BezpiecznaCiaza112023

Znaczenie imion

11 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 7 miesiąc temu #401489 przez Emme
są ludzie którzy wszytko odbierają jak atak na nich szukając aluzji- trudno się z tym żyje (tak myślę), ale to chyba świadczy o tym, że nie są do końca przekonani o swoich wyborach :)
Ale wracając do tematu mnie też takie połączenia się nie podobają i wg mnie brzmi to komicznie, wszystkie polskie głoski, zwłaszcza te "szeleszczące" w połączeniu z tymi oryginalnymi imionami to brzmi śmiesznie (o ile nie ośmieszająco)np, Chantel Maciaszek

A Tola to pełne imię (pochodzi od Tolisławy, ale już funkcjonuje jako samodzielne imię, Tola to też imię Biblijne choć męskie ;)). Mówimy do niej Tolcia, Lusia, Tolusia, Tolinka, Tusia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401493 przez emma
ladnie, fajnie, ze mozna nadawac teraz takie krotsze wersje, np. Pola zamiast Apolonii. chociaz Tosia czy Kasia byloby juz chyba za malo powaznie w doroslym zyciu :). Tusia mi sie kojarzy z Trusią, tak sie chyba kiedys mowilo na male kroliczki :lol:.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401497 przez Emme
edytowałam a tu już nowy post ;)

Głównie mówimy Tola, bo imię samo w sobie jest zdrobnione :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #424446 przez natmur11
moja córcia ma na imię Klaudia co pochodzi od Klaudiusza a oznacza Kulawy... wiec Klaudia - kulawa. Właściwie wiedziałam o tym wcześniej ale jakoś nie przywiązałam do tego wagi i nie uważam że to jakaś ujma dla jej osoby.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #424448 przez Mirella
W starożytnym Rzymie był sławny ród Klaudiuszy, patrycjuszy arystokratów, z którego pochodzili nawet cesarze. Imię Klaudia (Claudia) oznaczało córkę z tego rodu. Imię to od początku było związane z najwyższymi sferami i arystokratyczny blask pozostał przy nim do dziś.

Liczba imienia Klaudia równa jest dziewięć. Dziewiątka oznacza ludzi, których ambicje sięgają wysoko i którzy budują swoje kariery, nie przejmując się tym, co powiedzą ich rodzice i nauczyciele.

Imię to ma charakter powietrzny i właściwy dla planety Wenus, dlatego Klaudie nie tylko mają wrodzony wdzięk i znają się na modzie, tańcu i sztuce, lecz ponadto bywają romantycznymi idealistkami. Zwykle trafiają na sprzyjające okoliczności, dzięki czemu wiele z ich młodzieńczych marzeń szybko staje się rzeczywistością. Klaudie łatwo zjednują sobie przyjaźń i sympatię innych ludzi; często mają wpływowych przyjaciół, na których w potrzebie mogą liczyć.

Imię Klaudia pozostaje w najlepszej zgodzie z powietrznym znakiem planety Wenus, czyli Wagą; odpowiednie jest także dla Wodnika i Ryb. Ze względu na zakodowane w nim dążenie do doskonałości może też być z powodzeniem nadane Pannie lub Koziorożcowi; ze względu na związki z życiem wyższych sfer odpowiednie będzie dla dziewcząt ze znaków Lwa, Byka i Strzelca. Wydaje się też, że tym imieniem nie będą zachwycone Barany, Raki ani Skorpiony.

ja wolę to tłumaczenie :lol: zresztą ono bardziej pasuje, prawda natmur?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl