BezpiecznaCiaza112023

Karmienie piersią w ciąży

13 lata 2 miesiąc temu #70368 przez Rika
To co tu napiszę kieruję głównie do kobiet, które karmią i uważają to za świetną antykoncepcję :) A przynajmniej w ciągu pierwszych 4 miesięcy :) (a wiem ze takie są, może nie koniecznie tu na forum).
Tak więc mam 8-miesięczną córeczkę Zuzię. Okazało się, ze jestem w 21 tygodniu ciąży! Szok! Zero objawów, zero mdłości, dolegliwości ciążowych, ZERO OKRESU!!! Ostatnią miesiączkę miałam przed porodem Zuzanki :)
Jak dowiedziałam się o ciąży skoro nic na to nie wskazywało? A tak, ze moja kruszyna postanowiła zdradzić swoją kryjówkę porządnym kopniakiem! Oczywiście wcześniej coś czułam tam ale nie spodziewałam się ze to dziecko, może jelita...? No wiecie, jak nie jest się w ciąży to po co czekać na ruchy dziecka? Chyba logiczne, nie? A zgaga? Przecież inni też mają zgagę i nie są w ciąży (szczególnie mowa tu o naszych panach).
Więc poszłam do lekarza, okazało się (przez badanie ginekologiczne) ze jest to 20 tydzień, USG za dwa dni to potwierdziło i pokazało ze między moimi dziećmi będzie rok różnicy :) Termin mam na 3 lipca wg USG a z Zuzią miałam termin na 3 lipca wg OM (urodziłam22 czerwca).
Oczywiście mimo, ze lekarz powiedział żebym odstawiła dziecko od piersi bo już jest duża i takie tam, nie zrobiłam tego bo to ma być nasza decyzja a nie przymus itd.
Będziemy się dalej karmić :)
Dziecko jak najbardziej planowane. Szok był z tego powodu, ze tak szybko się udało no i że ciąża bez okresu? :)
Może jest tu ktoś jeszcze kto karmi piersią a jest w ciąży?
Pozdrawiam wszystkich gorąco!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #70370 przez Emme
z tego co wiem to nie można karmić piersią będąc w ciąży z powodu oksytocyny (?) przez pobudzanie brodawek. może to wywołać przedwczesny poród.
Ale tak czy siak gratuluję :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #70373 przez Rika
Oczywiście masz rację :)
Tylko ze ilosć oksytocyny i prolaktyny wytwarzanej przez organizm podczas karmienia piersią jest taka sama jak podczas stosunku i orgazmu, który oczywiście daje skurcze macicy itd :)
A tego nikt mi nie zabronił :)
Do tej pory, jak zresztą napisałam - nie miałam objawów, nic się nie działo a karmiłam piersią i oczywiście seksu też sobie nie żałowałam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #70380 przez Emme
ja bym zrezygnowała, ale jeśli nie widzisz potrzeby to trwaj jak najdłużej :)właśnie wyobraziłam sobie dwa takie dzieciaczki przy piesi :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #70382 przez Rika
Oczywiście są kobiety, które mają dzieci rok po roku lub z dwuletnią różnicą i karmią piersią dwójkę - niemowlę i starszaka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #70393 przez SISUNIA88
gratulacje:)

"Poczęcie dziecka to cud, przed którym człowiek milknie, chyli czoło i klęka"




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #70394 przez raczek10
gratulujemy didziolka . ale się trafiło . ja słyszałam o takich przypadkach ,ze kobitka była w ciąży 22 tyg i nic nie wiedziała . jej maż był już 8 tyg za granicą a ona zanim do lekarza przyszła to jej trochę tez zeszło ,bo miała nadzieję ,że to jednak nie ciąża . jak zaszła do lekarza to lekarz powiedział jej ,że początek 29 tyg. babka totalnie się załamała ,bo już kolo 50 była . a najgorzej to nie wiedziała jak ma mężowi powiedzieć jak miał za 6 tyg wrócić . i lekarzowi mówiła ,że tego się boi najbardziej jak jej mąż zareaguje.

/035/0354289b0.png?3420[/img] [/url]

s2.pierwszezabki.pl/035/0354289b0.png?6371

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #70418 przez Rika
Ha ha więc moja historia perzy tej co opisałaś to nic :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #70437 przez MoNiaaa
Rika gratulacje :) ale chyba cie podziwiam z miec takiego malucha i byc juz z drugim w ciazy to chyba duzy wysilek a po narodzinach to juz wogole oczy wokol glowy :)

a co cie skloniolo zeby tak szybko starac sie o druga dzidzie ?

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #70445 przez Rika
Chciałam jak najszybciej bo nie wyobrażam sobie przerwy np 5-letniej a później znowu w pieluchach się babrać :) jak rodzić to na całego a nie na raty :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #70452 przez Marysia27
Prawdziwa "kinder niespodzianka" Moje gratulacje :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #70463 przez Rika
Marysia27 pięknie to ujęłaś :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #70467 przez martela89
Rika napisał:

Chciałam jak najszybciej bo nie wyobrażam sobie przerwy np 5-letniej a później znowu w pieluchach się babrać :) jak rodzić to na całego a nie na raty :D


Ja nie wiem czemu ale uwielbiam się babrać w pieluchach :lol:

Kocham wychowywanie dzieci(na razie mam jedno) czasami jest ciężko ale ja to uwielbiam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #70470 przez Rika
Ale ja nie piszę ze tego nie lubię :) tylko chodzi mi o to, że wychowam dzieci, a później nie będzie takich problemów jak np teraz jest. Nie wiedzieliśmy ze uda się tak szybko i planowaliśmy wyjazd nad morze na 2 tygodnie. A z noworodkiem to nie bardzo :) Później za pare lat dzieci będą starsze, zaczną się podróże, zwiedzanie i takie tam. Ja będę mogła zająć się sobą już tak na maksa bo teraz też wszystko na raty robię i np ciężko jest mi jechać do pracy czy zrobić jakąś sesję dla hobby z małą :)
Dlatego z utęsknieniem czekam na wiosnę :)
A jak dzieci starsze to i na sanki się weźmie, końmi pojeździ razem...
Głupia jestem, nie potrafię wyrazić słowami swoich myśli :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #70473 przez _aga86_
Rika gratuluje :) To rzeczywiscie niespodzianka- dowiedziec sie o ciazy na polmetku ;) Wszystko ma swoje plusy i minusy. Ja jednak chce poczekac z kolejnym dzieckiem ze wzgledu na to, ze wiem iz w przyszlosci bedzie mi brakowalo malenstwa :P A chce miec tylko dwojke dzieci :) Powiedz jak na to rodzinka, ze juz jestes w 21 tyg.- pewnie nie wierzyli co ??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl