BezpiecznaCiaza112023

Bóle zębów w ciąży

14 lata 1 miesiąc temu #7564 przez becia*1980
Witam,
obecnie jestem juz w 28 tygodniu ciazy i zaczely mi doskwierac bole zebow, ale na tyle silne ze spac nie moge w nocy, a jak wezme srodek przeciwbolowy, np. paracetamol to bol ciut jest lzejszy ale nie mija calkowicie. Bol jest tak silny ze nie moge zacisnac zebow, albo dotykac zebami o zeby. Dzwine, bo bol wystepuje tylko z prawej strony i dotyczy zebow od 4 do 8 wlacznie i to bol zebow jest na gorze i na dole jednoczesnie, taki promienujacy bol ze nie wiem w sumie ktory zab mnie boli bo w sumie odczuwam ze wszystkie. Poza tym nie moge stykac zebow gornych z dolnymi bo bol sie nasila. Powiem tez ze ostatnio chodze na wizyty do dentysty co miesiac i on nie widzi golym okiem zmian z tej strony zebow. Mialam dwa zeby do wyleczenia ale po lewej stronie i juz je wyleczylam. Byc moze sa jakies zmiany wewnatrz zebow ale pokaze to tylko zdjecie rtg ktorego wiadomo nie mozna wykonac w ciazy. Moj dentysta twierdzi ze zby wygladaja zdrowo, poza tym dodam ze wogole mam bardzo zdrowe zeby oraz ze ten moj dentysta jest bardzo doswiadczonym fachowcem i chodze do niego od wielu lat. Co mi poradzicie? od czego mam te bole zebow? pomozcie cos dziewczyny, prosze:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7576 przez andziaa35
Nie wiem czy mialam to samo o Ty ale w kazdym razie bardzo podobne objawy, bylam wtedy tak w 6 czy 7 m-cu ciazy- tez nie moglam zaciskac zebow bo strasznie bolaly, tez mialam promieniujacy bol a jak wypilam cos zimnego to nie moglam wytrzymac. Myslalam ze zab do borowania z kanalowym leczeniem ( wkoncu przez 8 lat nie musialam leczyc zebow- mam taka fobie ze chodze co pol roku do dentysty tak zapobiegawczo ) ale okazalo sie jednak ze dziasla mi sie obnizyly i dentystka kazala mi kupic zel elmex i szczotkowac nim zeby i dziasla, wiem ze bedzie bolec czasami nawet bardzo ale po paru dniach przejdzie :)


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7595 przez Mirella
Jak mnie bolały zęby tak że spać nie mogłam, to kładłam sobie na twarz kostki lodu zawinięte w chusteczkę, to się parę godzin rozmrażało, a ja spałam, jak zęby poczuły ciepło to się budziłam i szłam do lodówki po następny lód :) A jeżeli chodzi o bóle dziąseł to czasem mi sie pojawiają niezależnie od ciąży, tak ze dotknąć się nie mogę, i wtedy zmieniam szczoteczkę do zębów na dziecinną, bo węższa, dziąsła odpoczywają i jest spokój. Na dziąsła dobry jest zielony Listerine.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7615 przez Katarzyna
Becia*1980 napisałabym, żebyś wybrała się do dentysty. Z tego, co napisałaś chodzisz regularnie do niego. Dlatego proponuję tak jak Mirella zmianę szczoteczki do zębów. Nie musi być dziecięca byle był napis soft lub miękka. Chodzi o to, żeby włos na szczoteczce nie był szorstki. Dodatkowo proponuję zmienić pastę do zębów. Na pastę dla zębów wrażliwych. W aptece są dostępne pasy Blanx można wybrać: do wrażliwych zębów.

Podaję stronę: www.blanx.info.pl/produkty/pasty.html

Można jeszcze podpytać farmaceuty w aptece lub przy następnej wizycie dentysty. Być może zaproponuje coś konkretnego, żeby złagodzić występujący ból.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7639 przez sylwus136
Becia*1980 miałam ten sam problem co Ty a do tego strasznie krwaiły mi dziąsła i nawet popuchły.Na szczęscie wygrałam z tym :)
Moje rady dla Ciebie to po pierwsze zmiana szczoteczki na najbardziej miękką jaką znajdziesz.
Zmiana pasty dla zębów wrażliwych lub używanie zwykłej pasty ale w bardzo malutkich ilościach.
Szczotkowanie zębów bardzo pomalutku,każdy ząb osobno.
Po czwarte mnie narzeczony kupił środek którym niemowlakom smaruje się dziąsełka jak wychodzą im ząbki.Smarowałam raz dziennie.Uwierz naprawdę pomaga.Ja używałam dokładnie Dentinox N cena to 24 zł.Może i sporo ale warto zainwestować.

Wiem ze to wszystko jest strasznie monotonne i trudne na początku ale uwierz rezultaty są.
Po tygodniu u mnie minęło całkiem :)
Teraz nie męczy mnie już nic związanego z ząbkami :)
życzę powodzenia w walce i daj znać jakie rezultaty :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7690 przez tysia178
mnie również bolały zęby w ciązy,ale u mnie nie to było najgorsze... przez cały 8 i 9 miesiąc zęby które były zdrowe i bez jakich kolwiek ubytków zaczeły się gwałtownie psuc.. dwa zdrowe pokruszyły się całkowicie tak,że je wyrwałam, a cztery zepsuły się tak strasznie,że jeden do wyrwania bo nie dało się naprawic.. a reszte po długich wizytach udało się wyleczyc,

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7721 przez Moniq
Becia, skoro masz zaufanie do dentysty i często u niego bywasz to problem z dziąsłami też by zauważył.
ja mam trochę inną teorię od reszty, to wcale nie muszą być zęby ani dziąsła, to może promieniować od zbyt mocno napiętego mięśnia żwacza albo od przeciążonego stawu skroniowo-żuchowowego. można to dość łatwo sprawdzić. kładziesz sobie paluszki na policzkach blisko uszu, zaciskasz kilka razy szczęki, szukasz miejsca, gdzie będzie pojawiało się pod palcami wybrzuszenie, jak znajdziesz, rozluźniasz szczęki i naciskasz dość mocno to miejsce, jeśli pojawi się promieniowanie do ucha lub wzdłuż zębów to jest to.
jeśłi oprócz bólu zębów często boli Cię głowa i/lub za okiem to też na 99% to jest to.
można dość łatwo się z tym uporać. a mianowicie: to miejsce, które znalazłaś naciskasz tak żeby lekko zabolało i trzymasz aż ból się zmniejszy, wtedy naciskasz mocniej, tak żeby znowu zabolało, czekasz aż minie i powtarzasz z 4-5 razy, i tak 2-3 razy dziennie; można też lekko masować to miejsce; albo wykonywać proste ćwiczenie: otwierasz buzię, układasz palce na dolnych zębach, lekko naciskasz dolnymi zębami na ręką ale ręka nie pozwala zamknąć się buzi, wytrzymujesz 6 sek i rozluźniasz, powtórzyć 5-6 razy i odpocząć i też kilka razy dziennie trzeba to zrobić. możesz spróbować, nie zaszkodzi a może nawet pomoże :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8415 przez andziaa35
Jak Becia z twoimi zabkami czy juz wszystko ok?


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8503 przez becia*1980
hejcia, bolaly mnie tak przez trzy dni potem minelo, a teraz znow mnie dzis bola juz sama nie wiem co to jest ale wizyte u dentysty mam na 6 kwietnia po swietach, tyle ze jak juz mowilam ze zeby nie wygladaja zeby byly jakies chore lub zmienione, mysle ze to chyba jakos tak od ciazy, ale dziekuje wszystkim za rady, szczegolnie pomogly mi te uciskania Moniq, wiec nie wiem od czego te bole, ale dziekuje wszystkim raz jeszcze:) pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8923 przez Moniq
zawsze do usług :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8950 przez becia*1980
hejcia, ponownie bolay mnie te same zeby i poszlam do apteki podpytac czym tu moze plukac, bo pomyslalam ze jak w ciazy dziasla sie troche rozpulchniaja to moze od tych dziasel mnei tez bola zeby i spac nie moge i nawet leki przeciwbolowe nie pomagaja tzn. tabletka paracetamolu. A wiec pani mgr farmacji powiedziala ze co do szalwi to by byla ostrozna tzn. mowila ze z ziolami to roznie bywa, ale polecila mi tantum verde lub hascosept plyn do plukania jamy ustnej, ale wybralam hascosept, sklad leki maja taki sam tylko ze ten hascosept jest tanszy o wiele bo jest to produkt tanszy polski zamiennik. Powiem tak plukam dwa razy dziennie roztworem rozcienczonym aby nie przesadzic i faktycznie widze roznice. Zeby juz tak nie bola, a lek ten dziala i przeciwbolowo i przeciwzapalnie, jest lek antybakteryjny i antywirusowy. Wiec widze ze jesli cos mi sie tam dzialo z dziaslami lub zebami czego nie widac golym okiem to wszystko wraca do normy. Jak to dobrze :) pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9231 przez becia*1980
hej, to ja ponownie. Chcialam tylko napisac, ze wczoraj ponownie poszlam do dentysty, zeby obejrzal mi te bolace zeby, bo juz nie wyrabiam. Mowie mu ze moze to dziasla czy jak. A wiec wyszlo z tego ze mam ogromna nadwrazliwosc zebow i dlatego one mnie bola, bo dzidzius ciagnie od mnie wszystko. Troche sie zmartwilam, bo stwierdzilam ze po ciazy to prawa strona zebow to pewnie bedzie ruina i trezba bedzie wstawiac proteze , to taki zarcik ;) ale tak powaznie to dentysta polakierowal mi zeby jakims fluorem zeby byly mniej wrazliwe i polecil paste dla zebow wrazliwych. Faktycznie po lakierowaniu mniej ciut bola ale bola i musze sie z tym pomeczyc. Oby po ciazy mi mienela ta nadwrazliwosc zebow bo sie zalamie. Poza tym jest oki. Pozdrawiam wszystkich :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9235 przez kasiora
musisz sie pomeczyc :blink: (ale tylko 10 tyg.) ale czego sie nie robi dla dzidziusia :lol:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #10812 przez basik_twins
Laski mam identycznie to samo!!!
Z lewej strony od żuchwy jakby tak ciągło mnie ze nie wiedziałam czy góra czy duł i wszystkie pokolei zęby. Myślałam, ze od 8 bo mi sie przebiła i w zeszłym roku mnie pobolewała. Myślałam, że tak promieniuje mnie i ciągnie od 8 właśnie.
Ale na poczatku ciąży 6 z tej strony mi sie bląba troszke upsuła i poszłam wymienic pod koniec 3 miesiaca bo wiem że w ciąży zęby lubią "iść" dr (polka baaardzo dobra)powiedziała że juz mi tyle naweircili w tym zembie ze do samego konca prawie jest ze musiał by kanałowo ale jak mnie nie boli to nie bedzie mnie meczyc. Założyła mi plombe na rok czasu taką niestałą żeby po ciąży to zrobić.
A mnie po 2 dobach takiego bólu całej strony dziś boli tylko 6 jak zagryzam, a jej nie ma do 11 kwietnia... ale tak myślę że wytrzymam. Boje sie isc do innego jej jedynej plomby mi nie wypadają. A szczerze mam nadzieje że przejdzie.
Ale z tym lodem to sobie zrobie bo boje sie nawet paracetamola łykać. Wiecie... dwie dzidzie z jednym łożyskiem boje sie brac cokolwiek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 10 miesiąc temu #1070072 przez KarolineCZ
Z bólem zębów nie ma co zwlekać. Im szybciej pójdziesz do dentysty tym lepiej dla Ciebie. Poczytaj o takiej opcji jak dentysta łódź: https://www.dentalpropolska.pl/darmowy-przeglad.html . Jestem pewna, że będziesz zadowolona.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl