Dzienniczek ciąży - sklep internetowy Brioko.pl

Znaczenie imion

8 lata 4 miesiąc temu #12557 przez Katarzyna
Wybierając imię dla dziecka kierujecie się np. imionami osób, które były w Waszej rodzinie. Zaglądacie na strony ze znaczeniami imion?
Czy imiona jakie otrzymają Wasze dzieci znacie od "zawsze"?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #12563 przez Katarzynka
Ja znam od zawsze i bardzo mi sie to imie podobało. I też chciałam żeby imie miało świętego patrona a Mateusz ma :)
I co znam Mateusza małego czy dużego to jesy grzeczny :) Ale wiem że imie nie znaczy o człowieku bo znam bardzo dużo Katarzynek i małych i dużych i każda jest inna...

8 lata 4 miesiąc temu #12565 przez ilona
My kierowaliśmy się tym, żeby krzywdy dziecku przede wszystkim nie zrobić, żeby pasował do nazwiska, i żeby dziecko nie miało problemów z wymowa, a jak znaleźliśmy imię to poszukaliśmy jego znaczenia, i mam nadzieję, że sprawdzi się wpis z księgi imion :)

8 lata 4 miesiąc temu #12568 przez sloneczko
my tez sie kierowalismy tym aby bylo latwe w wymiowe, to bedzie polsko-niemieckie dziecko ;) wiec musi w polsce jak i w niemczech byc latwe do wymowy,
Znam osobiscie kilka dziewczyn o imieniu Laura, te dziewczyny nie przestaja sie smiac, sa pracowite, uczynne pod kazdym wzgledem na tak ;) licze na to ze moja Laura tez taka bedzie :silly:

8 lata 4 miesiąc temu #12585 przez Madzia89862
a my wybralismy imie Filip poprostu dlatego ze nam sie podobało:)niczym sie nie sugerowalismy.czy modne czy nie.to przeciez nieistotne.a drugi imię Piotr-po tatusiu:):)

8 lata 4 miesiąc temu #12602 przez Mirella
My jak Madzia, własnym gustem i niczym więcej :)

8 lata 4 miesiąc temu #12684 przez Moniq
My podobnie, sugerowaliśmy się gustem i tym, żeby dziecku krzywdy nie zrobić jakimś dziwnym imieniem;
a drugie imię nasza córcia ma na cześć swojego wujka a mojego brata, którego teraz uwielbia :)

8 lata 4 miesiąc temu #12713 przez _aga86_
My jak wiekszosc z Was wybralismy imie to, ktore nam sie podobalo, sugerowalismy sie rowniez tym, by latwo wymawialo sie w PL jak i w UK.

8 lata 4 miesiąc temu #12784 przez Marysia27
Ja również nie jestem oryginalna- imię będzie "normalne" tak, żeby dziecku krzywdy nie zrobić, bo sama wiem co oznacza noszenie niecodziennego imienia...

6 lata 1 miesiąc temu #399977 przez emma
odswiezam temat, bo jest fajny artykul! polecam niezdecydowanym jeszcze na imie przyszlym mamom! :)
www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79473,87...stin_skazani_na.html

6 lata 1 miesiąc temu #400291 przez iwonaryki
Ja najpierw mojemu synkowi chciałam dać dwa imiona Stefan Grzegorz jednak zostałam przy samym
Grzesiu , ponieważ tak miał na imię mój bardzo bliski przyjaciel , a Stefan to był mój ukochany wujek , który zbyt szybko i młodo zmarł :(
Potem jak poznałam mojego narzeczonego po pewnym czasie urodziłam naszą wspólną córeczkę Marysię dane imię było po mojej najukochańszej babci Marii , której też już nie ma na tym świecie :( A dla naszej drugiej córeczki wspólnie zdecydowaliśmy że chcemy dać jej na imię Gabrysia jest to piękne imię :kiss:

6 lata 1 miesiąc temu #400353 przez Emme
emma napisał:

odswiezam temat, bo jest fajny artykul! polecam niezdecydowanym jeszcze na imie przyszlym mamom! :)
www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79473,87...stin_skazani_na.html

Pamiętam jak napisałam o tym na naszym forum (wyniki badań dot imion nadawanych przez pewne środowiska, i jest to opisane w tym artykule)- rozpętała się 3 wojna światowa...
Mam nadzieję, że nie oberwiesz za to po głowie jak ja- w końcu podobny post i podobny nick hihi

6 lata 4 tygodni temu #401349 przez Patka0308
u mnie będzie Grzegorz:)

6 lata 4 tygodni temu #401407 przez iwonaryki
Patka0308 napisał:

u mnie będzie Grzegorz:)

O to super :lol: jest to śliczne imię i tak rzadko spotykane , sama mam syna Grzesia :lol:

6 lata 4 tygodni temu #401472 przez emma
Emme napisał:

Pamiętam jak napisałam o tym na naszym forum (wyniki badań dot imion nadawanych przez pewne środowiska, i jest to opisane w tym artykule)- rozpętała się 3 wojna światowa...
Mam nadzieję, że nie oberwiesz za to po głowie jak ja- w końcu podobny post i podobny nick hihi

chyba emocje w tym temacie juz opadly, ale warto sie zastanowic, w koncu dziecko bedzie nosic to imie cale zycie (a przynajmniej do czasu, kiedy mu obrzydnie i je urzedowo zmieni jako dorosly juz czlowiek ;)). moim zdaniem to co piszesz jest bardzo ciekawe, przez kilka lat pracowalam z dziecmi ze srodowisk patologicznych i tam o dziwo nadawano calkiem fajne i zwyczajne imiona: Kasia, Asia, Ania, a nawet Ela :). nie rozumiem rodzicow, ktorzy nadaja dziwaczne imiona czesto fatalnie brzmiace w polaczeniu z naszymi przasnymi nazwiskami w stylu: Kiełbasa, Goździk, Kupicha... ;) chociaz musze powiedziec, ze kiedys bardzo podobalo mi sie imie Julia, a teraz jak ide z mala na spacer, slysze je co najmniej kilka razy - wszedzie i mdli mnie na sam dzwiek! przykro... :dry:

btw - zawsze mnie ciekawilo, czy twoja coreczka nazywa sie po prostu Tola, czy to jakies zdrobnienie, a jesli nie zdrobnienie, to jak zdrabniasz jej imie? :)

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

• Koszulka Regularna mama

Regularna mama

• Koszulka Brioko baby

Brioko Baby

• Dzienniczek ciąży

Dzienniczek ciąży

• Dzienniczek żywienia dziecka

Dzienniczek żywienia

• Dzienniczek żywienia maluszka