BezpiecznaCiaza112023

sklejenie warg sromowych u córeczki

12 lata 3 miesiąc temu #269058 przez natmur11
spotkała się któraś z was z tą przypadłością. Dziś podczas ubierania córki zobaczyłam że ma sklejone wejście do pochwy. Przeraziłam się. Zadzwoniłam do mojej prywatnej pediatry i kazała przez tydzień używać maści ze sterydą i wazeliny. Za tydzień mam się zgłosić do niej, chyba że coś będzie nie tak to wcześniej. Czytam na forach i widzę że to powracający problem:/ Ma któraś z was z tym do czynienia?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #269194 przez Emme
no to mnie zaskoczyłaś- będę musiała podczas kąpieli sprawdzić.

Z tego co widzę to dziecko może to nabyć.. a pierwszy raz o tym słyszę. niby to przypadłość wieku 2-5lat

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #269197 przez Olga
Witam.Ja mam dwie córki i nigdy nie mialy takiej dolegliwości.Może to jakieś zapalenie-infekcja.Czy ta pani doktor zobaczyła tą Twoja malutką,czy tak na oko kazała tym smarować?

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32601http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32603

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #269199 przez Emme
powiem Wam, że więcej jednak mówi się o "obsłudze" chłopców, stulejce itd, a o tym nigdy nie słyszałam, jedynie położna mi powiedziała, że dziewczynki są "trudniejsze" jeśli chodzi o tę "obsługę", ale jakoś nie wpadłam na to by zapytać dokładniej :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #269211 przez natmur11
na oko kazała smarować bo dziś masa ludzi w przychodni a do niej nie miałam czym jechać... ale naprawdę jej się jakby zrosło wejście do pochwy. zawsze miała spora dziurkę a teraz nie ma wcale, tylko białą kreseczkę jak blizna po zrośnięciu. i twardy to taki nablonek:/ ja jestem przerażona, ale czytam w internecie ze właśnie taka zaprawa maściami i wazelina czy oliwka pomaga przy rozerwaniu tego:/ Fakt że wiele osób pisze że to lubi powracać. Ciekawe tylko do jakiego roku życia może się to ciągnąć. Teraz to jeszcze ok ale jak czytam dotyka to 5-6 latki. Wiele z tych dzieci musi być pod stała kontrolą urologa czy ginekologa dziecięcego. Infekcje też często dotyczą tych maluszów:/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #271540 przez madzia0507
Moja Julita tak ma. Nie całkowicie, tylko troszkę. Chirurg powiedział, że podczas kąpieli można próbować to rozkleić, może rozkleić się samo, a jak nie, to straszył znieczuleniem i skalpelem. Nie chcę nawet o tym myśleć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #271564 przez natmur11
my mamy sklejone całe wejście do pochwy i wargi sromowe lekko przyklejone są do dużych warg sromowych

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #271789 przez chłopek
natmur ja sie spotkałam, córki mojej szwagierki maja zrośniete wargi także miały maśc sterydową przepisana, ale zaczeły im sie piersi powiększać, i zrezygnowała z tego, przy przebieraniu wodą przemywała i starała sie rozklejac ale nie na siłę tylko tak delikatnie i smarowała wazelia. jeszcze sie jej dokładnie spytam i napisze ci co i jak. wiem ze moja kuzynka tak miala ale nie obeszło sie bez operacji tylko ze to było 23 lata temu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #272690 przez natmur11
my smarujemy narazie pimafucortem i bez zmian:/ bylam wczoraj u mojego lekarza konowala bo chcialam zrobic malej badanie moczu na obecnosc bakterii. Zanioslam probke, a babka mi mowi ze zly pojemnik na takie badanie, ze moze za mala ilosc... ale moga sprobowac - cena 55zl. wiec ide do rodzinnego a ten mi dal na ogolne badanie moczu ktore kosztuje 4zl. dal jakas masc, nawet nie spojrzal do pieluchy, i mowi "nic nie robic, smarowac mascia raz dziennie, a jak nie bedzie mogla sikac to do pogotowia z nia:/" baran jeden. W poniedzialek ide prywatnie, zrobie badania i pojde do lekarza

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #282772 przez natmur11
my jutro mamy zabieg :dry: zobaczymy jak to bedzie. oby mala dzielnie to zniosla

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #282893 przez chłopek
natmur a konieczny ten zabieg ? moze obejdzie sie bez tego. córki szwagierki maja 7 i 4 lata i obeszło sie bez zabiegu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #283192 przez natmur11
no zobaczę co powie chirurg, ale moja pediatra stwierdziła że jest mocno sklejone i że sterydy już sobie z tym nie poradzą:/ Nie zostawię jej też tego aż samo przejdzie bo widzę że małej to przeszkadza. Boje się że doszło do jakiejś infekcji. Najbardziej boje się że zostanie jej uraz po tym. Ona już się tym interesuje, staram się wytłumaczyć że pojedziemy do pana doktora itp ale mimo wszystko strach jest:/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #286486 przez kotek23
Moja córka w wieku 1,5 roku trafiła do szpitala z zakażeniem dróg moczowych i podczas przyjęcia na oddział lekarka stwierdziła że ma sklejone wargi sromowe i będzie potrzebny zabieg.
jak to usłyszałam to się popłakałam. I przyszedł dzień zabiegu, Pani Dr posmarowała wargi lignokainą i patyczkiem zakończonym watką (coś w rodzaju patyczka do wymazu z jamy ustnej czy nosa)rozkleiła wargi sromowe.
Następnie kazała dwa razy dziennie zakładać na wargi sromowe jałowy gazik z odrobiną maści przez 5 dni po czym przyjechać do kontroli. Niestety nazwy tej maści nie pamiętam.
Jak do tej pory wargi się nie skleiły ponownie, ale jest tendencja że jak już się raz skliły to problem może nawrócić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #286487 przez kotek23
Bardzo denerwowałam się zabiegiem a szczególnie sposobem w jaki będzie wykonywany, ale Pani Dr mi wszystko wytłumaczyła a swoja drogą córka bardzo krzyczała podczas zabiegu.
Po zabiegu wargi jak i wejście do pochwy były bardzo zaczerwienione i jak córka robiła siusiu to krzyczała auuuu, ale tak było przez pierwszy dzień.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #286763 przez chłopek
natmur i mała miała zabieg?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl