BezpiecznaCiaza112023

Wiosna nadeszła! Czy czapki z głów?

14 lata 1 miesiąc temu #8909 przez Manga
Czy czapka jest nieodzownym elementem stroju każdego malucha na wiosennym spacerze?
Kiedy nie zakładacie czapki dzieciaczkom?
Dziś była ładna pogoda - niektóre dzieci w czapkach, nieliczne bez...
Jakie jest Wasze zdanie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8914 przez Mirella
Zdecydowanie jeszcze czapka, marcowy wiatr jest zdradliwy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8937 przez kasiora
mi sie wydaje ze jak wieje wiaterek to jednak czapka musi byc :huh:
jednak dziecko ma bardzo wrazliwe uszy. ja mysle ze zrezygnuje z czapki przy tem. ok 15-20 stopni :S kurcze no troche sie boje...

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8940 przez Mirella
u nas niby było dziś 15, no ale ten wiaterek.... chyba nie temperatura zadecyduje, ale właśnie wiatr, bo nawet jak będzie 25, ale będzie wiało, to chociaż chusteczkę Klaudii zawiążę, albo jakąś cienką czapeczkę, ale jednak coś na uszy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8941 przez Agnieszka
u mnie też było wczoraj 16 stopni, dziś podobnie ale nie wychodziłyśmy bo nie było czasu,też się długo zastanawiałam jak ubrać mała na tą temperaturę zanim wyszłyśmy, ale nałożyłam tylko jedną warstwę pod kombinezon i tyle, nie sądzę by było jej zimno



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8951 przez andziaa35
wydaje mi sie ze zalezy jak dziecko jest hartowane. Moj juz nie nosi czapeczki nawet jak wiatr wieje o ile jest w miare cieplo na dworze ale juz jako maluszek byl przygotowywany do ekstremalnych warunkow, jak mial 3 m-ce juz bez czapeczki chodzil. Jak pod koniec wrzesnia bylam w Polsce to prawie kazdy patrzyl sie na nas i szeptal " popatrz to dziecko bez czapki" poczulam sie jak jakis odmieniec hehe. Efekt- jeszcze ani razu mi nie chorowal :) oprocz kataru ktory mial prawie 3 tygodnie temu ;)


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8953 przez jedynaczka
wszystko byłoby dobrze przy takiej temperaturze jakby nie wiatr..
u nas też cieplutko ponad 15 stopni, ale czapka u małego musi być póki co cieńszą wyciągłam a nie typowo zimową :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #8955 przez Madzia89862
my tez zimowa zamienilismy na ciensza:)choc czasem zakladam mu kapturek na czapeczke dodatkowo a ie na gola głowke:0bo niektorzy mogli tak pomyslec:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8969 przez Scholastyka21
czapkę zakładam zawsze na dworze, myślę że będę to robić póki mały nie skonczy roczku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8976 przez Manga
andziaa35 napisał:

Jak pod koniec wrzesnia bylam w Polsce to prawie kazdy patrzyl sie na nas i szeptal " popatrz to dziecko bez czapki" poczulam sie jak jakis odmieniec hehe. Efekt- jeszcze ani razu mi nie chorowal :) oprocz kataru ktory mial prawie 3 tygodnie temu ;)


No właśnie, słyszałam że w innych krajach (o podobnych warunkach klimatycznych) o wiele mniejsza wagę przywiązuje się do czapek - powszechne jest, że dzieci często z gołą głową.

Czytałam także, że wiatr nie ma nic do rzeczy w kwestii zapalenia ucha, że to jest choroba bakteryjna... Ale jakoś nie wyobrażam sobie, żeby mój Żółwik był bez czapeczki, gdy wieje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8980 przez basik_twins
andziaa35 w Holandi też "hartują" dzieciaki. W sumie wydaje mi się że to nie hartowanie nawet tylko my Polacy jesteśmy inni i nie ma co ukrywać że często "przegrzewamy" dzieci bo później byle wiatr a bez czapki i już kaszel i smarkanie.
No a jednak człowiek wieki temu czapek nie nosił i tak nie chorował.
Nie mówie tu o ekstremalniej przesadzie ale przyzwyczajanie do natury (tak to ujme) jak najbardziej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8981 przez Moniq
bo to nie chodzi o uszka, tylko o to że najwięcej ciepła dziecko traci przez główkę; my zmieniliśmy czapkę na lżejszą ale myślę że Niunia jeszcze za mała i że troszkę za zimno bez czapki; czasami jak jest super ciepło to zostawiam sam kapturek ale zawsze sprawdzam czy małej nie jest za ciepło albo za zimno i na bieżąco kontroluje czy w czapce czy bez

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9001 przez jedynaczka
a nie tak dawno czytałam w gazecie artykuł, że to jest mit, że najwięcej ciepła ucieka właśnie przez główkę,podobno jest to jedynie około 10% ;)
Ale mimo wszystko nie jest jeszcze zbyt ciepło na gołe główki naszych pociech :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9017 przez sara125
ja mysle ze do roku czapka musi byc. rozne stopnie grubosci w zaleznosci odpory roku ale musi byc

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9035 przez sloneczko
napewno bym sie nie odwarzyla dziecku teraz o tej porze roku nie zalozyc jakies czapeczki, nie mowie o zimowej. w marcu czy nawet kwietniu to jest najgorsza pora o szybkie przeziebienie.

Przy temperaturze 20stopni i bez wiatru to tak.

ja slyszalam ze 40% ciepla ucieka przez glowke.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl