BezpiecznaCiaza112023

katar-ciągnięcie noskiem

13 lata 11 miesiąc temu #15983 przez sylwus136
hej mam problem a mianowicie mój synuś ma straszne problemy z noskiem
kiedy oddycha słychać ze ma zatkany nosek ktróry utrudnia mu oddychanie a co za tym idzie nie moze spokojnie spać bo zaraz sie dusi ( ma 3 tygodnie skończone)
I moje pytanie jest takie co stosowałyscie ?? ja kupiłam wczoraj sól fizjologiczną bo tak mi połozna kazała ( brac na wacik i wkrecac do noska -nie zakraplać zeby sie nie zakrztusił)ale powiem szczerze nie pomaga w ogole...
Pojade z nim pewnie do lekarza ale chciałam spytac czy wy moze stosowałyscie cos na problemy z noskiem??Proszę o pomoc

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15990 przez iwonan12
Takiemu maluszkowi to nie podaje się żadnych leków beż konsultacji z lekarzem,jedynie możesz mu psikać wodą morską do noska ale piszesz że już kupiłaś sól fizjologiczną.
Żadne z tych preperatów nie pomoże jedynie rozrzedzi katar Kładz małego dużo na brzuszku to umożliwi spływanie z nosa wydzieliny a tym samym małemu lepiej się będzie oddychać :)



[url=http://w

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15992 przez Madzia89862
my uzywalismy wode morska i duzo sciagalam mu frida co sie dalo.no i na lozeczku na noc kladlam mokra pieluche na poreczy i nie wiem co pomoglo ale pomoglo:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15994 przez Scholastyka21
jedyne co przy takim maleństwu można zrobić., to faktycznie kłaść na brzuszku i odciągać
sylwus daj znać co lekarz powiedział

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu - 13 lata 11 miesiąc temu #16000 przez natmur11
ja dla mojego malucha do apteczki kupilam masc majerankowa ale nie wiem czy mozna ja stosowac u takich maluszkow, chociaz gdzies spotkalam opinie ze mamy smarowaly kolo noska jak maly mial ok 3 tyg, ale dla pewnosci zapytaj w aptece

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #16003 przez jedynaczka
a mnie sie wydaje, że można już takiemu maluchowi smarować pod noskiem maścią majerankową, ja już od dawna używam dla małego i nam pomaga. możesz zapytać w aptece, ona nie jest droga ja dałam bodajże za nią 1,80 więc można sprubować, tylko ważne żeby nie wprowadzić maści do środka noska.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #16008 przez Madzia89862
nie ma ograniczenia co do masci.wiec sprobuj bo faktycznie sama jej uzywam:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #16025 przez Manga
Od pierwszych dni życia stosowałam wodę morską (można "psikać" do noska nawet kilka razy dziennie, a potem użyć fridy).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #16026 przez _aga86_
Ja rowniez uzywalam masc majerankowa, staraj sie, aby w pokoju nie bylo suchego powietrza- moze tak jak madzia poloz mokra pieluche przy malym. Dodatkowo stosowalam wode morska. A przede wszystkim wloz np. kocyk pod materac tak by synek mial glowke wyzej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #16032 przez sylwus136
hej dziekuje za wszystkie rady.oczywiscie do lekarza pojechałam ale dopiero o 20 bo moj maz jest w pracy do 22 i musiałam czekac na tate az wroci z trasy...
mały ma tzw.sapkę co podobno u niektorych maluchow jest normalne...musze to przeczekac tak mi pediatra powiedziała a mały osłuchowo i ogolnie jest zdrowy wiec kamień z serca normalnie...
masc majerankowa kupiłam sobie własnie sama w aptece bo mama mi doradziła ze moze mu troszke ulzy koszt to 2.80;) połozyłam mu tez poduszke wyzej i pomaga troszke.oddycha lzej
ale niestety ma bolesci brzuszka czyli taj jakby kolke... stosowałyscie cos moze jak wasze maluchy ja miały ??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #16039 przez Madzia89862
ja osobiscie tgo nie przechodzilam ale u kuzynki sprawdzaly sie delkikatne masaze i ciepla pielucha ugrzana na piecu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #16073 przez jedynaczka
z tego co ja wiem to ciepłe kąpiele pomagają, ale to wszystko od dziecka zależy.. musisz wypróbować wiele sposobów żeby trafić na ten co faktycznie bedzie pomagał :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #16105 przez Manga
Co do noska - na sapkę jeszcze raz polecam wodę morską; a na brzuszek masaże (także profilaktycznie).
Podaję link do opisu, jak masować
babyonline.pl/niemowle_pielegnacja_artykul,2298,1.html

Świetny sposób!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #16138 przez sylwus136
dziekuje bardzo na pewno cos wykorzystam jak maly bedzie sie meczył z brzuszkiem ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu - 13 lata 11 miesiąc temu #16361 przez sloneczko
sylwus mam ten sam problem.

polozna powiedziala zeby nosek zakropic sola fizjologiczna 3 kropelki do kazdej dziurki i polozyc na brzuszku (bedzie plakal!!) i bedziesz slyszala jak wszystko schodzi na przod i wtedy gruszka sciagac co sie da i tak ok 3-4 razy dziennie.

co jeszcze jest bardzo dobre, wczoraj to zrobilam.
rozbierz malego do pampersu polzg go na sobie, na sobie miec tylko koszulke i przykryj koldra cale dziecko, tylko zeby nosek byl na wierzchu, w sekundzie zacznie sie pocic i to bardzo po czym jak juz bedzie bardzo mokry, wytrzyj go i ubierz ( przygotuj juz wczesniej rzeczy zeby go nie ochlodzila chodzac po domu z nim) i przygotuj odrazu tez butelke czy dostaw zarz do piersi bedzie bardzo spragnione.

u mnie to pomoglo mala ma owiele mniejszy katar, aha ale jak to robisz to ok 2 dni nie powinnas na dwor z malym wychodzic, i wietrz czesto mieszkanie! a najbardziej przed snem.

ja po konsultacji z lekarzem dalam malej tez czopek pracetamol 75 i musze powiedziec ze tez pomoglo, ale lepiej wyzej wymienionymi metodami niz czopkami!

aha i ja pokrapiam tez ubranko malej (2-4 kropelki) kropelkami mietowymi, takie sa w aptece do ubran

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl