrzysz,a juz już będziesz tulić malucha :)















Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #239015 przez bidol
no Kalka to dobrze że w pracy powiedziałaś :) bo powiem Ci szczerze że się martwiam o Ciebie pracusiu :silly:

Saiko - święta :kiss: też czekam, ale z innego powodu - uwielbiam święta (u mnie już wszyscy wiedzą, prócz teściów). Masz nerwy dziewczyno - ja bym tyle nie wytrzymała :huh: :ohmy: :silly:

czekoladka - mdłości - no przykra sprawa ;) ale hormoni w normie :)

no mnie już zaczyna brać. W poprzedniej ciąży też tak miałam :dry: mdli mnie :dry: i nic mi się nie chce :dry: objawy - typu depresja :dry: i nie moge jesć, na nic nie mam ochoty.
To jest tak okropny stan :P
spać - nie
leżeć - nie
jeść - nie
pić - nie
płakać - nie
nawet oddychać mi się nie chce
czuje się ogólnie obolała i jakby mnie grypa brała :dry:
oto moje typowe objawy ciąży . Czekam tylko jeszcze na nadwrażliwość na zapachy i kolory :dry:

to która chce troche :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #239234 przez czekoladka2904
Bidol to u Ciebie też nieciekawe objawy...
Ja wczoraj miałam żołądek bez dna: kolacja, drożdżówki, jabłko, banan, jogurt z musli, migdały, czekoladki i bym tak jadła, gdyby nie to, że w końcu mi się wstawać z łóżka nie chciało :silly: :lol: A do tego ciągle mnie mdli... :X

A myśmy jeszcze nikomu nie mówili :side: :blink: Planujemy zrobić to na święta :)

Rika to nie miałaś żadnych dolegliwości, że tak późno się dowiedziałaś? I powiedz mi jak ty sobie dawałaś i dajesz radę z dwoma maluchami - mnie czeka podobna sytuacja.. :) Na razie w planach mam zakupp chusty, żeby lepiej było mi się krzątać po domu :)

Nasz kochany Aniołek [*] luty 2010

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #240121 przez malenstwo84
czesc dziewczyny :) dołączam do Was bo jak sobie wyliczylam to na początku lipca zostanę mamusią :)
Wizyte u lekarza mam dopiero 28 listopada ale mimo że na styk to powinnam się zmieścić w tych 10 tygodniach :P
W pracy jeszcze nie mówiłam i rodzince też nie (powiem na świeta). W pracy wie jeden kolega by wiedział jak reagować jakby coś się złego wydarzyło :/
Objawy masakra! chyba mam wszystkie. Nie otwierałam od dwóch dni lodówki bo zaraz bym zwymiotowała. to straszne jest ... dzisiaj juz 2 razy w pracy :/ No i w dodatku od tygodnia jestem przeziębiona :( wszystkie znane metody naturalne wykorzystałam chyba .... jutro wezme dzień wolnego i pójde do lekarza by mnie osłuchał.
Ciesze się że udało się nam za pierwszym razem (po 7 latach stosowania antykoncepcji hormonalnej) a z drugiej strony jestem przerażona.... mam nadzieję że bedziemy się wspierały :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #240196 przez gorla
Dziewczyny zobaczycie jak to szybko zleci i będziemy tęsknic za brzuszkiem i kopniakami, a swoja droga u mnie już 3 miesiac leci :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #240212 przez bidol
gorla, ale ten czas leci :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #240252 przez gorla
a u ciebie drugi złotko :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #240894 przez Rika
czekoladka2904 napisał:

Bidol to u Ciebie też nieciekawe objawy...
Ja wczoraj miałam żołądek bez dna: kolacja, drożdżówki, jabłko, banan, jogurt z musli, migdały, czekoladki i bym tak jadła, gdyby nie to, że w końcu mi się wstawać z łóżka nie chciało :silly: :lol: A do tego ciągle mnie mdli... :X

A myśmy jeszcze nikomu nie mówili :side: :blink: Planujemy zrobić to na święta :)

Rika to nie miałaś żadnych dolegliwości, że tak późno się dowiedziałaś? I powiedz mi jak ty sobie dawałaś i dajesz radę z dwoma maluchami - mnie czeka podobna sytuacja.. :) Na razie w planach mam zakupp chusty, żeby lepiej było mi się krzątać po domu :)


O drugiej ciąży dowiedziałam się jak byłam w 20 tygodniu :) Ola mnie kopnęła że już miałam 100% pewności, wcześniej czułam ruchy jakieś tam ale z jednej strony nie dopuszczałam myśli że się udało bo nie chciałam się rozczarować gdyby było inaczej a z drugiej cholernie się bałam :)Po tym przeżyciu śmiem stwierdzić że złe samopoczucie to jednak stan psychiczny bo dopóki sama nie wiedziałam o ciąży to było OK :) karmiła starszą piersią, jeździłam do szkoły, biegałam za Zuzą, zajmowałam się nią a jak się dowiedziałam to i brzuch jakoś dziwnie urósł i źle się czułam kilka razy a co najgorsze - straciłam pokarm... :(

Z własnego doświadczenia napiszę, że chusta przy dwójce maluchów się nie sprawdza, bo to starsze zawsze coś tam może chcieć a ciężko schylić się czy wziąć drugie dziecko na ręce podczas gdy młodsze śpi w chuście (mówi to ta, która nosi dwójkę maluchów na rękach po schodach plus zakupy i ta, która z dwójką maluchów na rękach szła 0,5 km do szpitala :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #240919 przez saiko
Cześć dziewczynki,

jak się czujecie?
Jest nas już 5 :laugh:
saiko
bidol
czekoladka
kalka
maleństwo

maleństwo - tak się cieszyłam, że nie mam żadnych nieprzyjemnych objawów a chyba wczoraj się zaczęły nudności :( rano leżałam godzinę w łóżku i tylko myślałam "Tylko nie rzygaj, tylko nie rzygaj" :X ;) późno masz pierwszą wizytę, ja bym nie wytrzymała tak długo - już miałam dwie :) a wczoraj zaczął mi się 7 tydzień, zrobiłam różne badania z krwi i moczu a w środe pierwsze USG :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #240926 przez czekoladka2904
Witajcie dziewczyny! :)

Byłam wczoraj na wizycie i tak... Ważę... 55kg :S Chudzielec ze mnie :silly: Z usg wyszedł 6t 2d, a na razie widać sam pęcherzyk. Dostałam Luteine pod język do końca 15tc ze względu na moje pierwsze poronienie, żeby się nie powtórzyło, no i instrukcje odnośnie odżywiania, żeby uniknąć wymiotów :P :S Miałabym jeść co pół godziny po troszkę i zrezygnować z "dziwactw" - wg doktorka - pizze, fast foody i ogórki oraz kapusta kiszona w dużych ilościach :lol: A na wejściu zapytał od razu: A gdzie jest sprawca? :lol: :lol: Chodziło mu o męża - nie mógł być ze mną wczoraj, ale za miesiąc będziemy razem :) A i za 3 tygodnie mam się zgłosić na oddział i zrobi mi wszystkie badania(HIV, WR, glukoza na czczo, tokso,HBs, posiew,TSH,T3) Duuużo tego... A mnie ciągle mdli... bleee.. :X :X

Saiko na nudności ja pochłaniam duże ilości migdałów i pomagają :) Rano zanim wstanę z łóżka to zjadam garść płatków migdałów i leżę tak jeszcze chociaż z 5 minut i dopiero powoli wstaję - chwilę siedzę i hop na nóżki :silly: Na razie skuteczne :)
Iii... Kupiłam wczoraj taki preparat w tabletkach Prenalen na nudności - zobaczymy czy skuteczny.. :S

Rika jesteś niesamowitą mamą! :) :kiss: Dzięki za radę co do tej chusty, ale jak wtedy ze spacerami? Wózek z dostawką to za wcześnie, żeby starszy maluch już tak długo stał... A dostawki siedzące do wózków są baaardzo drogie... :dry: :S Oj, ale chyba masz wesoło w domku? :)

Malenstwo84 witamy wśród ciężarówek lipcowych :) :kiss: Pisz nam tu jak samopoczucie :kiss:

Nasz kochany Aniołek [*] luty 2010

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #240999 przez bidol
hej dziewczyny.
u mnie w kratkę dzień dzobrze, dzień źle :X naggorsze samopoczucie mam rano - do tego stopnia że pierwszy posiłek często jem ok 15.00 jak mąż wraca z pracy. Po południu raczej czuję się dobrze. No i wieczorem mnie mdli. Mam takie momenty że mi się wraca, ale nigdy zwrócić nie moge. :dry:
W poniedziałaek mam wizytę u ginekologa i mam nadzieję już więcej wiedzieć.
Czekoladka u Ciebie jszcze nie było serduszka? bo ja jak ostatnio byłam u lekarza to mówił że za tydzień już serduszko powinno być, a byłam u niego 10 listopada. W poniedziałek będzie niecałe 2 tyg od ost. wizyty, więc mam nadzieje że seruszko już usłyszę. Choć z drógiej strony będę wtedy w 6tc i 3 dni to podobnie jak Ty teraz.

maleństwo - gratuluję :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #241388 przez malenstwo84
dzięki za gratulacje :laugh:
dzisiaj do południa było lepiej z nudnościami, chyba dzięki temu że wziełam wolne by pójść z tym przeziębieniem do lekarza. Wstałam później i nie musiałam się zrywać jak zawsze do pracy. Niestety przy robieniu obiadku znów się zaczeło i teraz musiałam się położyć. Nauczyłam się już że nie moge być głodna bo wtedy mdli mnie najbardziej :X no i nie moge się zmusić do picia zbyt dużo mimo że się w sumie powinno. Jak za dużo naraz wypije to zaraz zaliczam wc.
Gina mam tak późno bo nie ma Pani dr co wybrałam, jest wcześniej na wyjeździe. Jednak przyznam że wcale mi się nie spieszy. Boję sie troche wizyty. Martwie się że mi coś złego powie :(
Lekarz domowy dzisiaj powiedział mi że mam oskrzela czyste i mam dalej sie domowymi sposobami leczyć + pić 2 razy dziennie syrop prawoślazowy :unsure: I teraz nie wiem :/ bo na nim jest napisane "nie zaleca sie stosowania produktu przez kobiety w ciązy i karmiące piersią" ..... i kurde nie wiem.... pić czy nie pić ??
miałyście kiedyś taką sytuacje??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl