BezpiecznaCiaza112023

PIELUSZKI WIELORAZOWE - EKO Mama

12 lata 10 miesiąc temu #133334 przez joana
Witam!
Mam pytanie czy któraś z was używa pieluszki wielorazowe. Czy moge prosić o opinie na ten temat. Bo jestem zainteresowana zakupem takich pieluszek.
pozdrawiam!!


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #133591 przez monitkao
Przy pierwszej córce kupiłam 30. Po jednym dniu skapitulowałam i dziękowałam, że są pampersy:)
Pieluszki i tak mi się przydały. W pełni wykorzystane. Teraz pieluszki też zakupiłam, ale próbować nie zamierzam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #133603 przez taakamama
Ja probowalam przy Martynie.Ogolnie nie sa zle jezeli uwielbiasz duuzo prac i prasowac :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #187456 przez bombel779
Odświeżam temat :) Czy jest tutaj mamusia która praktykuje eko-pieluchowanie?? :)

Chciałabym zrezygnować z pampersów :) I mam (co najmniej) kilka pytań dotyczących używania pieluszek wielorazowych.Na początek przydałby się ktoś kto pomógłby mi skompletować eko-wyprawkę ;) :laugh:


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #188352 przez Moniq
ja używam pieluszek wielorazowych;prać oczywiście trzeba ale nie trzeba ich prasować. pytaj, chętnie odpowiem na wszystkie pytania:) jeśli będę wiedziała:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #188364 przez bombel779
OOoo jest jedna mamusia :) :D

Moniq używasz zwykłych pieluszek tetrowych,flanelowych czy może tych bardziej wymyślatych :P typu bambusowe,muślinowe,....???? :)
Bo ja chcę zaopatrzyć się w tetry,te "wymyślate" to za duży wydatek dla mnie,przynajmniej na razie. Ile musiałabym kupić takich pieluszek? 20,30szt. ??

Czego używasz do podtrzymywania pieluszek?? Są teraz modne te otulacze,tylko one są drogie :) Znalazłam w Auchan takie majteczki bawełniano-ceratkowe za 10zł i chciałam je kupić (zamiast tych otulaczy) ale nie wzięłam i potem zaczęłam się zastanawiać czy w takiej ceratce dupka mojego dziecka by oddychała? Chyba nie,cu?? Więc może lepiej zainwestować mi w dobry otulacz??

W asortymencie eko-pieluszek są dostępne również wkłady dodatkowe (jednorazowe bądź wielorazowe) używasz tego?? Mam się w takie coś zaopatrzyć? Czytałam że to jest dobre w przypadku kupki i na noc... ??

Powiedz mi jeszcze czy całkowicie zrezygnowałaś z jednorazówek?? Zakładasz wielorazówki do spania i kiedy wychodzisz z domu?? Bo trochę się obawiam "wychodnego" :S jak sobie radzić ze zmianą i przechowywaniem brudnej tetry,szczególnie jeśli pojawi się kupa,np. na spacerze??? :huh: :P

Mam jeszcze dużo pytań ale to pomału :P


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #189010 przez Moniq
ja mam bambusowe z otulaczem, mam ich 20 i 5 otulaczy, i w zupełności mi wystarczało i wystarcza, chociaż teraz jak Mała chodzi do żłobka to w żłobku biega w jednorazówkach, a w domku coraz częściej bez pieluszki. i na noc dla mojej wygody zakładałam jej jednorazówki, ale teraz przestawiam ją powoli na wielorazówki w nocy. jak było ciepło albo nie szłam daleko to zakładałam jej wielorazowe, jak szłam do kogoś to brałam reklamówki na brudne pieluszki.kupa to większa zabawa ale kupa bardzo łatwo się spiera z tych bambusowych, więc nie mają nawet żadnych plam. te ceratkowe majtki to kiepskie rozwiązanie, pupa wogóle nie oddycha i łatwo się odparza :(
wkłady dodatkowe mam ale rzadko ich używam. jednorazowe wkłady też kupiłam i na początku jak kupy były rzadkie, to nic nie było w stanie ich zatrzymać, chroniły tylko przed "kleksami".

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #189066 przez bombel779
Ok,czyli te ceratkowe majtki odpuszczam! Tak sobie czytam i czytam...i myślę że (przynajmniej na początek) zorganizuję sobie pieluszki tetrowe (min 20szt) i do tego ze 3 otulacze. Jak mi się takie pieluchowanie sprawdzi i jak "przypłynie" trochę gotówki to ewentualnie będę mogła wymienić tetrę np. na te pieluszki bambusowe.
A powiedz mi jakie masz otulacze? Zapinane na zatrzaski czy na rzepy? Te na rzepy są nieco tańsze,ale czy one w miarę użytkowania/prania się nie "psują" ??


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #189136 przez Moniq
ja mam otulacze na rzepy, piorą się bez żadnego problemu, nie niszczą się, nie sejpią, dalej dobrze trzymają:) z bambusowymi/bawełnianymi jest trochę łatwiej bo nie trzeba ich składać i z tego co pamiętam to tetrę trzeba prać w 90 stopniach. trzymam kciuki za Twoje eko-pieluchowanie :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #189158 przez bombel779
A pierzesz w zwykłym proszku?? Bo znalazłam też "specjalne" proszki do takich pieluszek...ale to chyba nie jest konieczne?? :)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #190103 przez bombel779


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #190875 przez Moniq
przepraszam, że tak późno odpisuje, ale trochę problemów sprawia mi dzidziuś w brzuszku:)
ja piorę w zwykłym proszku albo płynie do prania, przeważnie z innymi rzeczami, więc nie muszę zbierać całej pralki pieluszek:)
obie się nadają, z tego co zrozumiałam z opisów ten z rzepem to otulacz do pieluszki formowanej, a ten z napami to pieluszka zwana kieszonką; różnica jest taka, że otulacza nie musisz prać po każdym użyciu a kieszonkę przeważnie tak, bo wewnętrzna warstwa robi się mokra.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #190877 przez bombel779
Ojej :) To gratuluję Moniq!!!! :D Nie wiedziałam :) Super wiadomość :)

Czyli mogę zamówić te otulacze na rzepy :) Mam nadzieję że to nie jest jakiś szajs i nie będzie mi się to po jakimś czasie użytkowania odklejać! :)

Dzięki wielkie za pomoc :kiss: Jak będę miała jeszcze jakieś pytania to się odezwę :)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #191067 przez Moniq
dziękuję bardzo :) do usług ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #202985 przez bombel779
Moniq ratuj!!Jasiek mi przesikuje pieluszki! Prawie za każdym razem jak go wezmę do przebrania to muszę mu zmieniać też ciuszki bo są mokre :S Może powinnam zainwestować w te dodatkowe wkłady chłonne???


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl