BezpiecznaCiaza112023

Dieta w ciąży

11 lata 9 miesiąc temu #386844 przez anoda89
Ja biorę od ponad 2 tygodni femibion dla kobiet planujących ciąże i do końca 12 tygodnia ciąży. Jakieś 3 miesiące przed staraniem brałam folik. Ja nie mam za bardzo apetytu więc jak mam dostarczać dziecku witamin, tylko przez suplementy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #386895 przez patka1603
ewelka napisał:

Tak, też słyszałam (a raczej czytałam), ze sery pleśniowe, surowe mięso (tatar, który bardzo lubię) i produkty z niepasteryzowanego mleka są zabronione, ponieważ mogą zawierać bakterie, które mogą spowodować jakieś zapalenie, lub chorobę płodu (której nazwy nie pamiętam)dlatego w ciąży powinniśmy unikać tych produktów....no i oczywiście wszystkich używek :blink:

a co z różnymi pastami rybnymi i pasztetami mięsnymi, też nie można?
:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #386897 przez lagatta
pasztetu w ciąży nie powinnaś jeść, ponieważ zawiera różne odpadkowe składniki, które niekoniecznie są dobre.
Jeśli chodzi o pasty rybne co do kupnych bym się zastanowiła bo mogą tam wszystko wsadzić.
Jeśli masz ochotę to bardzo dobra jest makrela w ciąży więc można samemu w domu zrobić sobie z niej pastę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #386915 przez patka1603
No własnie z tymi witaminami to różnie bywa, ja ogólnie nie szaleje jakoś za warzywami i owocami chociaż teraz przywiązuje do tego większą wagę niż wcześniej, ale mimo wszystko wydaje mi się że to będzie i tak za mało-późniejsze wyniki pokażą... Jeśli chodzi o kwas Foliowy to ja niestety zaczęłam go brać dopiero jak się dowiedziałam, że jestem w ciąży czyli jakieś 2 dni temu :( :( mam nadzieje że mimo wszystko będzie dobrze

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #386922 przez lagatta
Patka nie martw sie, ja też się dowiedziałam o ciąży po miesiącu i też zaczęłam wtedy brać dopiero kwas foliowy. Do 4 miesiąca miałam już skrajne wyczerpanie organizmu przez te wymioty całodobowe. A malutka jest zdrowa, waży odpowiednio także naprawdę się nie obawiaj :)
Ja ogólnie nie jestem zwolenniczką suplementów. Kiedyś nasze mamusie i babcie ich nie miały a dzieci zdrowsze się rodziły niż teraz. Ale to musisz spytać jeszcze lekarza swojego, nie bierz tylko nic na własną rękę bo można więcej zaszkodzić niż pomóc

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #386924 przez lagatta
Patka no i gratuluję dzidziusia :) Świeża nowina :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 9 miesiąc temu #386928 przez patka1603
lagatta to mnie pocieszyłaś. Ja na własna rękę zapewne nic nie będę brała ponieważ porostu boję się brać leki beż konsultacji z lekarzem, w końcu chodzi o mój największy skarb!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #386936 przez patka1603
lagatta napisał:

Patka no i gratuluję dzidziusia :) Świeża nowina :)

Dziękuję bardzo! Wręcz bym powiedziała, że bardzo świeża, dopiero zaczyna to wszystko do nas docierać najważniejsze że wszyscy są zachwyceni!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #386942 przez lagatta
Patka to teraz nie pozostaje nic innego jak trzymać za was kciuki! :)
Tym razem musi się udać!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #386985 przez iza
Patka
bierz co najmniej do konca 3 miesiaca kwas foliowy a pózniej witaminki dka kobiet w ciazy.
Co do jedzenia to ja tez wychodze z załozenia ze trzeba jesc wszystko tylko z umiarem :silly:
Teraz mamy super pore roku bo garsc witamin mamy na straganach i sklepach w dosc niskich cenach wiec trzeba z tego korzystac :)


Kubuś 01.10.2011r.(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #387030 przez patka1603
lagatta napisał:

Patka to teraz nie pozostaje nic innego jak trzymać za was kciuki! :)
Tym razem musi się udać!



Ja też mam taką głęoką nadzieje ,że tym razem będzie wszystko dobrze! Chciała bym już mieć za sobą wizytę u ginekologa, była bym spokojniejsza :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #387036 przez patka1603
ehh... szkoda mi tych pasztetów, zwłaszcza, że u nas często mamy od znajomego rzeźnika, robi je naprawdę genialnie, w ogóle wszystkie jego wyroby to niebo w gębie no ale trudno pociesze się pastami rybnymi domowej roboty :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #387132 przez emma
a jakie masz watpliwosci w kwestii spozywania nabialu?? :unsure:
w ciazy ogolnie nie zaleca sie spozywac bardzo niewielu rzeczy, glowne "grzeszki" to: alkohol i inne uzywki, mocna kawa i herbata, sushi (z uwagi na surowe mieso i algi), surowe mieso i jaja (a takze produkty, ktore je zawieraja, np. niektore lody i tiramisu), prawdziwe sery plesniowe (z uwagi na plesn, ale chodzi tu tylko o te niepolskie sery z gornej polki, bo nasza "rodzima plesn" zdaniem lekarzy jest tak przebadana, ze spelnia standardy i nie jest szkodliwa. ja jadlam polski lazurek, a dzidziusia mam zdrowego.
za duzo witamin w tabletkach to tez nie jest dobry pomysl, chyba ze chcesz urodzic dziecko o wadze ponad 4 kg ;). najwazniejsze chyba, zeby jesc w miare zdrowo, z umiarem i z glowa. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #387161 przez natmur11
polaczylam watki. Milej lektury

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #387170 przez natmur11
ja witaminy bralam po odstawieniu kwasu foliowego. gdzies 3-4 msc

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl