BezpiecznaCiaza112023

Pielęgnacja pępuszka - pytanie

12 lata 6 miesiąc temu #221346 przez Róża
Cześć dziewczyny,
mam pytanie do Was dotyczące pielęgnacji pępka po urodzeniu dzidziusia, powiedzcie mi, czy lepiej zaopatrzyć się w spirytus 70%, którego używa się "od lat" czy np. Octenisept, czytałam dużo artykułów i sama już nie wiem, w wielu miejscach piszą, że Octenisept jest teraz częściej polecany i nawet w szpitalach odchodzi się od stosowania spirytusu, moja mama twierdzi, że spirytus jest sprawdzony i pewny i powinnam go kupić, a ja czytałam, że po Octenisepcie szybciej się np. goi, nie podrażnia, itp.

Co byście doradziły z własnego doświadczenia, bo jednak czasy się zmieniają, a ja chce przede wszystkim, żeby było jak najlepiej dla Maluszka :)
Będę wdzięczna za Wasze opinie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221352 przez Dave
Ja osobiście używałam spirytusu. Wydaje mi się, że jest już dostatecznie sprawdzonym sposobem na pępuszek, że nie ma co wydziwiać. U mnie w szpitalu zalecali utrzymywać na sucho i niczym nie smarować, w innym zalecali Octonisept, tan akurat używałam na ranę krocza i uważam, że jest super i fajnie się aplikuje.



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221356 przez madziaska
Mojej kolzence synkowi po Octenisepcie kikut odpadl po kilku dniach... Sama tez zamierzam go uzywac ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221375 przez Emme
my używaliśmy octanisept, po 5 tygodniach przeszliśmy na spirytus. łącznie po 6 tygodniach kikut odpadł :P
Ogólnie tani nie jest bo prawie 30 zł, a jak ma nie działać to (gdybym to wiedziała) kupiłabym od razu spirytus.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221423 przez natmur11
a ja nie uzywalam nic. mylam normalnie babaska i po 5-6 dniach nie mialam sladu po pepuszku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221480 przez sylwus136
ja używałam tylko oscenisept i przy drugim dziecku na pewno też go kupię.U nas odpadł po 5 dniach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221500 przez kasiora
natmur11 napisał:

a ja nie uzywalam nic. mylam normalnie babaska i po 5-6 dniach nie mialam sladu po pepuszku.


ja tez nie uzywalam nic :) jeszcze w szpitalu sie pytalam co robic z pepuszkiem uslyszalam to samo NIC :D

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #222096 przez Róża
Dzięki dziewczyny, zaraz policzę głosy he he, i jakoś sobie to wszystko wypośrodkuję :)
Za kilka m-cy będę już mądrzejsza o pewne własne doświadczenia, miłego dnia ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #222576 przez Moniq
ja używałam spirytusu, tak nam polecali w szpitalu, pępuszek szybko odpadł po kilku dniach ale dokładnie nie pamiętam; im większe dziecko sięrodzi, tym dłużej utrzymuje się kikut pępowiny :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #222635 przez Emme
moja Tola urodziła się 3250 więc żaden wielkolud, ale pępowina była gruba

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #226799 przez kotek23
Polecono mi w szpitalu spirytus i go stosowałam i po 7 dniach pępuszek odpadł. Wiem że teraz nie stosuje się spirytusu i ze polecają Octenisept. Ja go osobiscie stosowałam na ranę po cięciu krocza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #227712 przez Agusiak
nam w szpitalu powiedziano, że nie trzeba niczym przemywać, ale na szczęście położna środowiskowa poleciła psikać Octeniseptem a jak będzie pojawiać się krew to 70% roztworem spirytusu. Położna była u nas we wtorek a w czwartek odpadł kikut pępowiny :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #228429 przez Mama Malwinki
ja też stosowałam octenisept i bardzo dobry jest na rane po cieciu cesarskim też stosowałam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #392553 przez kala321
my octanisept,potem spirytus rozcieńczony,teraz nierozcieńczony-a pępek dalej się trzyma-jest suchy,kontrolowany przez chirurga-odpadanie-wszystko zależy czy pępowina jest gruba czy nie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #392554 przez kala321
dodam,że mamy skończone 2 miesiące i tak jak przy dzieciach którymi się zajmowałam szybko odpadały,tak u naszego synka się trzyma:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl