BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE LIPIEC 2012:)

12 lata 4 miesiąc temu #248935 przez saiko
tinuska - trzymam kciuki. Podziel się informacją :)

malenstwo - u mnei mdłości mijają chyba - dziś jest bardzo dobrze. Oczywiście nei moge dopuścić do głodu bo wtedy się zaczyna, ale dizs np rano najpierw umylam włosy, umalowalam sie do pracy a potem dopiero zjadlam sniadanie :D
USG dopochwowe nie boli - jest mniej nieprzyjemne niż zwykłe badanie z uzyciem wziernika
i jeśli będziesz miała zrobione to na pewneo zobacyzsz serduszko - ja pulsującą białą kropkę widzialam w 6t1d :D

mlodamamuska - postaraj sie znaleźć coś, co Ci najbardziej smakuje, na co masz ochote. U mnie to były owocowe jogurty, serki waniliowe, banany - i jedz nawet jak ci niedobrze bo (w kazdym razie u mnie) nudności były spowodowane najwet najmniejszym głodem - musiałam jeść co 2h

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #249407 przez KALKA17
cześć dziewczyny,

Widzę że nudności nie tylko mnie dopadły, cały tydzień umierałam, a najgorzej już było na weekendzie, nie byłam w stanie nic zjeść ani z łóżka się ruszyć, a jak już spróbowałam wieczorem zjeść placki ziemniaczane to skończyło się na wymiotowaniu w toalecie. Dzisiaj już jest trochę lepiej. Jutro mam pierwsze spotkanie z położną może uda mi się ją namówić żeby dała mi z tydzień zwolnienia, bo nie wyobrażam sobie wymiotowania w pracy, a było już dzisiaj blisko. Trzymajcie się dziewczyny, ale wam zazdroszczę że już miałyście USG, ja do 12 tygodnia muszę czekać :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #249621 przez malenstwo84
dobra jestem po pierwszej wizycie :)
1. maleństwo ma 2,5cm :) i serducho bije :P aż się wzruszyłam jak to zobaczyłam
2. prawdopodobnie mam rwe kulszową bo mnie noga i tylek napierdziela i pani doktor powiedziała że jak będzie gorzej to mam do niej wrócić
3. dostałam skierowanie na badania wszelkiego rodzaju + na badania prenatalne (co pewnie by dziwiło bo mam 27 lat a to sie niby po 30-stce daje, ale ta lekarka znana jest z tego że jesli chodzi o badania to zleca ich bardzo dużo.... no i dobrze
4. termin porodu 4.07 z miesiaczki a z usg 1.07 .... ufff bo jeszcze przestałabym być lipcową mamusią hehe

POSIADANIE PIERWSZEJ FOTY MALEŃSTWA JEST BOSKIE :)

aha.... usg dopochwowe to nic ciekawego ale jak na monitorze widzisz maleństwo to przestaje się na to zwracac uwage

buziaki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #249702 przez saiko
malenstwo - wow :D 2,5 cm? to juz wielgachne moj moze ma z centymetr ale widze, ze miedzy nami jest ok 3 tygodnie roznicy
jesli chodzi o badania to bardzo dobrze, ze duzo :D a te prenatalne to jakie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #249707 przez malenstwo84
saiko napisał:

jesli chodzi o badania to bardzo dobrze, ze duzo :D a te prenatalne to jakie?


szczerze to nie wiem :P skierowanie jest do poradni genetycznej - badania prenatalne.
no i mówiła ze te przesiewowe mi tam zrobią jakoś na 13 tydzień umówią i sprawdzą czy nie ma zagrozenia zespołem downa. Babka mimo ze mówiłam że w mojej i męża rodzinie na szczęście nie było chorych dzieci i że wczesniej nie byłam w ciązy ani nie poroniłam to na skierowaniu napisała w miejscu uzasadnienie: obawy pacjentki :) podobno ona tak robi.
w necie znalazłam taki opis:
Specyficzną grupą badań wykonywanych tylko u pewnej grupy kobiet w ciąży są przesiewowe badania prenatalne, oceniające możliwość urodzenia dziecka z wadą genetyczną. Wykonywane są tylko w populacji zwiększonego ryzyka, to znaczy u kobiet po 35. roku życia. Wskazaniem do diagnostyki prenatalnej są również takie czynniki jak: wcześniejsze urodzenie dziecka z zespołem Downa, stwierdzenie nieprawidłowości chromosomalnych u rodziców, choroba Downa w rodzinie, wiek ojca powyżej 55 lat, ale także poronienia samoistne

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #249774 przez saiko
no i fajnie, że masz te badania
ja na nastepnej wizycie dostane skierowanie na usg genetyczne, które bede robić na początku stycznia

zauważyłam, że urósł mi brzuszek troszkę, nie daje się wciągnąć już ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #249822 przez malenstwo84
lipa !!!!!! w miejscu gdzie miałam zrobić badania prenatalne stwierdzili ze im sie uzasadnienie lekarza nie podoba i nie zarejestrują mnie! i co ja mam teraz zrobic? prywatnie to koszt 400-500 zł a ja nie mam takiej kasy :( super!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #250021 przez Karola87
O Boże dziewczyny jak mi nie dobrze cały czas! :(
Wolałabym się wyrzygać i mieć święty spokój niż cały czas czuć w gardle, przełyku i żołądku jedną wielką kluchę! pytałam o ten mamarin w dwóch aptekach i nie mogę go dostać.

Maleństwo świetną masz tą lekarkę, która tak chętnie daje ci skierowanie na badania. A chodzisz prywatnie czy na fundusz?
Ja myślę, że skoro nie chcą ci w tej przychodni zrobić badań genetycznych to nie ma sensu wydawać kase z własnej kieszeni, przecież jesteś młoda, zdrowa, dziecko na pewno nie będzie obciążone żadną chorobą genetyczną.

Fajnie, że widziałyście już swoje dzieciaczki i słyszałyście serduszko. Ja jeszcze tydzień muszę poczekać aż ujrzę swoje szczęście :)
ale te 2,5cm to już kolos :lol:

Co do brzucha to mój też już się powiększył, cięzko mi się dopiąć w spodnie na brzuchu :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #250049 przez Debora
witam przyszłe mamy :) widzę ze nie tylko ja mam tą kluchę w gardle, przełyku i na żołądku, na szczęście odruchów wymiotnych u mnie brak, i to całe szczęście bo w pracy bym nie wytrzymała a na zwolnienie mogę dopiero w przyszłym roku :/ na usg dostanę skierowanie dopiero na kolejnej wizycie, ponieważ mam się zapisać dopiero po 11 tygodniu. A jak tam wasze rodziny już wiedzą, pochwaliłyście się wszystkim czy jeszcze czekacie z wiadomością ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #250166 przez saiko
u mnie z tą kluchą to jest tak, że czasem jest a czasem nie
dziś czuję się bardzo zmęczona, mam dosyć

moi rodzice nie wiedzą jeszcze (chce im powiedziec osobiscie za 1,5tyg) i to jedyne osoby z bliskich, które nie wiedzą. No i w pracy nei wiedzą, mialam zamiar powiedzieć dopiero po usg genetycznym, ale chyba powiem juz w czwartek lub piatek bo jesli sie uda to na poczatku stycznia poszłabym na zwolnienie chociaz 2-3 tygodniowe. Siedze po 8 godzin na tyłku przed kompem, wracam do domu i dalej musze siedziec bo mam prywatne projekty (kasa potrzebna) i juz mnie to meczy :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #250188 przez tinuska
chyba jednak do Was nie dołącze... :(
okres dwa tygodnie spóźnienia, piersi bolą strasznie a wynik testu negatywny... :(
muszę poszukać innej przyczyny braku okresu..jakieś choroby coś, jestem umówiona do lekarza może tam coś wyjdzie.
A tak się cieszyłam, że zostanę mamą.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #250324 przez saiko
tinuska napisał:

chyba jednak do Was nie dołącze... :(
okres dwa tygodnie spóźnienia, piersi bolą strasznie a wynik testu negatywny... :(
muszę poszukać innej przyczyny braku okresu..jakieś choroby coś, jestem umówiona do lekarza może tam coś wyjdzie.
A tak się cieszyłam, że zostanę mamą.


przykro :( idz do gina i niech na badania Cie wysle

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #250432 przez bidol
hej dziewczyny. Ja dużo nie nabazgram, bo samopoczucia moje podchodzi już pod depresje. Czuję się tragicznie :X :X :X :X :X :X . pozdrawiam, odezwe się jak mi się troszke polepszy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #250613 przez Karola87
Ja wczoraj to miałam chyba najgorszy dzień ze wszystkich dotychczas. Chodzi mi o samopoczucie.
Było mi tak strasznie nie dobrze, plułam śliną, próbowałam wymiotować, wkładałam palce w gardło ale nic :angry: myślałam, że się zamęczę!

Moi rodzice i teście i szwagierka o ciąży wiedzą. I moi rodzice zdążyli już się pochwalić swojej rodzinie. Ale teście chyba swojej jeszcze nic nie mówili. Ze znajomych to dwie najlepsze koleżanki wiedzą.

Bidol biedna jesteś skoro tak tragicznie się czujesz....

Tinuska a może test był wadliwy albo po prostu jesteś jedną z tych nielicznych osób którym testy nie wychodzą? Może idź na betę, albo niech lekarz cię zbada.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #250620 przez saiko
bidol napisał:

hej dziewczyny. Ja dużo nie nabazgram, bo samopoczucia moje podchodzi już pod depresje. Czuję się tragicznie :X :X :X :X :X :X . pozdrawiam, odezwe się jak mi się troszke polepszy


Czesć Bidol - odzywaj sie czesciej :)

ja jestem zla i :X zjadłam przed chwilką kilka łyżeczek zepsutego jagodowego Danio. :X
jak sie zorientowalam to omal pierwszy raz do kibla nie polecialam :( mam nadzieje, ze mi nie zaszkodzi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl