BezpiecznaCiaza112023

Imiona dla dzieci :)

12 lata 6 miesiąc temu #224150 przez madzia19888
Lenka bardzo fajnie. Tez myślałam o tym imieniu, tylko mam na imię MagdaLENA i dlatego to imię odpadło.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #224376 przez muka
dla chłopca Iwo, dla dziewczynki Malina

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #224582 przez Agusiak
U nas miało być dla chłopca Krzysztof a dla dziewczynki Kinga, ale jak ją zobaczyliśmy to stwierdziliśmy, że nie pasuje i jest Paulinka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #224610 przez [email protected]
A my z mężem kochamy polskie imiona, jeszce bardzie słowiańskie i staro-słowiańskie.
Nasz pierwszy synek ma na imie Domisław- w skrócie Domiś, Doman.
Drugi, który urodzi się za 3 tygodnie, dostanie na imię Daromir- Daruś, Daro.
...wszystko byłoby super-gdyby nie ataki ze strony rodziny, odbierają nam radość z naszego wyboru i wszystkiego co dotyczy maleństwa.
to jest straszne i przygnębiające
wiem że imiona któe wybraliśmy nie są imionami "standardowymi" ale czy to oznacze ze jestesmy gorszymi rodzicami-bo tak nam też niektórzy wmawiają-DOSŁOWNIE.
Wesprzyjcie mnie mamuśki, bo ciążowe hormony za chwile zaleją mnie łazami!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #224616 przez Agusiak
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Kochana ślicznie imiona macie dla dzieciaczków. Nie przejmujcie się paplaniną innych osób, to są Wasze dzieci i TYLKO Wasze i macie święte prawo dać im takie imiona jakie chcecie. Są bardzo oryginalne i przynajmniej nie będzie pięciu takich w jednej klasie czy piaskownicy ;) jak to się zdarza z tzw popularnymi imionami. Moi znajomi nazwali synka Gracjan- też ładnie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #224664 przez [email protected]
Agusiak- chyba mamy tak samo na imię:) witam! jestem Aga!
dziękuje bardzo za miłe słowa i dodanie otuchy!
moja rodzina potrafi byc na tyle perfidna, że powiedzile mi że jeśli tak nazwę dziecko-chodzi tu o pierwszego synka Domisia, to nie będa go odwiedzać ani kupować mu prezentów
haha na ich prezentach najmniej mi zależy, aodwiedzaja i tak rzadko, bo daleko mieszkają, ale gdy powiedzieli, że nie będa go kochać-to już zaczęło boleć.
Oczywiście Domiś jest teraz pupilkiem rodziny- a wszyscy twierdzą że nie wyobrażają sobie żeby inazej się nazywał-ehhh
Najgorsze jest to, że przy drugim dziecku zachowują się tak samo, a nawet gorzej!
Ale jak mówisz-to sa moje kochane dzieciaczki i mamy prawo nazwać je tak jak chcemy.
U moich znajomych też jest synek Gracjan-ma 9 lat, u innych znajomych Gabor, A koleżanka, która urodziła w kwietniu, nazwała swojego synka Dragan-chyba po bałkańsku.
JA przynajmniej nazywam dzieci po Polsku i nie krytykuje innych...
ok będę szczera-krytykuje sąsiadkę, któa nazwała dzieci Dżesika i Dżonatan-pisane tak jak ja tu napisałam- przez "DŻ"...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #224689 przez Agusiak
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. masz rację, ja też Aga :lol: Miło mi :)

To przykre co piszesz o podejściu Twojej rodziny :( Ale w przyszłości to tylko oni będą żałować i wstydzić się takiego zachowania jak już urodzi się Wasz drugi wspaniały synek.
Jak pisałaś Domiś jest teraz ich ulubieńcem i pewnie nie raz gryzie ich to że kiedyś mówili że nie będą Go kochać :ohmy: :ohmy: ze względu na imię. I powiem szczerze i bardzo dobrze niech ich gryzie za każdym razem :P bo bardzo nie ładnie się zachowali.
A sąsiadka faktycznie dała popis z tymi imiona. Ja w ogóle nie przepadam za zamerykanizowanymi imionami.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #225338 przez Katunia
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. napisał:

A my z mężem kochamy polskie imiona, jeszce bardzie słowiańskie i staro-słowiańskie.
Nasz pierwszy synek ma na imie Domisław- w skrócie Domiś, Doman.
Drugi, który urodzi się za 3 tygodnie, dostanie na imię Daromir- Daruś, Daro.
...wszystko byłoby super-gdyby nie ataki ze strony rodziny, odbierają nam radość z naszego wyboru i wszystkiego co dotyczy maleństwa.
to jest straszne i przygnębiające
wiem że imiona któe wybraliśmy nie są imionami "standardowymi" ale czy to oznacze ze jestesmy gorszymi rodzicami-bo tak nam też niektórzy wmawiają-DOSŁOWNIE.
Wesprzyjcie mnie mamuśki, bo ciążowe hormony za chwile zaleją mnie łazami!!!


Ja uwazam ze kazdy ma prawo nazwac wlasne dziecko tak jak ma to ochote byleby to nie bylo obrazliwe imie dla dziecka. Twoi imiona przyznaje sa oryginalne ale ladne i bardzo mi sie podba powrot do korzeni i dawnych imion.
ja twoj wybor popieram i brawo!!

http://s2.pierwszezabki.pl/042/0421939a0.png?9693

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #225357 przez sylwira1721
ja dałam synkowi na imię Tobiasz :P od dziecka mi sie to imię podoba :) moja babcia to przez miesiąc nie umiała go wypowiedziec i nazywala go Topasz :lol:
a cioka tylko pytała skąd to takie imię wziełam :lol:

Agusiak ja imię Gracjan brałam jako drugie pod uwage :) SUPER!! :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #225374 przez ifka
a mi dla chłopca podoba się Ksawery :silly:


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #225412 przez Emme
Tola to też staropolskie, a za czasów Biblii było imieniem męskim ;), ale znaleźli się tu i tacy, którzy ograniczają swoją wiedzę do bajek i to mi właśnie "zarzucali" :S
Takie stare imiona z powodu zapomnienia sa teraz bardzo oryginalne.
Teraz chodzą mi po głowie (nie wiedzieć po co ;)) Emilka, Lena, Marusia ;)Jędrek, Aleksander, no ale żeby było do pary to chyba powinien być Lolek hehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #225430 przez ifka
Lolek jak najbardziej :lol: :silly:


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #225443 przez Katunia
madzia19888 napisał:

Lenka bardzo fajnie. Tez myślałam o tym imieniu, tylko mam na imię MagdaLENA i dlatego to imię odpadło.


A mi sie strasznie podoba wlasnie Twoje imie i jak bedzie w przyszlosci dziewczynka to bedzie Magdalenka. I podoba mi sie zdrobienie Lenka, Madzia:)

http://s2.pierwszezabki.pl/042/0421939a0.png?9693

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #225450 przez Emme
a ja gdybym nie myła Magda to tak dałabym na imię jednej córce Magda a drugiej Lana :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #225568 przez Monix
A mnie bardzo podoba się ANITA, ale mój chłop stwierdził ze mu się źle kojarzy i w żadnym wypadku nasza córka nie będzie nosić takiego imienia :S No ok, to zmiana na NADIĘ (jego wymysł :S ) Mnie to imię średnio się podoba, zaproponowałam żeby chociaż pisownia była inna - NADINE Ale tu znów moja propozycja nie przypadła mu do gustu (potem mu się jednak odmieniło, bo okazało się że Nadii to od groma jest!) No ale na zmianę to już za późno było.

Z imion żeńskich podobają mi się także: Konstancja i Liwia :)

Dla chłopca podoba mi się: Mariusz i Nikodem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl