BezpiecznaCiaza112023

Zmiana wizerunku w ciązy i po porodzie

11 lata 1 miesiąc temu #573954 przez domiś
AniaF napisał:

Szczerze podziwiam kobiety, które niedługo po urodzeniu idą do pracy i oprócz opieki nad maluchem, domem, pracą mają jeszcze siłę na to, żeby zadbać o siebie, pomalować paznokcie, wydepilować brwi i ubrać się w modne ciuchy . Zresztą to samo tyczy się mam, które zostają w domu! Sama nie mam na to czasami czasu, chociaż na głowie mam jedynie pracę i dom. Zastanawiam się czy to nie jest tak, że im człowiek ma więcej do zrobienia, tym bardziej się mobilizuje. Mam nadzieje, że już wkrótce się o tym przekonam!:D


masz w 100% racje. ja przed ciążą i w ciąży (tu mnie usprawiedliwia fakt, że bardzo źle się czułam) byłam totalnie rozlazłą osobą - mówię o motywacji, działaniu, robieniu czegoś,
teraz to się totalnie zmieniło, inaczej organizuję czas, wszystko robię dwa razy szybciej, mam siłę ( :woohoo: ) na o wiele więcej rzeczy...
co do dbania o siebie myślę też że to zależy od kobiety ... coraz więcej widzę zadbanych mam.
to cieszy oko bo walczy też ze stereotypem - moje kolezanki, lub znajome młodsze siksy myślą - ślub, ciąża na pewno się rozyje, przestanie dbać o siebie, zetnie włosy ...

:unsure: co za głupota i infantylizm :angry:
pomijam sytuacje skrajne - depresje poporodowe, naprawde bardzo absorbujące dzieci (są przecież noworodki, które NON STOP płaczą choć nic im nie jest - moja siostra taka była, dziś ma 6 lat i cały czas gada, ciągle ma coś do powiedzenia - teraz już wiemy czemu kiedys płakała, chciała gadać :blink: )

ale sama po sobie widzę, schudłam 30 kg, wróciłam do wagi sprzed ciąży, co prawda może ciało nie jest takie samo, ale jestem przez to wszystko o wiele bardziej pewna siebie,
a dbanie o urodę tylko to podkreśla :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #590565 przez JakaJaKachna
Ja teraz jestem w ciąży i cały czas staram się o siebie dbac, choć każdy dodatkowy kilogram wcale mnie nie cieszy (niech tylko nikt mi tu nie odpisze, ze to dla dobra dziecka....). Po porodzie mam zamiar wrócić szybko do formy, bo sama nie mogę siebie znieść z dodatkowym ciężarem - choć i tak nie duzym, to jednak zawsze na plus.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 tygodni temu #600258 przez tessa
Ja też starałam się o siebie dbać i nie kolekcjonować nadprogramowych kilogramów, ale wcale nie było to takie proste. Na szczęście po ciąży dosyć szybko udało mi się wrócić do formy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #787674 przez mamak
Ja cieszę się niezmiernie z tego, że praktycznie całą ciążę przepracowałam w urzędzie, gdzie wymaga się eleganckiego wyglądu. Bo pewnie gdybym nie pracowała to skończyłoby się na 9 miesiącach noszenia dresów, leginsów i koszulek męża ;)
Ubrania dla siebie kupowałam na .... i nosiłam je jeszcze trochę po ciąży ( szczególnie spodnie bo było mi wygodniej ) :)

W SPRAWIE REKLAMY POLECAM KONTAKT Z REDAKCJA PORTALU. Moderator

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #809510 przez AniaF
W sumie moja siostra jest teraz w dość zaawansowanej ciąży i naprawdę podziwiam ją za to, że tak ślicznie wygląda. Ma mnóstwo rzeczy na głowie i nie czuje się najlepiej, a jednak na początku ciąży obiecała sobie że będzie dbać o siebie. Teraz od czasu do czasu w domu urządza sobie małe SPA, a także odwiedza gabinet kosmetyczny i idzie na manicure, aby choć trochę od wszystkiego odpocząć. Myślę, że takie poszukiwanie jakichś odskoczni jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #872923 przez tessa
Nawet w natłoku wielu obowiązku można znaleźć chwilę na to, żeby o siebie zadbać. Wiem, że nie jest to łatwe, ale w moim przypadku działa to tak, że im mniej mam wolnych chwil, tym lepiej potrafię się zorganizować. Warto od czasu do czasu zrobić coś dla siebie, przejrzeć aktualne trendy w modzie , pomalować paznokcie, wybrać się do kosmetyczki czy fryzjera. Zadowolona mama to przecież również szczęśliwe dziecko :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #938371 przez tamaraa24
Racja :) przecież ciąża nie broni nam być modnymi. Ja najchętniej nosiłam takie luźniejsze tuniki jak coś w stylu www.tivesti.pl/modne/tuniki/tunika-luzny...on-serce-bezowa.html i przez to zostało mi dużo fajnych ubrań :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #938405 przez midnight79
A ja przed, w trakcie i po wyglądałam dosyć podobnie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #940648 przez helenkaa2
Też bym tak chciała :) na razie mogę tylko pomarzyć o takich kozakach na obcasie http://www.renee.pl/obuwie_damskie/kozaki/exclusive_kozaki_na_szpilce_463-smy_czarny.html bo nogi wciąż mam opuchnięte :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1045761 przez Quake
Zmiany są istotne, szczególnie gdy chcemy podnieść poczucie własnej wartości, a to przecież też ma znaczneie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1045800 przez marianna32
Warto przejść jakąś metamorfozę. Szczególnie, że po ciąży nasze ciało zmienia się zdecydowanie w tą gorszą stronę. Jest to jakaś motywacja na start żeby najpierw zacząć od zmian żywieniowych i trochę poprawić swoje ciało. Pamiętajcie też, że dzieci nawet podświadomie biorą z nas przykład więc warto im ten przykład dawać dobry.

Przyjaciel to ktoś, kto potrafi uśmiechem twój dzień rozjaśnić, gdy inni potrzebują tysiąca słów

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1048103 przez Domii1983
Wiadomo, że po ciąży zmienia się figura, ale to nie powód, by popadać w panikę. Uważam, że sukienki bombki to doskonały wybór nie tylko na wyjście , bo tuszują mankamenty figury i sprawiają, że wygląda się atrakcyjnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 7 miesiąc temu #1070294 przez KarolineCZ
Warto też pamiętać o makijażu. Dobra szminka może zrobić tutaj robotę. Dlatego polecam Ci zajrzeć do tej drogerii online, gdzie znajdziesz między innymi produkty marki Golden Rose: https://drogeria.pl/pomadki/0,golden-rose .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

1 rok 9 miesiąc temu #1071057 przez tessa
To prawda. Trzeba o siebie dbać. To pomaga w akceptacji zmian zachodzących w ciele, a potem przy baby blues. A jak tego dokonać? No właśnie między innymi makijażem. Można z programów jak te: www.sztukapielegnowania.pl/gdzie-uczyc-s...y-o-makijazu-online/ nauczyć się, jak się malować. To już wiele zmienia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

1 rok 8 miesiąc temu #1071190 przez Gogi
Witaj, przyjdź do naszego sklepu link.com/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl