BezpiecznaCiaza112023

MAMY LISTOPADOWE :-)

11 lata 2 tygodni temu #640249 przez ewelka1505
U nas pogoda dzisiaj w miare ok, troche zachmurzenie ale nie pada wiec za niedlugo lecimy na spacer :)
Na majowke jedziemy nad morze do znajomych :) tylko na 3 dni ale zawsze to jakis wypoczynek :silly:

Gorla tak dalej karmie cysiem :blink: moja kolezanka rodzi pod koniec maja - chlopczyka :) tez juz myslala ze bedzie miala cesarke, bo byl dobrze ulozony, potem okazalo sie ze sie obrocil dupcią w dol, ale ostatnio znowu zająl dobrą pozycje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #640260 przez moniczka8401
Witam Dziewczyny
Mam 29lat, poszlam do lekarza po antykoncepcje a tu mi mowi ze jestem w ciazy ale nie widzial serduszka. wieczorkiem pojechalam do szpitala bo bolal mnie troche brzuch zeby sprawdzili co jest a dr mi mowi: GRATULUJE, JEST PANI W 6 TYG A DO TEGO RODZENSTWO DRUGIE GRATIS!!!! ja w szoku bo rano byla jedna ciaza i nie widac bylo serduszka a na wieczor juz mam dwojke dzieci i serduszka bija :)
wiadomosc o 23ej w nocy o blizniakach byla szokiem gdzie mam juz dwojke chlopcow :)
ale fajnie :)
Obecnie jestem w 9 tyg czuje sie super choc mialam juz gorsze dni i tez w szpitalu lezalam bo plamilam. Brzuch mam ogromny:) ale za to mam w sobie dzieci :)
Termin mam na 29listopad ale mam miec cesarke wiec pewnie dzieci bede miala juz w polowie listopada :)

Pozdrawiam listopadowki :cheer:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #640737 przez Baasiuniaa
Pola gratulacje wywrotki:)
Moniczka to trzymamy kciuki za blizniakii listopadowe:)))
a w ogole to ja sie obrazialm na forum! 2 razy hehe bo kuzwa 2 posty napisalam takie ladne dlugie i co jajco wcięło obydwa wiec focha strzelilam heh i 3 dni nie pisalkam:)) :P

mam juz nową bryczke dla Klarci- ten wozek lonex jedyy mowie wam kolos gondola;) młoda sie na brzuch moze kulnąć w wózku wiec rewelacja i m a 3 poziomy leżenia sama gondola, spacerówe pewnie zamontuje latem dopeiro.ale juz mala jezdzila w sopacerówce Kapisia ależ frajda byla hehe zasnęła owszem ale też po dłuższym czasie bo tyle ciekawostek wokół było:)

poza tym grilek nasz piatkowy mega sympatycznie, nowy facet kuzynki w pełni zaakceptowany i w klaritku sie zakochal hehe i namawia hanie kuzynke juz na dziecko 4 mc sa razem hihi moja siorka tez spała oni tez wiec wesolo mielismy :))

a klara sie tak kręci jak świderek maly na łózku w zyciu nie moge jej zostawic bo potrafi 3 , 4 razy pod rzad sie przekulnąć jednym ciągiem i w 3 sekudny na podłodze mogłaby byc:)

wczoraj sprobowala mięsko jamiiii :))) indyczek z warzywami, a kupa dzisiaj jak grzmot :P a na mleko ma za to niechęć wielką..no nie chce pic, kaszke z butli super chetnie no ale przeciez grubas sie zrobi jak tak bede jej dawac wiec nie moge:)

my na majowke domowo, sprzatac troche chyba na budowie juz bedziemy, wstawie wam fotke jak maluchom sie tam juz podoba hehe w nd rozpalilismy w kominku ja zamiatalam, kapi i dawid skrecali stolik jakiś, a lala sobie kimała na kocu przy kominku. cyganie fest hehe ale jaka radochaaa;)))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu - 11 lata 1 tydzień temu #642254 przez gorla
moniczka gratulacje! BRZUSZEK SPORY JAK NA TEN TYDZIEŃ ALE TO WKOŃCU BLIŻNIAKI :lol: a starsze dzieciaczki też blizniaki??

A to nasze pierwsze kucyki

Moja bratowa dziś rano urodziła!!!!! :lol: w nocy o 2 odszedł jej czop zaczęły wody sie saczyć, po godzinie skurcze co 5 min i mieli czekac do 8 rano , żeby jeszcze jeden lekarz był, ale już nie doczekała po 7 ją juz na cesarę wiezli. Już ma po, jest mega szczęśliwa ale zaczyna ją już boleś i mrowieć brzuch , chyba znieczulenie schodzi
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #642477 przez Sander
Dziewczyny nie ogarniam wszystkiego po prostu!!!!! Nie miałam kiedy pisać, teraz się staram trochę nadrobić... :P

Gorla Twoja Mała już siedzi sama??? Właśnie dziewczyny jak maluchy siedzą już?
No i kucyki!! Zazdroszczę... my jeszcze poczekamy...
No i gratuluje nowego członka rodziny!! A jak wymiary i zdrówko???

Basiulka my też w piątek mieliśmy grilla :lol: I pogoda dopisała, i towarzystwo :lol:
No czekam na zdjęcia domku!! Nieźle się Klarunia kula... ani na chwilkę zostawić się już nie da... No i super że wózek fajny!! Też mi się podoba :) ale ja już kupie chyba bez gondoli bo mam dużą :) Spacerówkę też mam, ale jest za niska dla mnie, mam nadzieje że będe mogła kupić po chrzcinach :)

Moniczka witamy!!! Gratuluje!!! Jak to mówię "nic nie dzieje się bez przyczyny" :)

Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #642713 przez kaska
czesc dziewczyny :)

ostatnio nawet nie mam czasu pisac. Kacper tak daje mi popalic,ze glowa mala. Calymi dniami mruczy,jeczy i steka. Nawet na rekach marudzi. No moze zeby. obecnie brak
:p

Jak Wasze dzieciaczki juz ladnie siedza!!extra :) :) :) Kacprowi duzo brakuje. Za to nadrabia kreceniem sie w kazda strone,pelzaniem. wariuje to z brzucha na plecy to z plecow na brzuch pozniej tylek do gory i maszeruje po swojemu :)) Gorzej jak musze do toalety bo inne miejsce niz lozeczko nie wchodzi w gre a nie bardzo mu sie tam podoba :p

Sander zdrowka dla Izy. Wlasnie mialam pisac co z Toba sie dzieje. Lekarz powiedzial co to moze byc czy tylko cos wykluczyl? kiedy chrzest macie?

Gorla a Ty Maje jeszcze karmisz cycem? Chyba Yummy ja i Ewelka karmimy. Reszta na mm.
No i Maja ma super kucyki. Duze juz te nasze dzieciaczki. Czas szybko leci.
jak sie wozek sprawuje?

no i co tam porabiacie na majowce? pogoda dopisala?

my bylismy na dzialce. robilismy sobie grila. pycha. jakis tam wiekszych wyjazdow brak.

Edit a Ty gdzie sie podziewasz?

pozdrawiam i przepraszam za bledy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #643079 przez Baasiuniaa
moje malutkie dziecko dostało dzisiaj pierwszego biszkopta..wciągneła go szybciej niz myslalam haha a jak sie skonczyl jaki wrzask byl jeszczeeeeee :)))) hehehe
szorowała sobie nimi dziąsła bo bolą chyba mocno
poza tym miesko tez juz od paru dni smakuje niesamowicie no i mam juz ustalony rytm dnia Klary od tygodnia, bo sprawdzilam notatki jak to z Kapim bylo i mała juz moze miec tez schemat jedzeniowy, wiec u nas jest to teraz tak:

Kąpiel ok 19.30 i kaszka w butli 180 ml
ok 1 -mleko 150ml
ok 5-6 - mleko 150ml
9- 9.30 - kleik łyżeczką (na 100ml mleka zrobiony)
12-13- obiadek (mały słoiczek, czasem pół)
16- deserek (owoce w słoiku )
18- bobofrut (ten gęsty a nie nektar)

no i duużo picia bo mała jak tylko bręczy tzn że chce jej się pić
no i dziisaj pierwsze biszkopciki wiec pewnie dojdą do tego deserku:)
Macie już tez taki stały uklad godzinowy ? a nocki jak teraz? bo jak widzieice moja mała nadal sie budzi na szcescie tylko mruknie dostaje butle i spi dalej, Kapi do 1.5 roku prawie w nocy mleko chcial pic raz no ale zawsze, pozniej mu wodę zaczelam dawac wiec mu sie nie podobalo i sie oduczyl tego mleka nocnego, teraz malej szybciej zaczne dawac wode zeby jej sie odechialo, moze poprostu chce jej sie pic a nie jesc.. no ale z drugiej str przynjamniej w nocy to mleko wypija cale bo w dzien zadna siła do mleka juz jej nie zmusi..;/;/;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #643161 przez Zuzu19
Hej dziewczyny! Ma Mazowszu pogoda do doopy :angry:

MACIEK PRZECHODZI OKRES BUNTU albo nie wiem co to jest. :huh:
Nie chcę jeść. Tajemnicą nie jest ,że do jedzenia pierwszy nie był. No ale teraz... Jak widzi butle - płacze. Jak widzi słoiczek- płacze. Jak widzi picie - płacze. Jak go wsadzam w fotelik w którym ma zwyczaj jadać - płacze. Jak już obejrzy bajkę, ja z siebie zrobie małpę lub inne zwierzę , wprawie w ruch wszyskie zabawki - zje- 40 ml... Daje mu dalej mleko, krzyk, w końcu złapie, zje kolejne 20 ml, i koniec na tym.
Nie ma gorączki, brzuszek nie wzdęty, po za jedzeniem aktywny, uśmiechnięty, śpi 3 x 40 min. Zęby??????????
Jego ulubione deserki nie są już ulubione, z obiadkami, zupkami, kaszkami to samo - wszystko nie! Ja już nie wiem co mam robić. Wołam matkę żeby ze mną go karmiła. Jedna zabawia druga jak otworzy usta wkłada łyżeczkę. Przez sen próbowałam. Ale przez sen nie ciągnie, obudzi się wściekły... :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #643193 przez ewelka1505
My nad morzem pogode mamy spoko :) ok 15 stopni ale najwazniejsze ze nie pada :)

Moniczka gratuluje blizniakow :)

Gorla ale fajnie wyglada twoja niunia w kucyczkach :p moja ma krociutkie wloski wiec chyba jeszcze troche poczekam zanim bede mogla ją czesac tak :p i gratulacje dla bratowej! :)

Zuzu moze rzeczywiscie Mackowi idą zeby :unsure:

U nas kapiel jest przed 20, dostanie cyca i spac idzie 20-21. W nocy nie budzi sie :) wstaje 6-7, bardziej o 6. I w dzien dostaje cyca mniej wiecej co 2 godz, no i obiadek lub deserek, czasem to i to

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #643410 przez gorla
ewelka ale fajnie macie z morzem, tez mieismy jechac ale nie wyszlo :( w weekend do Dinoparku chcemy do Malborka.. hmm też nie wiem czy wyjdzie

U nas zimno brrr :) mam wkońcu ta spacerówkę guatro, dziś nią jechałam po mieście, super, ale jakbym nie miała tej spacerówki 2w1 to jeszcze bym jej nie wzięła, tyle co nia jezdze u mamy to styknie, w domu mam ta dużą . Baiunia ma racje , niezbyt nadają sie na takie maluchy, ale jak miałam okazję to ją wzięłam

kaska jeszcze karmię cycem, miałam na mm przejść alejakoś chyba sie uzalezniłam od tego cyca ehe jak Maja :lol:

U nas jest tak z planem dnia

19.30 kąpiel
20 sen
ok 1.00 mleko
ok. 3( czasem) mleko
6.00 mleko (koniec snu :lol: )
po 8.00 drzemka 20 min.
9.00 deserek
mleko pije z cycka co 2 godz.
ok. 15 obiadek

Ma trzy drzemki w dzień po pół godziny jak jestesmy w domu, na spacerze śpi dlużej.

zuzu myslisz że zęby?? u nas tez był taki dym ale ssie uspokoiło

basiunia już jadła biszkopcika? :lol:

sander wózek spoko :silly: a mała Ola ma 3050 g i 54 dl. Bratowa i mała czują sie super. Ale maleńka jest :) nasze to już spore bobasy przy niej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #643526 przez moniczka8401
Bartek ma 4l a Kamil 2l jakos co dwal lata sie plodze hihi
Ale dziewczyny wezcie pod uwage to, ze w 2007r lezalam w szpitalu bo sie okazalo ze jestem w 85% bezplodna a tu - tyle mam juz dzieci! Wiec glowa do gory dla tych co chca miec dzieci a ciezko maja z zajsciem w ciaze :) ja bralam leki przez 3 miesiace :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #644131 przez Zuzu19
Ok nadrabiam Wasze posty żeby nie było,że się odzywam jak mam problem :silly:


Basia biszkopt? Ale jaki ? Taki zwykły biszkopcik? Czy są jakieś specjalne dla tak małych dzieci? I co Klara sobie goo tłamsiła tłamsiła i zjadła? Ja nie wiedziałam ,że tak można :silly:

Ewela a jak Pola się czuje nad morzem? No jodowe powietrze morskie podobno najlepsze dla dzieci :side:


Zmieniłam Maćkowi smoczki na trójprzepływowe i słuchajcie - jak się rozjadł!!! Nie wiedziałam,że może wciągnąć 150 ml na raz, bez przerwy...Jestem w szoku ale dobrze, może w końcu się ta jego waga zwiększy. :blink:
Co do trybu dnia ... No w miarę w miarę jest identyko każdego dnia, czasem jakieś obsunięcie godzinę później wcześniej. :blink:

Pamiętacie jak narzekałam,że nie mam okresu? Właśnie skończył mi się drugi w msc kwietniu :dry: Dobrze,że na dniach ide do ginekologa... Może ja przekwitam? :unsure: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #644474 przez ewelka1505
O moniczka to Cie los obdarzyl dzieciątkami :) To moze teraz dwie dziewczynki bedą? :lol:

Juz wrocilismy z wypoczynku :( szkoda ze tak krotko :silly: Pola bardzo dobrze sie czula nad morzem, byla bardzo grzeczna :) Tylko w drodze powrotnej takie kupsko strzelila ze nie wiedzialam jak ją powycierac heh :silly: musialam w samochodzie brzebierac i wycierac całą bo za przeproszeniem usrala sie po pachy :silly: a i w podrozy byla grzeczna a jechalismy ponad 6 godz tak wiec spoko :)

Zuzu to dobrze ze Maciek teraz juz zjada tyle ile powinnien :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #644678 przez Baasiuniaa
Zuzia a może Ty poprostu Maćka zaglodzic chcialas? :P takimi smoczusiami dla nowordka hehe a on chlopak pr :laugh: ciez:) musi miec wieksza dziurke :) jak mials jeśc skoro nic mu nie leciało hehe..:P ja Klarsonowi sama widelcem dziurki powiekszam i łyka jak szalona kaszke z butli hehe;)
a biszkopt taa zwykłe takie :) wcina jak głupia haha, z Kapisiem mogą teraz zaowdy robić :P no ale wiecej niz 3 jej nie daje:) ale ma radoche z nich taką ze hej:)
Mogą już na spokojnie te nasze pimpki takie rzezcy, poza tym to też do glutenu przyzwyczaja :) a w smakowity sposób, tak samo mogą chrupki kukurydziane te zwiesz żólte zwykłe, tyle ze one szosrtkie i na te dziąsełka trochę boli, Klarci w każdym razie nie podeszły narazie:)

Pola- grzeczniutka:) długa trasa na maluszka fajnie, że grzezcnie zniosła :))

Moniczka- oa rajuuu to faktycznie problem masz z płodnościa :P ale by było gdybys teraz faktycznie 2 laseczki miała...;)) mi sie kiedyś 4 marzyła..:)) ale na chwilę obecną mowie STOP :))) mam parkę:) do tego psa i męża..wystraczy :P czasami już mi sie wydaje ze mam 4 :P

ale boska pogoda dzisiaj cio? u Was tez? chyba cala PL wreszcie:) my w zoo w poznaiu bylismy caly dzien prawie super, pozniej w greckiej kkanjpce na obiadku dzieciaki baardzo grzecne hehe Lala spiewala na całą knajpe a kapiś podrywal kelnerki :P nawet na zaplecze i do kuchni go zaprowadziły :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #644992 przez Zuzu19
Basia a sama pieczesz biszkopty czy dajesz kupne?

U Maćka co raz gorsza ta buzia po glutenie :huh: Zrobiłam mu przerwe 3 dni, wczoraj po południu dostał kasze manną i rano był tak zsypany , czewrowne rumienie a na nich takie krosteczki, którę ciągle drapie :ohmy:

No smoczki zmienione ale on znów zjada 60 ml.. Obiad 1/2 , deserek prawie cały bez paru łyżeczek... O co chodzi..? Dobrze,że w środę pediatra!!! Nie lubię tej baby ale tym razem się cieszę,że się spotkamy...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl