BezpiecznaCiaza112023

Wizyta u ginekologa i szok...?

9 lata 7 miesiąc temu #924047 przez niebiesska
Witam dzisiaj byłam u ginekologa bo okazało się 2 tyg temu że jestem w ciąży bardzo się cieszę, ale nie dowierzałam. Okres ostatni miałam 27 lipca. Wiec ginekolog zrobił mi USG i stwierdził że to 4 tydzień wiem że dni płodne miałam od 16 sierpnia bo robiłam testy. No i moje pierwsze pytanie bo w interecie to różnie czy ciąże liczy się od poczęcia czy 2 tyg szybciej? Bo jak patrze na strony i np wpisze 1 tydzien to piszę że dostałaś miesiączkę, w 2 że masz własnie dni płodne i dochodzi do zapłodnienia, wiec nie rozumiem tego czy on stwierdził wiek zarodka od poczęcia a ja mam liczyć inaczej ? nie możliwe że zaszłam w ciąże 2 tygodnie temu bo 2 tyg temu to ja prawie okres miałam dostać a test był już pozytywny. Może ktoś mi to wytłumaczyć. Wgl na wizycie nie czułam się konfortowo lekarz gadał jak najęty tłumaczył że pecherzyk jest i wszytsko dobrze ale że on może umrzeć że 50 % ciąż umiera że moge zrobić badania genetyczne na downa i wgl ale nie muszę. Ze narazie żadnych badan mam nie robić no on nie wie czy dzidzia nadal bedzie... przeraziło mnie to powiem szczerze i wyszłam bardziej zdenerwowana niż wyszłam. Pozdrawiam i dziękuje za wszytskie odpowiedzi. :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #924070 przez gosiak
Niebieska bo pierwszy dzień okresu to pierwszy dzień ewentualnej ciąży...gin zawsze wylicza date porodu po dacie ostatniej miesiączki.

[*] 6tc 23.11.2013
01.2015 Ivf

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #924073 przez niebiesska
no ale napisałam że lekarz mi powiedział że ciąża ma 4 tygodnie a od okresu minęły już 7 tygodni ... 2 tyg temu to ja test robiłam...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #924075 przez gosiak
Acha no to widać ciąża młodsza, może owu Ci się przesunęła hmm, a kiedy masz następną wizytę?

[*] 6tc 23.11.2013
01.2015 Ivf

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #924080 przez niebiesska
Dni płodne miałam na pewno od 16 sierpnia bo robiłam test na dni płodne... abstrakcja jakaś...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #926395 przez niebiesska
Byłam wczoraj u lekarza i powiedział że 7 tydzień i nawet widziałam jak mu serduszko pulsuje <3
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #926445 przez kaikai
Niebiesska gratuluję fasolki i zapraszam do nas na wątek maj 2015
:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #929301 przez niebiesska
:dry: Witam mam pytanie dzisiaj jak siusiałam zauważyłam że mam brązowy upławy jak by woda brązowa.
Mam wkładkę ale na wkładce nic nie widać tylko w środku tak jasno brązowo i bez zapachu.
Pytałam się koleżanki w ciąży i mówiła że to normalne. Ale czy na pewno ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #929313 przez gosiak
Ja bym zadzwoniła do gina i spytała czy aby to normalne, brązowe plamienia mogą być spowodowane niskim progesteronem...

[*] 6tc 23.11.2013
01.2015 Ivf

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #929314 przez niebiesska
w przyszłym tyg pójdę już się zapisałam :) dziękuje za odpowiedz :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #929323 przez gosiak
Tylko wiesz jak by się nasilało czy coś to na IP bez zastanowienia, to może być nic, ale zawsze lepiej sprawdzić ;)

[*] 6tc 23.11.2013
01.2015 Ivf
Podziękowania: niebiesska

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 miesiąc 3 tygodni temu #1080834 przez Andreaa
Jak trafisz na dobrego ginekologa, i przed całym badaniem powiesz, że jesteś pierwszy raz to raczej powinien cię pokierować co i jak na pewno też badanie powinno być bardzo delikatne, zapisz sobie pytania jakie byś chciała zadać, i przede wszystkim nie ma się czym stresowac :)
Badanie jest wykonywane z pomocą takiego wziernika: medycznie.com.pl/kategoria/ginekologia/wzierniki/ Są różne wielkości wzierników.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 miesiąc 3 tygodni temu #1080837 przez Kasandra5
Podobno plamienia w ciąży się zdarzają. Nie ma co się martwić na zapas, jednak nie zaszkodzi zapytać ginekologa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl