BezpiecznaCiaza112023

Dieta w ciąży

11 lata 9 miesiąc temu #387503 przez patka1603
natmur11 napisał:

polaczylam watki. Milej lektury

świetnie!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #387504 przez patka1603
emma napisał:

a jakie masz watpliwosci w kwestii spozywania nabialu?? :unsure:
w ciazy ogolnie nie zaleca sie spozywac bardzo niewielu rzeczy, glowne "grzeszki" to: alkohol i inne uzywki, mocna kawa i herbata, sushi (z uwagi na surowe mieso i algi), surowe mieso i jaja (a takze produkty, ktore je zawieraja, np. niektore lody i tiramisu), prawdziwe sery plesniowe (z uwagi na plesn, ale chodzi tu tylko o te niepolskie sery z gornej polki, bo nasza "rodzima plesn" zdaniem lekarzy jest tak przebadana, ze spelnia standardy i nie jest szkodliwa. ja jadlam polski lazurek, a dzidziusia mam zdrowego.
za duzo witamin w tabletkach to tez nie jest dobry pomysl, chyba ze chcesz urodzic dziecko o wadze ponad 4 kg ;). najwazniejsze chyba, zeby jesc w miare zdrowo, z umiarem i z glowa. :)


chyba coś mi się pomyliły informacje ze skazą białkową dlatego tak pytałam ale to chyba jak się karmi :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #390915 przez patka1603
czy ktoś może mi wyjaśnić kwestie witamin w ciąży, bo zaczęłam się nad tym zastanawiać i nie mogę tego rozgryźć.

Chodzi mi o witaminę A:
dlaczego nie możemy jej przyjmować w postaci kremów a mamy ją spożywać w warzywach owocach, sokach (zalecenie naczelnej rady położnych i pielęgniarek z książki "wszystko dla dziecka")????????? :ohmy: :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #391048 przez emma
witamina A w ogole nie jest wskazana w nadmiarze, nawet jesli nie jestes w ciazy. ponoc wysoka szklanka swiezo wycisnietego soku to max, ktorego nie powinny przekraczac nawet zdrowe osoby. zbyt duza jej ilosc jest toksyczna dla ludzi i moze doprowadzic do hiperwitaminozy u ciezarnej i jej dziecka, co wskrajnych przypadkach moze zakonczyc sie nawet smiercia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #412314 przez kaarolaajna
Mi ginekolog nie zalecił żadnej innej diety, po prostu kazał się zdrowo odżywiać. :) Pełnoziarniste pieczywo, ciemny ryż, owoce, warzywa, nieprzetworzone produkty..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #757880 przez marysianka667
Żelazo to niezwykle ważny pierwiastek w diecie ciężarnej. Zapotrzebowanie na nie wzrasta w ciąży niemal o połowę. Weź to sobie do serca, bo niedobory żelaza w ciąży grożą anemią. Zobacz, co trzeba jeść, by żelaza nie zabrakło www.dlarodzinki.pl/kuchnia/dieta/dieta-w...-ciazy,175_2200.html
a tu poznasz szczegółowy jadłospis www.dlarodzinki.pl/kuchnia/dieta/dieta-w...-ciazy,175_2200.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894248 przez dorota1
Lekarz zawsze mi powtarza, aby jeść dla dwóch a nie za dwóch :cheer: Mitem jest też spełnianie wszelkich zachcianek jedzeniowych, bo może się to skończyć zgubnie. Naczytałam się wiele artykułów na ten temat ale szczególnie jeden ze Skarbu był przydany. http://www.rossnet.pl/Artykul/Jak-zaprogramowac-zdrowie-dziecka-w-przyszlosci,199289 Polecam go każdej przyszłej mamie.
Co powinno wchodzić w skład diety ciężarnej?
Dieta powinna być zróżnicowana, najlepiej jeść wszystkiego po trochu, powinny się w niej znaleźć w odpowiednich proporcjach węglowodany, tłuszcze, białka, witaminy, składniki mineralne, błonnik i woda.
Około 50–55 proc. energii w pokarmach powinny dostarczać węglowodany, czyli pieczywo, kasze, makarony, płatki zbożowe – pięć porcji na dobę. Najlepsze są produkty z pełnego przemiału, czyli razowe pieczywo, makarony, płatki orkiszowe, górskie, nieprzetworzone kasze.
Źródłem 30–35 proc. energii powinny być tłuszcze pochodzenia roślinnego – oleje, oliwa z oliwek oraz pochodzenia zwierzęcego – masło, mleko, śmietana, produkty mięsne (tłuszcze nasycone, które należy ograniczać) oraz ryby morskie, które są cennym źródłem nienasyconych tłuszczów.
Ostatnie 15 proc. energii powinno pochodzić z białek zwierzęcych i roślinnych: mięso, jaja, ryby, rośliny strączkowe.
Dla kobiet w ciąży bardzo ważnym składnikiem w pożywieniu jest kwas foliowy. Jego źródłem są zielone warzywa oraz żółtka jaj i owoce cytrusowe. W ciąży rośnie również zapotrzebowanie na żelazo, ważny budulec krwinek czerwonych. Bogatym źródłem żelaza jest czerwone mięso i żółtka jaj oraz zielone warzywa. Do budowy kośćca niezbędne są wapń i witamina D – ich bogatym źródłem są produkty mleczne, szczególnie żółty ser oraz sok pomarańczowy.
Warzywa i owoce są cennym źródłem witamin, składników mineralnych i błonnika. W diecie ciężarnej powinno się znaleźć pięć porcji warzyw i owoców dziennie, czyli powinny one stanowić składnik niemal każdego posiłku. Porcję owoców i warzyw stanowi także sok, najzdrowsze są soki wyciskane w domu, bez konserwantów i dodatku cukru.
Ważnym składnikiem diety przyszłej mamy jest woda, minimum 2,5 litra dziennie, wliczamy w to czystą niegazowaną wodę oraz tę zawartą w posiłkach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #928190 przez mamamloda
ja tam jadłam wszystkiego po trochu, oczywiście nie piłam alkoholu, kawę piłam sporadycznie. Dużo ciekawostek na temat diety znalazłam tutaj [url=http://http://tescolovesbaby.pl/czy-wiesz-ze-dieta-w-ciazy/]dieta w ciąży[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #928404 przez olga85
ja generalnie się odżywiam tak jak przed ciążą, tylko bardziej uważam na niektóre rzeczy, nie biorę też leków, staram się raczej ratować naturalnymi metodami, np. na mdłości piję zioła Szczęśliwa Ciąża, jak mam ochotę na kawę to piję mieszankę Energia i Witalność, a witaminy staram się uzupełniać poprzez picie soków, na szczęście mam sokowirówkę więc to nie duży problem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #928522 przez mamamloda
olga85 no właśnie ja też nie brałam żadnych leków. Zastanawiałam się czy takie tabletki na wzmocnienie włosów i paznokci, bo strasznie mi wypadały w czasie ciąży... jednak stwierdziłam, że lepiej nie ryzykować i nawet ich nie brałam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #928580 przez ewawawa
z tego co słyszałam to takie tabletki na włosy czy paznokcie lepiej sobie odpuścić .

Ja przed ciążą się bardzo zdrowo odżywiałam, nie jadłam nawet mięsa od roku. A w ciąży mam takie zachcianki, że ciężko mi czasami je pohamować, nawet się już skusiłam na skrzydełka w kfc :P

a co do leków, to tez staram się unikać, raczej naturalne metody stosuje, tak samo na mdłości czy na zmęczenie w ciąży pije zioła z baby and mama med i to mi wystarcza

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #929076 przez olga85
mamamloda - może spróbuj na wzmocnieni włosów tez jakiś naturalnych maseczek, ja robiła sobie takie np z czarnej rzepy, po dwóch nałożeniach od razu mniej włosy wypadają, słysząłm że jeszcze skrzyp polny jest dobry ale nie wiem czy można go pic w trakcie ciąży

ewawawa
- naturalne metody są najlepsze w ciąży, ja unikam reni czy manti na mdłości albo zgagę, w weekend dokupiłam sobie na to Dobre Trawienie z baby and mama med, na razie czekam, aż dojdzie ale chyba będzie działać tak jak poprzednie mieszanki, które mam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #929198 przez ewawawa
od Dobre Trawienie rozpoczęła się moja przygoda z baby and mama med, tylko te zioła pomagają mi na zgagę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #929434 przez olga85
ewawawa - to dobrze zrobiłam, że zainwestowałam faktycznie działają te zioła na dobre trawienie , lepiej niż sam rumianek albo mięta :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #929531 przez ewawawa
to niech Ci dobrze służą Olga, nie zapominaj o diecie, bo same zioła z baby and mama med to nie wszystko :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl