BezpiecznaCiaza112023

Listopad w tym roku będzie pogodny 2010

12 lata 5 miesiąc temu #253719 przez ilona
Super Tomek wygląda :kiss: i świetnie pozuje na ostatni zdjęciu :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #253728 przez carolin1
Hej Dziewczyny
Ja też jestem i czytam ale tak jak Marusiam nie mam siły i natchnienia pisać. Wiem paiętam o zdjęciu pępka i napewno zrobię i dodam bo jestem ciekawa jak ma się do naszego pępka pępek Tomcia i Toli bo z tego co pamietam tez maja wystające :) Ale zrobić teraz zdjęcie Lili to sztuka bo ona od razu leci w stronę aparatu i chce oglądac zdjęcia w okienku.

Ilona ciastka jak z reklamy normalnie aż zapragnęłam sama takie zrobić - daj kochana przepis ale napisz krok po kroku bo ja nigdy kruchych ni erobiłam, w ogóle mało piekę bo mam strasznie małą kuchnię 1,5 m i brak miejsca na co kolwiek.

Fajnie Asia że sama ocięłaś te włoski - znam maluszka który poszedł w tym wieku do fryzjera dla dzieci i kilka włosków na krzyż i pocięcie 25 zł :ohmy:

Wcozraj Lila rozwaliła wargę, krew się lała i płacz straszny, dziś napuchnięta mega duże usta. Nam tez idą czwórki i trój już nie ogarniam ile naraz. Mamy już 9 ząbków.

Przepraszam ale nie pamietam co miałam jeszcze komu pisać :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #253737 przez ilona
Kruche ciasteczka
Składniki: (około 45 sztuk, czas przygotowania 45 minut)
180 gram mąki (1 szklanka)
100 gram masła (temperatura pokojowa)
1 jajko
3 łyżki cukru pudru
1 łyżeczka cukru waniliowego

Wszystkie sypkie składniki łączymy z masłem, chwile wyrabiamy, dodajemy jajko.

Zagniatamy do uzyskania gładkiej konsystencji i odstawiamy na 30 minut do lodówki. Ciasto należy zawinąć w folie spożywczą żeby nie pochłaniało innych zapachów.

Schłodzone ciasto wałkujemy na grubość około 5mm. i wycinamy dowolne kształty.

Pieczemy około 15 minut we wcześniej nagrzany piekarniku w temperaturze 180 st.na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. (nie smarujemy żadnym tłuszczem).

Dekoracje według własnego upodobania.

Ja użyłam kolorowych posypek. lukru, perełek, masy lukrowej, kandyzowanych skórek, czekolady, sezamu i migdałów.


Niezłe się Lilka urządziła. :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #253763 przez Asiersa
podkradnę przepis i wykorzystam :) ale na pewno nie ozdobię ich tak pięknie :blush:
Chyba, że przyjdzie natchnienie i pobawię się tak jak Ilonka :lol:

Carolin, współczucia dla Lilki :( biedna maleńka :kiss:




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #253786 przez chłopek
czesc dziewczyny
ilonka ciacha super, przepis wypróbuje.
Asiersa Tomci ma super fryzurke ja mojemu tez ostatnio włosy obcięłam :) śmiesznie wygląda.
Ksawcio waży 10,7kg
ostatno nauczył sie mówić imie psa tak śmiesznie mówi Lol i codziennie rano go woła :) ( Lord)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #253908 przez Emme
hej :)

Tola waży 9,700. Ilona moje przyszłe, jutrzejsze pierniki pewnie nawet po obróbce w fotoszopie nie będą tak apetyczne :S
Marmide, do dofinansowania z up trzeba mieć zawarte umowy przedwstępne, jak dostaniesz pieniądze to masz miesiąc na wydanie i rozliczenie się z faktur.
Tomciu czy ze spinką czy bez słodko wygląda :kiss:
co to ja miałam jeszcze napisać....(napiszę jak sobie przypomnę)
Tola dostała te sanki i sama nie wiem co mam o nich myśleć.. nie mają pchacza i są w piance (podejrzewam, że szybko się popsuje :S bo tola juz wbija w nią paznokcie, a co dopiero buty itp) allegro.pl/super-sanki-z-pianki-rozowe-nowosc-i1971654338.html z drugiej strony pianka będzie trochę amortyzowała :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #253947 przez Asiersa
Hej Emme :side:

Dzięki :kiss:
co do sanek to fajne, ale szkoda, że tego pchacza nie mają :( ja mam najzwyklejsze drewniane, ale z oparciem i pchaczem. allegro.pl/sanki-drewniane-z-pchaczem-bu...nus-i1959190148.html
Jutro jadę do Netto kupić Tomkowi od babci i dziadka na Mikołaja miękkie oparcie i pokrowiec na nóżki do sanek :)
coś takiego :)




Mój dzielny chłopczyk :*:*
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #254059 przez Emme
Mermide gratuluję wygranej :D!

Asiersa a używaliście już tych sanek?
ja w takich wodziłam dziewczynkę, którą pilnowałam (w przymocowanym nosidełku samochodowym :)) i na jednym spacerze od tego pchacza zgubiła się nakrętka i musiała związać paskiem od torebki :D i powiem Ci, że tak było przymocowane to lepiej się pchało, bo tak to tą rączką można ruszać.


wiecie co, podejrzany mi ten wynik- 1 miejsce zajęła dziewczyna zarejestrowana 1.11 a konkurs był dla os od 2.11 - ma tylko post konkursowy, nie chcę snuć tu żadnych teorii, ale mam wrażenie, że ta osoba wiedziała o tym konkursie wcześniej, bo w takiego farta nie wierzę, bo zdjęcie wcale nie jest rewelacyjne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #254075 przez asia26
Witam dziewczatka ja dzis w domku bo dostalam jakiejs okropnej grypy od piatku czuje sie jakby mnie przejechalo kazda kosc staw miesien mnie bola gardlo glowa tez :( Oliwka do tego taka niegrzeczna ze chyba zejde z Nia dzis sama :( Tomus ma cudne wloski :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #254105 przez mermide
:D :D Pierwszy raz coś wygrałam. Ale fajnie :) Tylko kurcze nie wiem czy skorzystam, bo do Warszawy daleko. Jeszcze zobacze z T się naradzę i zobacze. A co do wyniku to się może nie wypowiadam :P Ale uważam podobnie do Emme
Ja mam sanki takie całkiem zwykłe drewniane z oparciem akie z historią ;) (jeszcze moje stare).

Asiu trzymaj się cieplutko i kuruj się.

Wczoraj kupiłam Adasiowi kapcie po domu www.sklep.bartek.com.pl/pl/product/17983/t-wz404zielony.html fajne wysokie, skórkowe i widzę że dobrze mu się noszą.

Może kawusia?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #254116 przez Emme
:D
kawa chętnie, dziś nie robię obiadu, po 12 jadę z babcią do sis i bedziemy robić blogowe pierniczki :D

co do kapciuszków to jakby miała kupić to takie: www.ecobobas.pl/pl/buciki-dzieciece/333-...-szarym-kotkiem.html tzn tego rodzaju, a nie takie drogie, widziałam za 30 zł, ale już nie wiem gdzie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #254122 przez mermide
A ja na obiad robię dzisiaj bigos. Za pierniczki blogowe też chcę się zabrać ale jakoś tak nie umie. A pogoda dzisiaj u nas straszna 1 stopień i straszny wiatr a przed chwilą leciał deszcz z gradem :/

A tu taka ładna kawusia

\
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #254129 przez Emme
u nas też pada do tego i nie wiem czy Tola będzie chciała pod folią siedzie ;/ a Sz pojechał autem do pracy i mnie nie zawiezie ;/ wieć na przystanek będę szła kawałek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #254139 przez mermide
Patrzę sobie na DDTVN i akurat jest o macierzyństwie w Indiach. Ciekawe że mają opiekunkę. Zauważyłam że prawie w każdej kulturze jest ktoś do opieki nad mamą i noworodkiem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #254141 przez Emme
mi sie podoba taki zwyczaj, mi też mama pomagała 2 tygodnie. tzn ja się zajmowałam Tolą, a ona całą resztą.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl