BezpiecznaCiaza112023

Ułożenie dziecka w brzuszku.

11 lata 10 miesiąc temu #385619 przez lagatta
Hej dziewczynki.
Powiedzcie mi kiedy Wasze Maleństwa obróciły się główką w dół?
U mnie już 32 tydzień ciąży a moja córeczka protestuje i jest cały czas w położeniu bocznym.
Lekarz powiedział, że ma góra 2 tygodnie żeby się obrócić?
Jak jest u Was?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu - 11 lata 10 miesiąc temu #385696 przez różyczka
Moja córcia sie nie obróciła główą do dołu i wyjęto ją drogą cc.
Ponoć im dalej tym trudniej sie dziecku obrocić bo jest wieksze a w brzuszku miejsca jest juz coraz mniej, ale tez słyszałam historie, ze nawet w dniu porodu dzieci pod wpływem skurczów potrafią się obrócić wiec tak naprawde nigdy nie wiadomo...
Jeszcze troszke czasu Wam zostało :blink:

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #385767 przez martela89
Moja w 30 była już obrócona.

[url=http://vanessa-.aguagu.pl][img]http://vanessa-.aguagu.pl/suwaczek/suwak2/a.png[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #385778 przez sylka
Kuba jakoś ok 29 tc był już odwrócony.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #385800 przez lagatta
Czyli jak widać faktycznie jest sie czego obawiać bo już powinna być obrocona. A ja ciagle nisko czuje kopniaki a nie np w wątrobę ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #385956 przez emma
Moja coreczka byla ulozona do dolu w 27 tygodniu, a juz w 28 znow byla glowa do gory i nie dala rady sie odkrecic, mimo ze robilam rozne zalecane wygibasy i cwiczenia, bo bardzo nie chcialam cesarki :(. Urodzila sie przez cc, ale jest zdrowa i szczesliwa, wiec nie prxrjmuj sie, tak bywa, 5% dzieci sie nie odwraca i juz :).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #385961 przez emma
A te "kopniaki" to rownie dobrze moga byc kuksance zadane raczkami, zdziwisz sie, jak silne sa takie bobasy! :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #386150 przez lagatta
dzieki Emma nie wiem czemu tak panicznie się boję cesarki. U mnie jeszcze jest ponoć nadzieja (2tyg) bo córcia jest malutka bardzo bo w 32 tyg wazy tylko 1300g. Wiec czekamy póki co. Oby tylko było wszystko dobrze, żeby jej nic nie groziło to mogą mnie ciąć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #386226 przez emma
lagatta, nie boj sie, bo tylko stresujesz malucha, a naprawde nie ma czego! :) widzisz, ja mialam cc i oboje z Zośką mamy sie bardzo dobrze. tez tego nie chcialam, ale cieszylam sie, ze dziecko cale i zdrowe i ze nikt nie probuje mi jej nasile przekrecac w brzuchu albo nie kaze rodzic najpierw pupki, bo sa i takie praktyki :ohmy:. fajne jest to, ze dostajesz znieczulenie, nic nie boli, a jestes przytomna, a operacja trwa okolo kwadransa, po ktorym slyszysz placz dziecka i juz wiesz, ze wszystko sie udalo! :laugh: wiadomo, ze to nic przyjemnego, ale przynajmniej masz szanse uniknac niedotlenienia i innych komplikacji, trzeba szukac plusow sytuacji! :)
faktycznie twoj dzidzius jest bardzo malutki, wiesz dlaczego? probowalas go troche podkarmic? ;) moze jeszcze zmieni ulozenie, ale jesli sie nie uda, nie panikuj, wszystko bedzie dobrze!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #386243 przez różyczka
emma napisał:

(...) tez tego nie chcialam, ale cieszylam sie, ze dziecko cale i zdrowe i ze nikt nie probuje mi jej nasile przekrecac w brzuchu albo nie kaze rodzic najpierw pupki, bo sa i takie praktyki :ohmy:.


dokładnie, sa takie praktyki, w dodatku drugi czy kolejny poród (tak jak bylo w moim przypadku)nie kwalifikuje do cc przy ułozeniu posladkowym, w kazdym szpitalu do którego dzwoniłam, kazaliby mi rodzić pośladkowo, udało mi sie uprosić mojego gina na cc bo straaaaasznie bałam sie takiego porodu, gdzie ostatnia wychodzi glówka dziecka, czasem zaplacze sie tez rączka lub obie...
też bardzo chciałam rodzic naturalnie ale jak sie okazało, ze moja córcia nie zamierza sie odwrócic główką do dołu to podjełam decyzje, ze cc bedzie dla niej bezpieczniejsze...

nie rozumiem czemu przy pierwszym dziecku ułożenie posladkowe jest wskazaniem do cesarki a przy kolejnych juz nie :unsure: :dry:

Lagatta jesli Twoja córcia jest ułozona poprzecznie i nie zechce sie przekrecic to takie ułożenie jest bezwzgledym wskazaniem do cc, niezaleznie od tego który to poród...

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #386325 przez bidol
hej dziewczyny - mam taki sam problem - Moja córa kręci się jak kołowrotek - już kilka razy była główką do dołu ale tylko przez chwilę - woli pozycję poprzeczną :dry: 01.07 miałam mieć poród wywoływany, ale raczej nici z tego będą :dry:
Dziewczyny a jak Wy miałyście cc - to czekałyście do terminu czy 2 tyg po terminie Wam robili???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu - 11 lata 10 miesiąc temu #386360 przez sylka
U mnie w mieście CC robi się przeważnie 7 dni przed terminem max dzień terminu. Lekarze wychodzą z załozenia że lepiej je wcześniej zrobić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #386363 przez angellika1
bidol mi Niki przewrócił sie na początku 39 tc ale jak lezalam na patologii ze mna leżala babeczka której synej od 30tc był przewrocony glowką w dol, w dzien w ktorym miala wychodzić zrobiono jej kontrolne usg (40tc) i okazalo sie ze synek ulożyl sie poprzecznie i zamiast ja wypisać pojechala na stół miala cc, Ulożenie poprzeczne rozni sie od posladkowego nie wiem czym ale lekarze natychmiast ja wzieli na cc, gdyby byl posladkowo to czekala by do porodu i rodzial by pośladki a to ulozenie kwalifikowalo ja do cc

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #386377 przez emma
bidol, prowadzilam ciaze na inflanckiej w warszawie i tam jest tak, ze normalnie czekasz na akcje porodowa, odchodzi czop, wody, czekasz na regularne skurcze i jedziesz do szpitala. na poczatku troche sie tego balam, ale jak przyszlo co do czego, cieszylam sie, ze takie bylo zalecenie, bo to takie "prawie-naturalne" bylo :). wody odchodza, macica sie kurczy, organizm ma sygnal, ze dzidzius sie rodzi, a skurcze wyciskaja wode z pluc - ogolnie podobno to zdrowiej dla dziecka :).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #386411 przez różyczka
No ja miałam umówiony termin cc ze wzgledu na to, ze tak jak juz pisalam wyzej-przy drugim porodzie ulozenie pośladkowe nie jest na liście wskazan do cc i gdybym trafiła z bolami do szpitala a nie byloby akurat mojego gina na dyzurze to kazaliby mi rodzic pośladkowo :S
cc wykonane było 10 dni przed terminem, umówionego dnia o okreslonej godz. poprostu stawiłam sie w szpitalu i zabrano mnie na sale...

a dzieci ułozone poprzecznie-czyli w poprzek brzucha nie mają jak wyjsc poprostu dlatego bez zadnego 'ale' robione jest cc, posladkowo natomiast ponoc robi sie sporo poródów...
ja osobiscie sobie tego nie wyobrazam :S

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl