BezpiecznaCiaza112023

Zmiana wizerunku w ciązy i po porodzie

13 lata 11 miesiąc temu #15298 przez Emme
Wiem, że po tak długim czasie chodzenia w ciąży (lub/i w czasie jej trwania), każda kobieta ma ochotę na zmiany.
Ale zauważyłam dziwną tendencję....

Może się mylę, dlatego proszę o Wasze opinie..

Mianowicie chodzi mi o to, że wiele ciężarnych kobiet zaczyna nosic ubrania swoich mężów (koszulki, dresy itp), nie dba o siebie - i nie mówię tu o makijażu (wiem, że może w ostatnich miesiącach jest to z problem...ale podstawowa higiena np umycie włosów, to chyba nawet dla własnego samopoczucia nie powonna byc "odstawiona" na bok), a zaraz po porodzie obcina śliczne długie włosy na rzecz męskiej fryzury. Rozumiem wszystko- zmęczenie, brak czasu, ale żeby aż tak...

Oczywiście są i kobiety, które wyglądają olśniewająco w ciąży, więc nie generalizuję, choc tych jest zdecydowanie mniej niestety.

Jestem przewrażliwiona? Może to "normalne", a ja nie wiem jak to wytłumaczyc?

ps. jeśli był taki wątek to przepraszam, ale nie znalazłam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15303 przez Mirella
No tak, ja też nosiłam koszulki męża, bo większe :) Makijaż w ogóle robię rzadko, więc w ciąży też się nie malowałam. Głowę myłam regularnie, bo nie lubię jak jest brudna, a moich długich włosów nie skróciłam ani trochę :)
Zmęczenie pod koniec ciązy to norma niestety, czasami złe samopoczucie, dodatkowe kilogramy, czasami niestety bardzo dużo, bardziej myśli się o wygodzie niż urodzie, to prawda. Ale po porodzie, no może nie od razu po, ale stosunkowo szybko, znowu chce się wyglądać kobieco, więc chyba nie ma się czym martwić :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15307 przez Emme
oczywiście, że głównie myśli się o wygodzie, ale można wyglądac ładnie i czuc się wygodnie :)

Najbardziej zastanawia mnie zmiana fryzur :)

Właściwie wszystkie moje koleżanki to zauważyły i teraz grożą mi mi palcem, żebym przypadkiem nie obcięła włosów :)

Może to tendencja dla mojego miasta? :) hehe

A może zauważacie coś innego? jakieś inne "charakterystyczne cechy"?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu - 13 lata 11 miesiąc temu #15308 przez ilona
no niestety nie zgodzę się z Tobą....
Ja od samego początku dbam o siebie w ciąży, regularnie chodzę do fryzjera, do kosmetyczki na regulację brwi, pomalować paznokcie, od jakiegoś czasu odpuściłam paznokcie bo nie wolno mieć do porodu pomalowanych a jak czekam od miesiąca :)

a co do ubrań.... w getrach chodzę w domu jak i na miasto do tergo jakaś tunika albo bluzka i bolerko czy coś, nie wyobrażam sobie chodzić cała ciąże w męża podkoszulku i dresach.... jest tyle pięknych ciążowych ciuchów ( także w second handach)

bardzo dużo przytyłam a ciąży ale to nie powód żeby się maskować pod dresem.
czuje się pięknie bo nosze w sobie dziecko i chce tez tak wyglądać.

a co do ścinania włosów to na psychologii nam mówili, że jak kobieta ścina włosy to znaczy, że w jej życiu nastąpiły ogromne zmiany... i rozpoczyna się nowy etap...by się zgadzało

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15310 przez Emme
Jak napisałam wcześniej, nie generalizuję, ale gdy patrzę wokół to niestety większośc kobiet zapomina o sobie w ciąży i po porodzie. Uwielbiam patrzec na kobiety, z pięknymi brzuszkami, które pamiętają o sobie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15311 przez natmur11
ja powiem tak przez pierwsze 3 miesiace moze i sie troche zaiedbalam ale to dlatego ze wlasciwie caly ten czas spedzilam wymiotujac, niewiele jadlam, pilam, wiec malowanie, czesanie mnie meczylo strasznie, ubieralam sie jak zmuszona bylam gdzies wyjsc a tak to cale dnie spedzalam w lozku wykonczona glodem i bieganiem do lazienki co 20 min. No ale w takim wypadku to chyba nikt nie mialby ochoty na strojenie sie i malowanie. jesli chodzi o higiene osobista raz chyba zdarzylo mi sie ze nie wykapalam sie wieczorem bo bylam strasznie zmeczona ze jak dotknelam lozka to padlam. a tak co wieczor dluga kapiel, jakas krzyzowka, olejki i 6 zeli pod prysznic otwartych w zaleznosci jakiego zapachu chce dzis uzyc. wlosy myje codziennie i generalnie staram sie o ni dbac. faktycznie malowac sie nie maluje chyba ze jakas okazja ale dlugo przed ciaza przestalam robic to regularnie, sadze ze w tej kwestii chyba wydoroslalam i uwazam ze codzienne malowanie nie jest konieczne jesli ma sie ladna cere i dlugie czarne rzesy (w moim wypadku). a dodatkowo nie moge powiedziec ze teraz juz wlasciwie jak nadszedl juz moj termin nic kolo siebie nie robie. wrecz przeciwnie, bylam u fryzjera zmienilam fryzurke i pofarbowalam inaczej wlosy, moj P kupil mi nowa wypasiona prostownice wiec potrafie 3 razy dziennie poprawiac moje klaczki:D jedynie czego nie robie to nie maluje paznokci bo w kazdej chwili moge trafic do szpitala a potem tylko problem zeby szybko zmyc. ale nie oznacza to ze mam obgryzione pazurki i okropne skurki bo to kolejna rzecz ktora musi byc zrobiona super.

nie wiem co bedzie po porodzie moze to sie zmieni ale watpie, poprostu nniektore rzeczy sa dla mnie jak umycie zebow.
ja osobiscie w moim gronie nie spotkalam osoby ktora by sie jakos szczegolnie zapuscila. sadze ze chyba nie jest az tak zle z kobietami w ciazy, sadze ze kazda mimo ze przytyje tu czy tam zrobi sie jakas faldka w inny sposob moze podkresic swoja atrakcyjnosc.
a koszullki meza i dresy... hmm spodnie dresowe to super spawa dla mnie przynajmniej na ostatnie chwile ciazy gdzie ciezko sie zgiac i meczyc ze sztywnymi jeansami, ale nie oznacza to ze musze od razu wygladac jak ropucha:) a koszulki sama zabralam mojemu ze 3 bo sa strasznie wygodne nigdzie nie uwieraja nie cisna i sa baaardzo wygodne do spania:))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15313 przez ilona
oj tak do spania są super... .:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu - 13 lata 11 miesiąc temu #15316 przez Emme
Kochane podoba mi się to co piszecie :)

a co do dresów i koszulek to sama w nich chodzę w domu (ale we własnych póki co):)
lecz poza nim nie czułabym się dobrze.


I chodzi mi również o drastyczną zmianę wizerunku typu z "biznesłumen" na "kurczaka domowego". Bo przecież sportsmenki nie chcę włożyc w suknie balowe.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15318 przez Tibarka
I w ciąży i po porodzie zaczęłam ubierać rzeczy wygodne i częściej sportowe buty.
No i zaczęłam spinać włosy, bo po porodzie strasznie wypadały.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15319 przez basik_twins
Ja do tej pory chodziłam i teraz na miasto to czasami - dres i koszulka sportowa z takich długich i w miare rozciągliwych.
Teraz na miasto odpada bo mi już brzusio z nich wyłazi, a nie lubie jak "debil" co kilka kroków naciagac koszulke jak wiesniak wiec getry i tuniczka - dzieki Bogu te najcięższe i największe dni sa na pore cieplejszą.

A co do ścinania włosów miałam ochote w ciąży ale ochote ochote tak jakoś mi sie podobało kilka fryzur ale mój by mnie przechrzcił chyba - farbowania tez mam zakaz żeby włosów nie niszczyć.

A ścinanie to od dawien dawna wiadome, zreszta same wiemy jak sie cos dzieje ścinamy albo mamy ochote powprowadzać zmiany w życiu mówimy dość! Teraz będzie tak i tak. Nowe ciuchy, makijarze i fryzura :lol: ile ja się tych metamorfoz naprzechodziłam.
Nawet na jeżyka byłam ścięta kiedyś 8mm :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15323 przez natmur11
kiedys to i ja bylam na jezyka scieta wlosy mialam roznych kolorow a teraz juz mi przeszlo. a co do sportowych rzeczy od kiedy pamietam chodze w jeansach, adidasach i jakis bluzeczkach, taki juz mam styl. kiedys zanim zaszlam w ciaze to nawet przeszlo mi przez mysl ze jak juz bede mama to powinnam chyba zmienic moj styl na bardziej elegancki, ale teraz watpie zeby tak sie stalo. bede mama w adidasach:D:D druga spawa moj narzeczony chyba nie bardzo wyobraza sobie mnie w szpilkach i marynarkach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15324 przez ilona
ja też chodziłam przed ciążą na luzie i nie zamierzam wkładać szpilek na co dzień, chociaż kocham chodzić w obcasach ale to musi być okazja :) na codzienne chodzenie najlepsze baletki :) latem japoneczki i hej...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15330 przez martela89
Ja od samego początki dbam o siebie i nie wyobrażam sobie inaczej,ale też zauważyłam,że wiele kobiet jak są w ciąży twierdzą,że im się nie chce albo coś takiego nie rozumiem tego bo ciąża to piękny stan i kobieta powinna wyglądać kwitnąco :)
Ja się maluję,farbuję włosy,chodzę do fryzjera i ubieram się w ciążowe spodnie i tuniki :) Dresy też mam ale nie jakieś rozciągnięte tylko ładne i dopasowane,lubię dobrze wyglądać i od zawsze wiedziałam,że ciąża tego nie zmieni :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15333 przez Emme
Martela89 uchwyciłaś sedno sprawy :)

A poza najważniejszym, jakim jest własne samopoczucie, istnieje 2 kwestia.
Może to wzbudzi kontrowersje (jeśli tak to nie linczujcie :) ), ale takie niedbające o siebie Panie w błogosławionym stanie pokazują naszym mężczyznom, że to jest straszny okres (dla nich, bo będą mieli takie "coś" u boku, zamiast swojej ukochanej i niektórych może to odwodzic od zdecydowania się na dzidzię <NIESTETY ZNAM TAKICH GAMONI>)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15337 przez natmur11
wydaje mi sie ze to troche przesadna teoria, albo dotyczy facetow ktorzy niewiele moga w tej kwestii powiedziec. sadze ze jesli facet chce miec dziecko to bedzie sie cieszyl z tego powodu nawet jesli jego kobieta nie wyglada dobrze. ja przez pierwsze trzy miesiace kiepsko wygladalam ale moj facet zawsze stal dumny jak paw obok mnie i kazdy widzial ze jest szczesliwy bo ma przy sobie ukochana ktora urodzi jego potomka. No i nie oszukujmy sie nie kazdej kobiecie ciaza dodaje uroku. osobiscie znam osoby ktore w czasie ciazy stracily swoj urok i staly sie wrecz brzydkie i ani makijaz ani ciuchy nie poprawialy ich wygladu. ja jesli bym od faceta uslyszala ze nie chce miec dzieci bo kobiety w ciazy sa zaniedbane to bym sie troszke zdenerwowala bo tak naprawde zaden facet nie jest w stanie zrozumiec tego jak sie czuje kobieta w ciazy, moze uczestniczyc w porodzie, pomagac kobiecie ale nie zrozumie jak naprawde wyglada sytuacja kobiet ciazarnych.
niektore kobiety naprawde nie dabaja o siebie w ciazy, ale w sumie potrafie je zrozumiec, nie kazdego stac na jakies fajne ciuchy ciazowe, kosmetyczki, fryzjera bo wola zainwestowac w cos dla malucha, albo poprostu nie chce im sie bo sama wiem jak ciaza potrafi dac w kosc i zmeczyc czlowieka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl