BezpiecznaCiaza112023

Imiona dla dzieci :)

11 lata 10 miesiąc temu #387518 przez patka1603
Dziewczynka Noemi lub Bianka a z chłopcem to już gorzej Marcel, Kacper, Jakub

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #387521 przez patka1603
pulpecja napisał:

andziaaxdd napisał:

Ja mam sentyment do imion Magdalena, i Robert .
Już w dzieciństwie, moje laleczki wszystkie tak się nazywały ;)


moja najukochańsza lalka miała na imię KASIA...a dziś mam córeczkę KASIĘ :) W sumie propozycja imienia padła z ust męża, a ja od razu się zgodziłam ze względu na ten sentyment lat dziecięcych :laugh:

a moja Noemi i Nicol więc coś w tym jest!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #387595 przez emma
jesli mieszkacie w Polsce, to bedzie problem, bo imie dziewczynki musi sie u nas konczyc na "a" - proponuje zatem zostac przy "Biance" - fajnie! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #387694 przez martela89
Ale teraz już w wielu urzędach nie patrzą na to tak rygorystycznie bo wielu ludzi wyjeżdża za granicę,więc trzeba spróbować właśnie tak powiedzieć i może się uda.
My mamy Vanessę i też w niektórych urzędach nie chcą się zgadzać żeby imię było przez V ale jesteśmy w Uni więc są już coraz bardziej przychylni :)

[url=http://vanessa-.aguagu.pl][img]http://vanessa-.aguagu.pl/suwaczek/suwak2/a.png[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #387732 przez różyczka
Moja córeczka ma na imię Bianka :)
ponoć to imię nosiły weneckie ksiezniczki :blink:

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #387789 przez emma
Tez kiedys chvialam Biankę, ale maz sie uparl na Zosię :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #387826 przez różyczka
No i bardzo pięknie :)
Mysmy rozważali Malwine, Matyldę, Michalinę, Różę...
ale Bianka, Bianusia, Bianulka, Bianeczka, Biańcia...tak sie do nas przyczepiła, ze juz nie dalo rady inaczej :)
i teraz gdy na nią patrze to juz nie wyobrażam sobie, ze moglaby miec inne imię...
a jak sie siostra na nią wpienia to nazywa ją Bianucha :laugh:

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #388077 przez ewii
Nasz synuś będzie miał na imię Kacper;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #388108 przez anuskka
U mnie miala byc Emilka-az do osmego miesiaca. Jednak tatus i brat mieli zastrzezenia i wykombinowali Milenke. poza tym podoba mi sie Julia(tylko ze teraz 5 Julii na metr kwadratowy),a dla chlopca gdyby byl igorek(choc syn mowil ze mu sie kojarzy z filmem o Frankensteinie :lol: )

no i mamy Milenusie i bardzo to do niej pasuje. Mowimy tez na nia Lenka,choc to inne imie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu - 11 lata 10 miesiąc temu #388204 przez patka1603
emma napisał:

jesli mieszkacie w Polsce, to bedzie problem, bo imie dziewczynki musi sie u nas konczyc na "a" - proponuje zatem zostac przy "Biance" - fajnie! :)

Weż mnie nie strasz ja chcę Noemi, chociaż Bianka też mnie urzeka ale mojemu mężowi się nie podoba a poza tym z 2 lata temu czytałam spis dopuszczalnych imion i była tam Noemi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #388276 przez emma
z tego co wiem rada jezyka polskiego raczej nie dopuszcza takiej mozliwosci u Polakow, ale podejrzewam, ze wszystko w rekach urzednikow, z ktorymi pewnie, jak pisze martela, mozna sie dogadac. najwazniejsze, zeby dziecka nie skrzywdzic, bo nasze slowianskie nazwiska, zwlaszcza odapelatywne, slabo brzmia z typowo zagranicznymi imionami, np. Noemi Pietrucha, Vivienne Zakościelna itp. ;) moja kolezanka miala kiedys pacjenta o nazwisku Justin Goździk - wspominamy go ze smiechem do dzis :).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #388749 przez patka1603
WYPOWIEDŹ RADY JĘZYKA POLSKIEGO Z 2009 ROKU:

Przyszli rodzice zwrócili się do Rady z prośbą o opinię dotyczącą imienia Noemi.
Odpowiedziała sekretarz Rady, dr Katarzyna Kłosińska:

(...) imię Noemi, choć nie spełnia podstawowego warunku, stawianego imionom żeńskim, a mianowicie nie ma końcówki -a, może być nadane dziewczynce mającej polskie obywatelstwo i polską narodowość. Jako imię biblijne jest ono bardzo silnie zakorzenione w tradycji, co też znajduje potwierdzenie w „Zaleceniach dla urzędów stanu cywilnego dotyczących nadawania imion dzieciom osób obywatelstwa polskiego i narodowości polskiej” (…), które wymieniają je jako jedno z tych imion, którym nie stawia się wymogu posiadania formy wskazującej na płeć: „Są jednak utrwalone w tradycji kulturalnej lub literackiej imiona kobiece zakończone na spółgłoskę lub samogłoskę inną niż -a, które – wbrew ogólnej zasadzie – można nadawać dziewczynkom, np. Beatrycze, Noemi, Karmen, Rut […]”. Tak więc nic nie stoi na przeszkodzie, by Państwa córka nosiła biblijne imię Noemi.
Dodam, że znaczy ono ‘moja słodycz’ lub (według innych źródeł) ‘łaskawa, miła’. Życzę Państwu i Państwa córeczce, by ta wróżba niesiona przez jej imię spełniała się przez całe jej życie.

2009 r.



więc mam nadzieje że nikt ne będzie robił problemów!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #388950 przez emma
skoro argument silny, to robienie problemow byloby w tym przypadku czysta zlosliwoscia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #389502 przez patka1603
też tak myślę!!! Jak będzie inaczej to i tak będę walczyć do puki nie będzie na moje!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #394066 przez iwonaryki
Ja dla mojego synka chciałam dać na imię Stefan po bardzo bliskim dla mojej osobie wujku który zbyt szybko i młodo zmarł :( A potem zmieniłam na dwa imiona Stefan Grzegorz i zostałam jednak przy Grzesiu , potem jak poznałam mojego narzeczonego to po pewnym czasie zaszłam w drugą ciążę i urodziłam córeczkę której dałam na imię Maria po mojej ukochanej babci , a drugiej córuni daliśmy na imię Gabrysia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl