BezpiecznaCiaza112023

Znaczenie imion

14 lata 1 tydzień temu #12557 przez Katarzyna
Wybierając imię dla dziecka kierujecie się np. imionami osób, które były w Waszej rodzinie. Zaglądacie na strony ze znaczeniami imion?
Czy imiona jakie otrzymają Wasze dzieci znacie od "zawsze"?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #12563 przez Katarzynka
Ja znam od zawsze i bardzo mi sie to imie podobało. I też chciałam żeby imie miało świętego patrona a Mateusz ma :)
I co znam Mateusza małego czy dużego to jesy grzeczny :) Ale wiem że imie nie znaczy o człowieku bo znam bardzo dużo Katarzynek i małych i dużych i każda jest inna...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #12565 przez ilona
My kierowaliśmy się tym, żeby krzywdy dziecku przede wszystkim nie zrobić, żeby pasował do nazwiska, i żeby dziecko nie miało problemów z wymowa, a jak znaleźliśmy imię to poszukaliśmy jego znaczenia, i mam nadzieję, że sprawdzi się wpis z księgi imion :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #12568 przez sloneczko
my tez sie kierowalismy tym aby bylo latwe w wymiowe, to bedzie polsko-niemieckie dziecko ;) wiec musi w polsce jak i w niemczech byc latwe do wymowy,
Znam osobiscie kilka dziewczyn o imieniu Laura, te dziewczyny nie przestaja sie smiac, sa pracowite, uczynne pod kazdym wzgledem na tak ;) licze na to ze moja Laura tez taka bedzie :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #12585 przez Madzia89862
a my wybralismy imie Filip poprostu dlatego ze nam sie podobało:)niczym sie nie sugerowalismy.czy modne czy nie.to przeciez nieistotne.a drugi imię Piotr-po tatusiu:):)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #12602 przez Mirella
My jak Madzia, własnym gustem i niczym więcej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #12684 przez Moniq
My podobnie, sugerowaliśmy się gustem i tym, żeby dziecku krzywdy nie zrobić jakimś dziwnym imieniem;
a drugie imię nasza córcia ma na cześć swojego wujka a mojego brata, którego teraz uwielbia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #12713 przez _aga86_
My jak wiekszosc z Was wybralismy imie to, ktore nam sie podobalo, sugerowalismy sie rowniez tym, by latwo wymawialo sie w PL jak i w UK.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #12784 przez Marysia27
Ja również nie jestem oryginalna- imię będzie "normalne" tak, żeby dziecku krzywdy nie zrobić, bo sama wiem co oznacza noszenie niecodziennego imienia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #399977 przez emma
odswiezam temat, bo jest fajny artykul! polecam niezdecydowanym jeszcze na imie przyszlym mamom! :)
www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79473,87...stin_skazani_na.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #400291 przez iwonaryki
Ja najpierw mojemu synkowi chciałam dać dwa imiona Stefan Grzegorz jednak zostałam przy samym
Grzesiu , ponieważ tak miał na imię mój bardzo bliski przyjaciel , a Stefan to był mój ukochany wujek , który zbyt szybko i młodo zmarł :(
Potem jak poznałam mojego narzeczonego po pewnym czasie urodziłam naszą wspólną córeczkę Marysię dane imię było po mojej najukochańszej babci Marii , której też już nie ma na tym świecie :( A dla naszej drugiej córeczki wspólnie zdecydowaliśmy że chcemy dać jej na imię Gabrysia jest to piękne imię :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #400353 przez Emme
emma napisał:

odswiezam temat, bo jest fajny artykul! polecam niezdecydowanym jeszcze na imie przyszlym mamom! :)
www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79473,87...stin_skazani_na.html


Pamiętam jak napisałam o tym na naszym forum (wyniki badań dot imion nadawanych przez pewne środowiska, i jest to opisane w tym artykule)- rozpętała się 3 wojna światowa...
Mam nadzieję, że nie oberwiesz za to po głowie jak ja- w końcu podobny post i podobny nick hihi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401349 przez Patka0308
u mnie będzie Grzegorz:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401407 przez iwonaryki
Patka0308 napisał:

u mnie będzie Grzegorz:)


O to super :lol: jest to śliczne imię i tak rzadko spotykane , sama mam syna Grzesia :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401472 przez emma
Emme napisał:

Pamiętam jak napisałam o tym na naszym forum (wyniki badań dot imion nadawanych przez pewne środowiska, i jest to opisane w tym artykule)- rozpętała się 3 wojna światowa...
Mam nadzieję, że nie oberwiesz za to po głowie jak ja- w końcu podobny post i podobny nick hihi


chyba emocje w tym temacie juz opadly, ale warto sie zastanowic, w koncu dziecko bedzie nosic to imie cale zycie (a przynajmniej do czasu, kiedy mu obrzydnie i je urzedowo zmieni jako dorosly juz czlowiek ;)). moim zdaniem to co piszesz jest bardzo ciekawe, przez kilka lat pracowalam z dziecmi ze srodowisk patologicznych i tam o dziwo nadawano calkiem fajne i zwyczajne imiona: Kasia, Asia, Ania, a nawet Ela :). nie rozumiem rodzicow, ktorzy nadaja dziwaczne imiona czesto fatalnie brzmiace w polaczeniu z naszymi przasnymi nazwiskami w stylu: Kiełbasa, Goździk, Kupicha... ;) chociaz musze powiedziec, ze kiedys bardzo podobalo mi sie imie Julia, a teraz jak ide z mala na spacer, slysze je co najmniej kilka razy - wszedzie i mdli mnie na sam dzwiek! przykro... :dry:

btw - zawsze mnie ciekawilo, czy twoja coreczka nazywa sie po prostu Tola, czy to jakies zdrobnienie, a jesli nie zdrobnienie, to jak zdrabniasz jej imie? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl