BezpiecznaCiaza112023

CUKRZYCA CIĄŻOWA

13 lata 3 miesiąc temu #55122 przez minka
To poczekaj do jutra, poszukam swojej rozpiski ze szpitala, zeskanuje i wyslę to będziesz miała. Będzie łatwiej na początek.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #57411 przez arturek
witaj,
długo tu nie zagladałam,musiałam znów poleżeć bo cos znow nie tak z ta szyjką:( cały czas coś....wysłałś moze ta rozpiskę na maila,bo nie wiem...
Powiedz mi, bo są dwie wersje, cukier mierzymy 1 czy 2 godziny po posiłku?Kazdy mówi co innego i sama już nie wiem.Mnie jak na razie udaje sie utzrymać w ryzach swój cukier,choc ucze sie jak i co jeśc.Nic dobra czekam na odp.pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #57916 przez minka
Cześć, wysłałam ale dopiero przed chwilą bo nie mogłam wczesniej zeskanować, przepraszam że tak długo czekałaś. Mam nadzieję, że już z Tobą lepiej.
Ja mam mierzyć cukier w godzinę po posiłku i normę mam do 140. Może jak się mierzy 2h po posiłku to inna norma ma być? Rób tak jak zalecił Ci lekarz.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #83311 przez magga146
czesc
ja tez mam cukrzyce ciazowa
i mam takie pytanko mialyscie robione badanie na hemoglobine glikerowana? jak tak to jakie mialyscie wyniki?
i jak sobie radzilyscie z dieta
pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #114435 przez takajedna
Odświeżam temat, bo i mnie dopadło to dziadostwo ;)
magga146 ja mam ponoć robić raz w miesiącu to badanie, ale dopiero mnie to czeka
minka jeśli jeszcze tutaj zajrzysz, to może mogłabym też prosić o tę rozpiskę? U mnie diabetolog nabazgrała tylko coś odręcznie na kartce co mogę, a czego raczej nie (całe pół strony z zeszytu)
Największy problem mam póki co z glukometrem - pomiary różnią się od siebie o 10 mg w przeciągu minuty, a to już jest spora różnica :angry:

Mam nadzieję, że znajdzie się teraz ktoś z tym "słodkim" problemem ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #119375 przez madzia0507
Hej!
Ja też znalazłam się wśród tych "wybranych" z cukrzycą ciążową.
Mam dietę i glukometr. Na razie nawet to ogarniam, o ile chodzę do kuchni z karteczką od pani doktor. Poza tym co rano mam robić test na obecnośc glukozy i ciał ketonowych w moczu, no i co 2 tygodnie wizyta u diabetologa i endokrynologa.
Rozpiskę na temat tego co wolno, aczego nie mam całkiem fajnie opracowaną, więc jeśli ktoś by chciał, to może mi przysłać swojego maila. Chętnie się podzielę. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #143621 przez megi2501
Dziewczynki i ja do Was dołączam z cukrzycą! Jest mi ciężko i ciągle, jak coś w prowadzam do menu to zawsze sprawdzam. Boję się, że jak w tygodniu przekroczę normę z dwa-trzy razy to też zaszkodzę tym dziecku:( Może ktoś by mi przesłał menu bo ja gotowego nie dostałam:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #155893 przez MagdaM
Ja tez dolaczam :(

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #616776 przez antosia
Tutaj temat jest sensownie opisany przez lekarza - www.drogapozdrowie.pl/choroby/cukrzyca Ogólnie uważajcie, bo w każdym opisie widzę inne informacje, wprowadzające w błąd...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #834494 przez rydzia1116
hej, jestem w 36 tyg. ciąży i też mam cukrzycę ciążową. na początku był dramat, ale teraz sobie radzę całkiem nieźle. ja mam dietę i insulinę. jem 7 posiłków dziennie i mierze cukier cztery razy: na czczo i po dużych posiłkach. niestety mam też insulinę. co wizytę u lekarza mam zwiększane dawki, co pozwala mi na regulowanie posiłków. nie jem oczywiście cukrów {chociaż pączki za mną chodzą}.
moja rada i sposób na skaczący cukier to ruch. kochane nawet 15 minut po tych większych posiłkach daje dużo. ja spaceruje tak ok 20minut a nawet dłużej jak jest ładna pogoda. ogólnie ruch jest wskazany. no chyba że lekarze każą wam leżeć to jest trochę gorzej.
dobrą metodą na odkrycie co wam służy a co nie jest zapisywanie tego co jecie. po dwóch tygodniach zobaczycie co wam podnosi cukier a co jest spoko. ja w ten sposób wiem że nie mogę pić mleka nawet 0,5%, indyka i płatków owsianych, a jeśli chodzi o pieczywo to polecam to z niskim indeksem glikemicznym. chleb żytni razowy mi nie służy.

mam jedno pytanie: czy wiecie jak przebiega poród u kobiet z cukrzycą ciążową? czy w trakcie porodu będzie monitorowany ten cukier? dziękuje za odp i mam nadzieję że jakoś doradziłam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #851428 przez GloriaRYŚ
PRZY CUKRZYCY WAŻNYM JEST, ABY DOSTOSOWAĆ ODŻYWIANIE DO TABEL Z TZW. NISKIMI WĘGLOWODANAMI:
Są to węglowodany, które po spożyciu podnoszą poziom cukru we krwi maksymalnie do 26% wzrostu, czyli nie nadwyrężają trzustki. Jemy niskotłuszczowo, 0% negatywnych toksyn, energetyczne węglowodany wyłącznie nie przekraczające po spożyciu dozwolonej granicy; czyli 26% wzrostu. Pokarmy o właściwym doborze białek, oraz co niezmiernie istotne, nie zawierające toksyn spowalniających i zatruwających nasze organizmy.

CHORUJĄC NA CUKRZYCĘ POWINNIŚMY ZATEM, REALIZOWAĆ DIETĘ:
Wg tzw. NISKICH WĘGLOWODANÓW TJ. DO 26% WZROSTU, i nie chodzi bynajmniej o ilość czy o to, że są cukry proste lub złożone. Chodzi o to, aby klasyfikować węglowodany wg wzrostu poziomu cukru jaki powodują we krwi po spożyciu. Nie uwzględniają tego wymienniki ww węglowodanowe, które pokazują wyłącznie ilości węglowodanów jako ilości, a nie uwzględniają jakości.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 5 miesiąc temu #1068082 przez Mama30
Witam, jestem tutaj nowa. :) Mam pytanie odnośnie cukrzycy ciążowej.
Aktualnie jestem w 23 tygodniu drugiej ciąży i stwierdzono u mnie cukrzycę ciążową (w pierwszej nie miałam cukrzycy). Wszystko zaczęło się od podwyższonego cukru w badaniach ogólnych. Później wcześniejsze badanie na krzywą cukrową, w którym niepokojący był podwyższony wynik glukozy na czczo (po godzinie i dwóch cukier spadał wręcz wzorowo). Zostałam skierowana do poradni diabetologicznej, w której otrzymałam glukometr do monitorowania poziomu glukozy 4 razy dziennie oraz poinstruowana odnośnie diety. Po tygodniu okazało się, że mój poziom glukozy na czczo nadal jest podwyższony (odrobinę ponad normę w granicach 91-93, raz 96- norma to 90). W związku z tym została mi przepisana insulina. Jednak czy to konieczne? Trochę się martwię, bo lekarz sam nie do końca wiedział co zrobić z moim przypadkiem, więc zapobiegawczo zalecił podawanie insuliny raz dziennie na noc. Wizytę u mojego lekarza prowadzącego ciążę mam dopiero za kilka dni. I nie wiem co robić.
W ogóle mam wrażenie, że dieta działa jeszcze gorzej. Staram się jej przestrzegać jem ciemne pieczywo, dużo warzyw, owoców (oczywiście tych dozwolonych i w odpowiednich proporcjach), na obiad kasze, ryże, ciemne makarony, mięso wraz z warzywami, ale... wtedy cukier podskakuje prawie do 140. Po zjedzeniu ziemniaków i zwykłego schabowego miałam niższy cukier niż po kaszy z sosem i warzywami.
Przestałam słodzić herbatę, nie jem słodkości poza owocami i serkami lub jogurtami naturalnymi. Czy to możliwe, że to kwestia diety? Gdzieś wyczytałam, że jednym mamom dieta pomaga, drugim wręcz przeciwnie i stosując ją mają gorszy cukier niż przed jej stosowaniem. Proszę o wasze doświadczenia w kwestii diety i samej cukrzycy. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 6 miesiąc temu #1069051 przez cukrzyca.pl
Cześć mamo,

kwestia diety jest niesamowicie ważna, gdy zostaje zdiagnozowana cukrzyca ciążowa.
Problem jednak polega na tym, że trzeba poświęcić dużo czasu na monitorowanie tego, jak Twój organizm reaguje na różne grupy produktowe.
Zdecydowanie warto trzymać dietę. Więcej na ten temat możesz poczytać tu cukrzyca.pl/cukrzyca-ciazowa/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 6 miesiąc temu #1069062 przez mama88
ja to byłam o krok od tej cukrzycy ciążowej, wynik sięgnął górnej granicy i pamiętam że tej cukrzycy tak samo się bałam jak zakażenia ciążowego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

3 lata 2 miesiąc temu #1069829 przez Andreaa
Przed ciążą miałam problemy z cukrem i insuliną. Ponad rok kombinowałam z jedzeniem
Odstawiłam wtedy białe pieczywo i ogólnie produkty z białej mąki (ryże, makarony). Problemem zawsse było to, że uwielbiam słodycze. Zaczęłam szukać przepisów fit. Zamiast cukru są tam dodawane ksylitol, stewia czy jeszcze inne. Tylko też często w składzie jest białko, a tego trzeba unikać w ciąży (i latwo przedawkować i dużo tam chemii )
Świetna jest również dieta Suvibox
suvibox.pl/diety/dieta-dla-kobiet-w-ciazy/

Szczególnie jeśli chcecie się zdrowo odżywiać, ale niekoniecznie wiecie co jeść.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl