BezpiecznaCiaza112023

Zdrowa żywność - wątek zbiorczy.

6 lata 8 miesiąc temu #1064743 przez leaharle
Ostatnio zamówiłam sobie makaron, ale jego zdrową odmianę, czyli bezjajeczną. Makaron BIO ma zdecydowanie więcej wartości odżywczych z wysoką zawrtością błonnika. Idealny makaron dla wszystkich, którzy przebywają na diecie. Ja swój zamówiłam z tej strony https://zakreconysloik.com.pl/pl/p/Bio-makaron-bezjajeczny-nitki-250g-Bio-Sana/1345

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 4 miesiąc temu #1066429 przez poloznapani
Ja się zastanawiałam czy całkiem nie wyeliminować pieczywa z diety, bo akurat z nim bywa różnie. Wcześniej jadłam sporo białego, bo taka praktyka była u mnie w domu. Później posmakowało mi ciemne. Natrafiłam na artykuł na ten temat i okazuje się, że nie każde ciemne pieczywo jest w 100% zdrowe. www.kobiety.pl/fit/ciemne-pieczywo-wady-i-zalety tutaj macie ten wpis, może was też zainteresuje, bo jest to naprawdę ciekawe. Teraz jem głownie ciemne pieczywo, ale szukam właśnie w jakiś sklepach z BIO żywnością, do zakupów w zwykłych sieciówkach nie mam przekonania. w ostateczności wybieram sprawdzone piekarnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 3 miesiąc temu #1066512 przez iwonka385
Tez o tym słyszałam i sama nie wiem już w co wierzyć. ;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 3 miesiąc temu #1066525 przez monikazp
Uwierz w ducha :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 3 miesiąc temu #1066534 przez Feliksa
Ja swoją żywność wzbogacam w produkty bogate w magnez. A produktów z magnezem nie brakuje, tak jak nie brakuje napoi z tym składnikiem. Przecież dużo mamy go w wodzie mineralnej, jest naturalny, a przez to dobrze wchłaniany przez organizm. A że wody należy pić sporo w ciągu dnia wiemy dobrze, wystarczy tylko wybrać odpowiednią i suplementy są nam niepotrzebne. Piwniczanka ma super proporcje tego pierwiastka piwniczanka.pl/sklad-wody a do tego smacznie się ją pije.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 3 miesiąc temu #1066582 przez roma
A co powiecie o produktach na odchudzanie po ciąży? Nie ukrywam, że ciężko się przemóc, aby „przywrócić” się do stanu poprzedniego i przydałoby się drobne wsparcie.. Nie mówię tu oczywiście o jakichś podejrzanych metodach, czy innych „bajerach”, ale o zdrowej żywności, najlepiej takiej, która powoduje uczucie sytości :P

Na razie udało mi się wytropić młody jęczmień: https://naturalnemetody.pl/mlody-zielony-jeczmien/ . Spełnia kryteria zbilansowanego wsparcia diety, podejrzewam jednak, że sam w sobie nie wystarczy. Macie jakieś sprawdzone sposoby, które pomogły wam zrzucić trochę kilogramów po ciąży?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 2 miesiąc temu #1066673 przez Laurka
Podobno dobrze działa siemię lniane, można je dodawać do wielu potraw, wspomaga perystaltykę jelit i ma dużo witamin. Myślę, że warto sprawdzić swoje zapotrzebowanie kaloryczne i rozpisać dietę, to chyba najlepszy sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Do tego długie spacery z maleństwem w wózku i efekty powinny zacząć być widoczne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 1 miesiąc temu #1066748 przez poloznapani
Zastanawiam się drogie mamy jaki macie stosunek do mięsa? Ja wcześniej jadłam go bardzo dużo, teraz staram się jednak ograniczyć jego ilość i zadbać o jego jakość. Wcześniej nie zwracałam na to zbyt dużej uwagi ale zmieniło się to po przeczytaniu tego artykułu: www.kobiety.pl/zdrowie/mieso-na-talerzu-jak-odzywiac-sie-zdrowo myślę, że przyda się wszystkim mamom, które przykładają dużą wagę do tego co ląduje na ich talerzu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 1 miesiąc temu #1066761 przez [email protected]
Dobry pomysł! Ja zazwyczaj kupuję w sklepach stacjonarnych, ale wcześniej przeglądam gazetki promocyjne sklepów online. Jest taka strona, że są wszystkie gazetki w jednym miejscu tylko teraz mi umknęła. Jak sobie przypomnę to wam wkleję kochane. Ja w ogóle się mega nakręciłam na zdrową żywność, choć przed ciążą różnie z tym było. Ale powiem szczerze, że gdyby nie to, że trafiłam na super dietetyczkę od ciężarnych (jak chcecie to sobie obczajcie www.dietetyknawalizkach.pl ) to bym może się tak nie nakręciła :D Ale teraz jem zdrowo i czuję się super, będę polować na promki!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 1 miesiąc temu #1066774 przez marynika
Też sprawdzam takie gazetki. Można niezłe promocje znaleźć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 2 tygodni temu #1066835 przez poloznapani
Coraz częściej zwracamy uwagę na jakość kupowanych produktów. Jednak często spotykam się z tym, że zapomina się o tym jak ważne jest odpowiednie nawilżenie organizmu nie tylko od zewnątrz ale i od wewnątrz. Gdy pytam znajomych ile wody dziennie piją okazuje się, że nawet nie doskakują do tej granicy, którą powinno się pić, a to jest bardzo ważne. Dlaczego to tak ważne można się dowiedzieć z tego artykułu:http://www.kobiety.pl/zdrowie/powody-dla-ktorych-warto-pic-wode Picie wody można zawsze urozmaicić sobie dodaniem cytryny, to dodatkowo pomaga w odchudzaniu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 2 tygodni temu #1066845 przez 4 8 15 16 23 42
Dziś wystarczy zdrowy rozsądek, jeśli chce ktoś zrzucić zbędne kilogramy. Jeśli ma ktoś problem z trzymaniem się jakiejś konkretnej diety, to niech postawi na catering dietetyczny Wygodna Dieta. W takich dietach pudełkowych wszystkie dania dostarczane każdego dnia mają określoną ilość kilokalorii. Dużo łatwiej jest schudnąć w taki sposób. Na www.wygodnadieta.pl/catering_dietetyczny znajdziecie więcej informacji. ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 11 miesiąc temu #1066928 przez macierzanka
Przede wszystkim wydaje mi się, że dziewczyny które karmią nie powinny się zbyt ambitnie odchudzać. To co one jedzą ma bezpośredni wpływ na dziecko. Trzeba po prostu odżywiać się racjonalnie. Czasem wystarczy tylko korekta tego co jemy. Mąż cierpi na cukrzycę typu drugiego, nadciśnienie i chorobę wieńcową. Przestrzeganie diety to u niego to bezwzględny obowiązek. Złamanie zasad nawet odrobinę natychmiast skutkuje huśtawką w pomiarach, a nawet przekłada się na kołatanie serca. Przez rok schudł 35 kg. Wystarczyła odpowiednia dieta. Wyeliminowanie jajek, pieczywa, wyrobów z mąki pszennej i ograniczenie ograniczenie mięsa wyłącznie do jednego dnia w tygodniu kiedy je mięso drobiowe. Za to je dużo rzepy zarówno białej jak i czarnej, selera, a najwięcej marchwi. Do tego soczewicę czerwoną, ciecierzycę i soję. Mnie się to też spodobało, zwłaszcza że teraz jest na zwolnieniu lekarskim i to on zajmuje się kuchnią. Niedawno jak wróciłam z pracy czekała na mnie soczewica czerwona z rozmarynem, czosnkiem i odrobiną jogurtu 0%. Od święta smaży naleśniki z paluszkami krabowymi. Przepis na ciasto naleśnikowe znalazł w poradniku o zdrowiu www.zachowajmyzdrowie.pl/nalesniki/ . Przyznam że koleżanki z pracy zazdroszczą mi że mam takiego męża.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 11 miesiąc temu #1066934 przez anija89
Moim zdaniem dieta powinna być zróżnicowana ale należy z niej wyeliminować produkty mączne szczególnie z mąki pszennej, słodycze oraz gazowane napoje. Wprowadzić warzywa w dużej ilości, owoce w mniejszej i wrócicie do pięknej sylwetki w mgnieniu oka.

Anka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

3 lata 1 tydzień temu #1069906 przez KarolineCZ
W wolnej chwili warto sobie rzucić okiem także na książki o zdrowym stylu życia: https://pzwl.pl/Dla-pacjenta/Zdrowy-styl-zycia,3913757,k.html . Uważam, że warto czytać takie treści. Dzięki nim można się wiele ciekawego dowiedzieć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl