BezpiecznaCiaza112023

Ciąża co zmienić - mniej i bardziej zaskakujące...

14 lata 4 tygodni temu #9920 przez antosia
.. porady. Jestem w ciąży. Prócz normalnych oczekiwanych porad takich jak rezygnacja z alkoholu oraz imprezowania słyszę wiele innych takich jak rezygnacja ze słodyczy czy zmiana pasty do zębów na "ciążową". Ile w tym prawdy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 4 tygodni temu - 14 lata 4 tygodni temu #9933 przez sloneczko
zmiana pasty do zebow na ciazowa, hm pierwsze slysze
a co do slodyczy to jadam czasem na kilogrgramy, bo dziecko chce! wiec co ono chce to sie nie odmawia!!!

zalezy jak nazywasz imprezowanie... jezeli zamierzasz o 4 nad ranem wrocic do domu i cala noc przetanczyc to napewno tak, ale jelzeli dla rozrywki wolny taniec to czemu nie, dzidzia sie bedzie cieszyc jak i Ty sie cieszysz ;)

p.s napewnoe musisz zrezygnowac z lekarstw jak jestes przeziebiona!

p.s o alkocholu czy papierosach czy kawie, wogole nie wspomnialam, bo to dla mnie normalne ze jako przyszla mama powinnas o tym wiedziec"

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 4 tygodni temu - 14 lata 4 tygodni temu #9936 przez Moniq
antosia, myślę że bez paniki, z jedzeniem tak: jeśli masz na coś ochote, to mozesz sobie pozwolić na pewne "szaleństwa" czy małe przyjemności, miła imprezka w niezadymionym pomieszczeniu raz na jakiś czas też nie powinna zaszkodzić, słuchaj swego ciała jak będzie się czuła źle to uciekasz z imprezy i tyle, ja w ciąży byłam na 3 weselach, na każdym tańczyłam prawie do światu, we własnym rytmie i tempie i nic się nie działo a maluch tańczył razem ze mną :)na ostatnim byłam w 8 miesiącu :) o paści ciążowej nie słyszałam, kolejny wymysł marketingowy żeby wyciągnąć od nas kasę??? ale często przydaje się pasta łagodząca podrażnienia dziąseł;
alkohol, papierosy, sery pleśniowe i surowe mięso i ryby, również ryby wędzone na zimno, surowe jaja(kogel mogel) kawa, czerwona herbata, zieloną ograniczyć, podobnie jak fast foody, choć wiem że część dziewczyn z tym ostatnim się nie zgodzi :lol:
dla dobra kręgosłupa obcasy odstawić do kąta

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 4 tygodni temu #9940 przez Katarzynka
Uważaj na surowe mięso jak i nie myte warzywa lub owoce jak nie przechodziłaś tosoplazmozy bo mogą byś niebezpieczne dla dziecka.
A co do pasty to słyszałam że fluor może szkodzić ale są pasty bez niego jak ktoś chce może zmienić na taką bez.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 4 tygodni temu #9951 przez sloneczko
ah ja polecam jeszcze rybke, mm podobno w ciazy powinno sie wiecej ryby jesc jak miesa.

z miesem Katarzynka ma racje a zwlaszcza z grila musi byc dobrze upieczone!
uwazaj tez na sery plesniowe, zawieraja bakterie, i nie powinno sie ich jesc w ciazy. i jezeli widzisz ze brzuszek Ci zaczyna rosna unikaj obcislych spodni na brzuszku, po co dzidzia i Ty macie sie meczyc.

w ktorym tygodniu jestes?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 4 tygodni temu #10115 przez sara125
ja przetanczylam swoje wesele do rana nie zawsze wolno.skonczylo sie skurczami bolesnymi ale minely po 30 min

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 4 tygodni temu #10133 przez mysia-sia
to czego mi wszyscy dookoła zabraniają to podnoszenia rąk do góry, więc wszelkie mycia okien, wieszanie firanek itp odpada, podobno może wywołać skurcze

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #10497 przez kasiora
wiadomo nie u wszystkich (ale odradzam).
ja tydzien przed terminem mylam okna, chodzilam po schodach, poprostu robilam wszystko zeby wkoncu juz urodzic (nie oszczedzalam sie ) :) i przenosilam ciaze ponad 2 tygodnie :lol:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #10576 przez natmur11
ja ogolnie w ciazy mam wstret do kotow i sadze ze powinno sie unikac ich zwlaszcza na poczatku tak jak i surowego miesa, surowych jaj

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #10586 przez antosia
Jestem w 6 tygodniu. Odnośnie tej pasty jeszcze to wyczytałam w sieci, że powinno się stosować pasty z minimalną zawartością fluoru by go ograniczyć bo ponoć negatywnie wpływa na kościec płodu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #10687 przez czarna28
Niby serów pleśniowych sie nie powinno jeść ale ja sie nie mogłam oprzeć wiec od czasu do czasu jadłam i nic sie nie stało...A co do kotów to nie trzeba ich unikać chodzi o ich odchody.Nie wolno ich dotykać ani samemu sprzatac np kuwety

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #10691 przez mysia-sia
kasiora czyli mówisz, że to z myciem okien to nie prawda? bo ja już na moje patrzeć nie mogę i chyba w końcu pęknę i się za nie zabiorę, bo prawie świata nie widać przez te szyby ufajdane:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #10696 przez angela660
Z podnoszeniem rąk to jest prawda, choć nie zawsze może to spowodować skurcze czy coś złego, ale chyba nie warto ryzykować. Moje okna mył facet, ja tylko powiesiłam firany- z głupoty bo wtedy jeszcze nie wiedziałam, że mogę tym zrobić "krzywde" sobie bądź dziecku na szczęście nic złego się nie stało, ale teraz w życiu bym tego nie powtórzyła!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #10708 przez Katarzynka
Sery pleśniowe można jeść byle nie były robione ze "świezego" mleka takiego prosto od krowy a w polskich sklepach są tylko takie więc sery można spokojne jeść tak mówił lekarz :) Więc bez obaw ten kto lubi...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #10714 przez angela660
dziewczyny a jak to jest z coca cola? bo wiem że sama w sobie jest szkodliwa, niektórzy twierdzą że w ciaży to najgorsze co może być, ale znam dziewczyny które hektolitrami piły cole. Sama też piję dość dużo, ale tylko w przypływie ochoty, a od dwóch miesięcy mam dość często taką ochotę;p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl