BezpiecznaCiaza112023

fluor / dentysta kiedy?

13 lata 1 dzień temu #164908 przez natmur11
czytałam gdzieś że po pojawieniu się pierwszych zębów trzeba iść z dzieckiem do dentysty wtedy też często dostaje maluch fluor w kroplach. jak to jest? ja pierwsza wizyte mam z Klaudia w sierpniu ale nie wiem czego oczekiwać i na co się nastawiać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 16 godzin temu #165365 przez Gosiaczek31
Dobre pytanie. Zastanawiałam się od kiedy należy myć dziecku ząbki pastą z fluorem. Znalazłam taką od pierwszego ząbka. Tylko wiadomo, że na razie dzieciaki nie potrafią wypluć pasty tylko połykają. Kubuś ma już 8 ząbków ale na razie myjemy tylko samą szczoteczką. Może też już powinniśmy odwiedzić dentystę :unsure: A jak to jest u Was?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 15 godzin temu #165399 przez Manga
Do dentysty poszłam z Aleksem jak miał 2 latka. Była to taka wizyta poznawcza - pooglądał gabinet, przejechał się na fotelu w górę i w dół, pogadał z doktorem, dostał 2 baloniki w nagrodę. Wcześniej dużo rozmawiałam z nim o tej wycieczce, ćwiczyliśmy otwieranie buzi itp.
I rzeczywiście pięknie pokazał panu dentyście ząbki :)
Następna wizyta za pół roku.

A co do pasty, to myję Aleksowi rano i wieczorem pastą z minimalną zawartością fluoru. Wypluwać zaczął dopiero kilka miesięcy temu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 15 godzin temu - 13 lata 15 godzin temu #165413 przez Gosia_Krupa
Manga,a mój synek który jest starszy nie pluje :( Umie wypluć,ale jak mu mówię żeby wypluł pastę to on najpierw łyknie a potem pluje :dry:

My byliśmy u stomatologa jak Misiek miał 1,5 roku i 11 ząbków. Misiek obejrzał gabinet,oglądał siebie na moitorze,później się rozpłakał,ale ząbki pokazał. Lekarz polecił pastę Elmex dla Maluszków i takiej używamy od tamtego czasu.

A z tym pluciem,może w końcu się uda.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 15 godzin temu - 13 lata 15 godzin temu #165424 przez Marysia27
Myję Bartkowi ząbki pastą Ziajką od pierwszego ząbka, jest bez fluoru, i Bartek po umyciu ząbków spokojnie może ją skonsumować ;) Młody jak widzi, że ja myję swoje ząbki, to podchodzi i z automatu otwiera buzię, żeby jemu tez umyć :) A do stomatologa to wybiorę się po pierwszych urodzinach, może więcej ząbków w buzi będzie :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 15 godzin temu #165431 przez Gosiaczek31
Ja też mojemu pokazuję jak myję zęby. Za to jak on myję to zawsze wyciąga rączkę ze szczoteczką i chce mi myć ;) Ostatnio mył pluszakowi :laugh:
Chyba też skusimy się na pastę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 14 godzin temu #165455 przez natmur11
my mamy paste lacalut 0-4 lata bez fluoru i nia myjemy zabki juz z 5 miesiecy, ale ostatnio klaudia strajkuje i nie chce myc zabkow wiec myjemy tylko raz dziennie. nie chce jej zrazic

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 14 godzin temu #165459 przez Emme
szczerze mówiąc to nawet pasta nie przyszła mi do głowy :P chyba czas się zaopatrzyć :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 godzin temu #165738 przez Gosia_Krupa
Misiek też miał taki sprzeciw z myciem ząbków. Wtedy dawałam mu moją szczoteczkę otwierałam buzię i pucował mi (język),a on otwierał wtedy swoją i mogłam mu zrobić szuru-buru :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 godzin temu #165762 przez Manga
Gosiu a co do wypluwania - u nas to stało się najważniejszym elementem mycia zębów - Aleks myje ząbki po to, by zrobić duuuużo piany. Taka zabawa nam się z tego zrobiła. Spróbuj, może Miśkowi też się to spodoba.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #178729 przez eash
nasza Hanka ma skonczone 7 miesiecy i dwa malutkie zabki, probowalam pare razy uzyc szczoteczki (takiej silikonowej na palec), ale narazie ją gryzie :dry: albo lekko rozchyla usta i kiedy przesuwam szczoteczką po ząbkach, zaczyna się histerycznie śmiac - chyba ja to laskocze, czy jak? :unsure: smieszne to troche. tez myjemy zeby przy niej, zeby sie opatrywala z tym dziwnym zjawiskiem. u dentysty jeszcze nie bylismy i narazie sie nie wybieramy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

3 lata 13 godzin temu #1070216 przez KarolineCZ
Moim zdaniem nie ma co spekulować na forach tylko trzeba porozmawiać z dentystą. Świetnych specjalistów znajdziesz w Neo Dentica w Łodzi: www.neodentica.pl/ . To klinika przyjazna dla dzieci i dorosłych.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 4 miesiąc temu #1070675 przez tessa
Ja zdecydowałam się na pastę z fluorem od pierwszego ząbka. Tak mi doradzono.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl