BezpiecznaCiaza112023

Rwąca kość ogonowa..

12 lata 4 miesiąc temu #264227 przez Daria19
Witam mamusie;)mam pytanie bo dosyć dlugo mnie to nęka a lekarz nie pootrafi pomóc...czy ktoras miala przypadek z rwaca koscia ogonowa?Najbardzie boli przy wstawaniu z pozycji siedzacej badz lezacej...nie moge zrobic zdjec rtg gdyz jestem w ciazy a o lekach czy zastrzykach moge zapomniec a ból nie do wytrzymania;/ Pozdrawiam;)) :blink: :blink: :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #264238 przez Emme
mnie bolało spojenie łonowe, ale za to 2 dni po porodzie strasznie bolała mnie kość ogonowa, chyba nawet bardziej jak sam poród. być może ma to związek z rozejściem spojenia? Być moze dziecko tak się ułożyło, że uciska w okolicy kości ogonowej, stąd ten ból.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #264262 przez Daria19
Właśnie nad tym sie zastanawiam za kazdym razem jak leze lub siadam mam problem ze wstaniem ogolem po 1 porodzie spuchlo mi tam gdzie mam kosc ogonową polozna stwierdzila ze cos peklo i przejdzie po miesiacu minal rok a tu nic;)jest tylko gorzej;)dodatkowo pojawiła mi sie wstretna wysypka wyglada jak bąble po ugryzieniu komara strasznie gryzie proby watrobowe robilam wiec cholestaza wykluczona niewiem co to lekarze tez nie.... :unsure: :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #264282 przez Moniq
ta wysypka jest na kości ogonowej? to miejscee jest cieplejsze?jak leżysz na plecach też boli czy tylko jak wstajesz? ból jest centralnie, tzn na środku?czy bliżej któregoś pośladka?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #264296 przez Daria19
Wysypke mam poczynając od stóp koło kolan na plecach parę wykwitów oraz na dłoniach wyżej w górę jak narazie sie nie przedostaje cieplejsze tylko wtedy gdy zaczynam sie drapac na noc najmocniej gryzie zostają mi strupki kilka dni spokoju potem powtórka z rozrywki na nowo;/
a co do bólu to bardziej przy wstawaniu rzadziej przy leżeniu,ból promieniuje do obu pośladk :laugh: ów.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #264315 przez Moniq
czyli raczej wysypka nie ma z tym bólem nic wspólnego; może dermatolog powinien obejrzeć tą wysypkę?
byłaś u ortopedy?
a co do kości ogonowej to najbardziej prawdopodobne wydaje sie się bolą Cię stawy krzyżowo-biodrowe; w ciąży one muszą siętrochę rozejść, żeby zmieścila się macica, a w czasie porodu "dostają ostro w kość", bo muszą jeszcze bardziej się rozejśc i potem nie zawsze wracająsame do normy. jeśłi znasz jakiegoś dobrego rehabilitanta, znającego się na terapii manualnej, to on może Ci pomóc; tylko jest kilka warunków-ciąża nie może być zagrożona ani podwyższonego ryzyka i lepiej odczekać do końca pierwszego trymestru, a jeśli coś działo się w pierwszym trymestrze(plamienia itp) to do 20 tyg. z jakiego jesteś miasta, może będę mogła kogoś polecić?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #264328 przez Daria19
Własnie mam ciaze zagrozona szyjka za szybko mi sie skraca no i czekam na dzidziusia;)przy ! ciazy nic nie czulam bylo super;)do ortopedy przyjac nie chca bo jak bylam w rejestracji to ta rejestratorka stwierdzila ze i tak nic nie pomoga i ze bez zdjec to wgl lipa jestem z wejherowa to woj.pomorskie;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #264344 przez Moniq
który to tydzień?
czyli niestety w ciązy zagrożonej nic sie nie robi, bo ważniejszy maluszek, a w przypadku zagrożonej ciązy jakieś działania w rejonie kręgosłupa lędźwiowego i kości krzyżowej mogą powodować skracanie szyjki i skurcze; musisz to jakoś prztrwać, niech Ci luby pomasuje posladki, to powinno zmiejszyć napięcie mięśni i może choć trochę ulgi przyniesie. to nie moje rejony ale popytam wśród znajomych, może znajdzie się ktoś godny polecenia, któ zrobi Ci z tym porządek po ciąży.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #264506 przez Daria19
Dziękuję za pomoc;)możliwe bo szyjka skraca sie cały czas no a tydzień ciąży to jeszcze 34;]jakos dotrzymuje bo szyjke ginekolog zdiagnozowała u mnie w 30tyg...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #264787 przez Moniq
to trzymajcie się jeszcze choć kilka tygodni; trzymam za Was kciuki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #265143 przez Daria19
Dziekuje bardzo;)Byłam dziś u lekarza mam rozwarcie na 2 palce... :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #301709 przez Kasiulka
Mam podobny (choć nie do końca problem)
Nie jestem w zagrożonej ciąży, wszystko u mnie jak dotąd przebiega prawidłowo. Ale od samego początku ciąży (obecnie 22 tydzień) mam ból w kości ogonowej podczas zmiany pozycji z siedzącej na stojącej. Ciężko też mi się przekręcić z boku na bok w łóżku. Na ten moment pomaga uciskanie bolącego miejsca (ale też szału nie robi)

Czy któraś z Was drogie Mamy miała taki sam problem? Jak sobie z tym radziłyście?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #302133 przez Moniq
może spróbować masażu bolesnej okolicy + dość silny masaż pośladków, do tego możesz porozciągać mięśnie, poćwiczyć, jeśli masz możliwość wybrać się na jakieś ćwiczenia czy jogę dla kobiet w ciąży to może przynieść ulgę, a jak nie to spróbuj basenu,przeważnie pomoga, ale gwarancji nie ma :))

w sklepach rehabilitacyjnych są pasy ciążowe ortopedyczne, czasami przynoszą ulgę, ale nie ma gwarancji a cena jest dość wysoka, bo powyżej 100zł.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #302182 przez Kasiulka
Dziękuję bardzo za odpowiedź :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl