BezpiecznaCiaza112023

Rozmowa o macierzyństwie

14 lata 3 miesiąc temu #219 przez Katarzyna
Pewnego dnia przeczytałam ciekawy wywiad z Panią psychoterapeutką Zofią Milską-Wrzosińską na temat macierzyństwa. Wybrane przeze mnie fragmenty możecie przeczytać na moim blogu:
blog.zapytajpolozna.pl/macierzynstwo/mac...orzech-do-zgryzienia

We wpisie podałam również adres do całego wywiadu.

Życzę miłej lektury! :)

A jakie jest Wasze zdanie:
Czy łatwo jest pogodzić karierę i macierzyństwo?
Być może macie rady dla mam płynące z własnych doświadczeń.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1863 przez tysia178
jak się chce to się da :) praca nie skresla kobiety jako matki, tak samo jest w przeciwną stronę, rola matki nie sprawia ,że już nigdy nie będzie szefem wielkiej firmy!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2921 przez Agnieszka
moim zdaniem trochę szkoda zostawiać takie małe dziecko w domu i iść do pracy, powinnyśmy się trochę nacieszyć dzieciaczkami i podobnie dać im trochę czasu na spędzenie ze sobą.



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3442 przez tysia178
Agnieszka masz rację, bo pierwszy rok maluszka jest chyba najważniejszy, poznaje świat, uczy się mówić, chodzić.. Chyba żadna z nas nie chciałaby żeby jej opiekunka usłyszała pierwsze słowa naszego dzieciaka :0

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3450 przez Agnieszka
ja bym miała żal do siebie samej jak bym za wcześnie zostawiła bobaska.
póki mam możliwość to będę z nią jak najdłużej starała się sama być, a jak zrobi się trudniejsza sytuacja, to wtedy będę myśleć o powrocie do pracy



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #4303 przez Moniq
myślę, że tylko kobieta potrafi połączyć pracę z macierzyństwem :) wyobrażacie sobie facetów na naszym miejscu :lol:
ja przez długi czas biłam się z myślami co zrobić jak skonczy się macierzyński. doszłam do wniosku, że pierwszy rok życia dziecka jest tak wyjątkowy, że nie mogę tego przeoczyć :) na karierę i pracę będę miała jeszcze wiele lat, a moja córeczka już nigdy nie będzie taka malutka. poza tym nie wyobrażam sobie oddania pod opiekę obcej osobie takiego maleńkiego szkraba :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #4634 przez kasiora
bardzo ciekawy artykul :) przed przeczytaniem jego mialam inne zdanie... za dlaczego nie... za rok chcialam wrocic do pracy. po tym artykule moje poglady sie zmienily. czesto nie swiadomie mozemy dziecku wyrzdzic krzywde :dry:
cytat:

A te wszystkie nianie, opiekunki? (...)

Natomiast teraz ta najważniejsza z punktu widzenia dziecka osoba - najważniejsza, bo przebywa z nim 12 godzin na dobę - znika. Ledwo się pojawi, ledwo dziecko się do niej przywiąże, to odchodzi, bo ma sesję, wychodzi za mąż albo kuzynka naraiła jej lepszą robotę. A potem pojawia się następna. Wrzucamy jej dziecko na cały dzień - bo tyle przecież się zaległości narobiło - i za chwilę ona bardzo przeprasza, ale ta praca bardzo jednak absorbująca, jej chłopak nie jest zadowolony. I wszystko od nowa - pojawia się kolejna trwała, stabilna, zaangażowana opoka naszego dziecka; po dwóch miesiącach okazuje się, że ma dyskopatię itp., itd. To jest dobra oferta dla kaktusa czy paprotki, nie dla dwulatka.


:unsure:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #4798 przez andziaa35
U mnie to jest tak ze ja wrocilam do pracy ale pracuje 2,5 godz dziennie, w tym czasie moj maz zajmuje sie dzieckiem. Ale jakbym miala pracowac po 8 godz to napewno nie poszlabym do pracy, a do niani to nie jestem przekonana- nie ma to jak mama wszystko wie najlepiej. Moja siostra wrocila do pracy jak jej coreczka miala 3 m-ce pracowala po 8-12 godz ale jak pewnego dnia jej coreczka powiedziala do naszej mamy "mamo" od razu sie zwolnila z pracy i siedziala z mala do ukonczenia 2 roku.
Kasiora pewnie dziecko przezywa koszmar jak nianie zmieniaja sie co chwile albo obwinia sie za to ze odeszly.


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1012546 przez weronikaklosok
Uważam, że alkohol w macierzyństwie wiele burzy!
To też zły nawyk, znam osoby które przez to musiały skorzystać z pomocy po zatruciu alkoholowym jak np tu- www.odtruwamy.pl

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1016994 przez Malwi22
Kobieta powinna być niezależna. Trzymam się tej zasady :)

biopsja mammotomiczna uratowała mi życie. Badaj się regularnie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1040196 przez Domii1983
Początkującym matkom trudno jest z pewnością pogodzić pracę z wychowaniem - ale na wszystko potrzeba czasu - także i na to, by sobie wszystko poukładać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1040239 przez WiolkaKlaman
Trudno jest pogodzić karierę z macierzyństwem. Mi udało się tylko dzięki pomocy mojej rodziny i wsparciu mojego męża. Początki bywają trudne, ale dobra organizacja czasu i wszystko się uda.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041336 przez Domii1983
Wciąż uczę się być bardziej wyrozumiałą mamą.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041345 przez Filomenka
Współczesne matki maja dwa razy trudniej, bo po pierwsze zajmują się domem, a po drugie muszą rozwijać swoją karierę zawodową. No i też nie wszyscy faceci potrafią być równorzędnymi partnerami w domu, np nie pomagają, nie sprzątają :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041385 przez WiolkaKlaman
w pełni zgadzam się z poprzedniczką, krew mi zalewa jak widzę facetów leniących się na kanapach, podczas gdy ich partnerki po pracy ogarniają dom, robią obiad, zajmują się dziećmi i właściwie nie mają czasu dla siebie. Ja na szczęście dobrze trafiłam, bo skoro oboje pracujemy to oboje zajmujemy się domem. Ja nie będę niczyją sprzątaczką i też chce się rozwijać zawodowo- taki był układ przed moim powrotem do pracy...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl