BezpiecznaCiaza112023

Achondroplazja ( karłowatośc ) a ciąża.

13 lata 10 miesiąc temu #19402 przez linta
Mam ahondroplazję. Mój wzrost wynosi 123 cm, natomiast mój mąż jest wzrostu normalnego. Przy mojej wadzie, istnieje ryzyko 50:50, że dziecko urodzi się z moją wadą, ale też istnieje szansa, że dziecko będzie miało geny mojego męza i będzie zdrowe. Byłam u dwóch ginekologów i usłyszałam, dwie różne sprzeczne informacje. Od 1 Pani usłyszałam, że dziecka nie mogę miec, bo mi się w brzuchu nie zmieści, druga zaś powiedziała, że mogę zajśc w ciążę, tylko poprostu mogę jej do końca nie donosic. Moim problemem jest także to, że z roku na rok moje kolana są coraz bardziej " zmasakrowane", więc im szybciej zaszłabym w ciążę tym chyba lepiej. Wiem, że potrzebuję tez porady ortopedy, ale wizytę mam dopiero we wrześniu.
Czy ktoś z Was forumowe mamusie, zna osobę, która jest niska ( ma karłowatośc) i urodziła dziecko ? ( Nie ważne czy dziecko się z wadą urodziło czy nie, bo jak mi się urodzi dziecko z moją wadą to będę je kochała 3 razy bardziej ). jeśli znacie takie osoby lub słyszeliście o ciązy z ahondroplazją to proszę dajcie mi znac.
Pozdrawiam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19405 przez basik_twins
Ja sie nie znam ale kochanie,
1. wybierz tego lekarza ktory zawalczy o twoja dzidzie
2. Co dokolan - leżenie, ja mam blizniaki i tez nawet z siadamniem na kibel mam problem bo niski a waga nie ta co byc powinna i tez leze to i ty dasz rade zreszta ,mnustwo kobiet na podtrzymaniu cala ciaze bywa i zyje wiec... glowa do gory
3. wiem ze macica utrzyma 5,5kg dziecko.... brzuchol bedziesz miala wielgachny ale....
sa sterydy na pluca jak wczesnie trzeba cesarke np robic... W PL najwczesniej blizniaki sie urodzily w 29tyg ciazy i super przezyly...

Nie widze powodu zeby miało to być niemożliwe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19418 przez magga146
wiesz ja tez sie nieznam, ale kiedys ogladalam na discovery takiprogram 'duzy swiat malych ludzi" chyba sei tak nazywal. byl to dokument o ludziach wlasnie chyba z ta ahondroplazja tak mi sie wydaje przynajmniej, obydwoje mbyli mali i oni mieli 4 dzieci z czego 2 byla normalnego wzrostu, wiec podejzewam ze trafilas na jakas pania ktora nie bardzo chce pomagac ludzia. na twoim miejscu jeszcze bym znalazla jeszcze jednego ginekologa.moze wpisz sobie w google i ci znajdzie fora na ten temat ja tez poszukam :) i glowa do gory napewno cos sie znajdzie dobrego :)
a tu masz link do tego programu moze cos ci nowego powie :) pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_%C5%9Bwiat_ma%C5%82ych_ludzi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19420 przez sara125
Magga ten program to rzeczywiscie "duzy swiat malych ludzi" maja 4 dzieci i tylko jedno jest male.i leci na discovery travel and living

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19721 przez linta
magga146 napisał:

wiesz ja tez sie nieznam, ale kiedys ogladalam na discovery takiprogram 'duzy swiat malych ludzi" chyba sei tak nazywal. byl to dokument o ludziach wlasnie chyba z ta ahondroplazja tak mi sie wydaje przynajmniej, obydwoje mbyli mali i oni mieli 4 dzieci z czego 2 byla normalnego wzrostu, wiec podejzewam ze trafilas na jakas pania ktora nie bardzo chce pomagac ludzia. na twoim miejscu jeszcze bym znalazla jeszcze jednego ginekologa.moze wpisz sobie w google i ci znajdzie fora na ten temat ja tez poszukam :) i glowa do gory napewno cos sie znajdzie dobrego :)
a tu masz link do tego programu moze cos ci nowego powie :) pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_%C5%9Bwiat_ma%C5%82ych_ludzi


Widziałam ten program i dał mi jakąkolwiek nadzieje na to, że mogę miec dziecko ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19755 przez Moniq
linta, w prawdzie nie mam z tymi ludźmi teraz żadnego kontaktu ale znam ludzi, ona ma achondroplazję on nie i mają dziecko normalnego wzrostu; zajmij się kolanami najlepiej jeszcze przed ciążą zacznij bo potem więzadła są rozluźnione i dobrze by było, by choć trochę były podratowane(w razie pytań i problemów w sprawie kolan służę pomocą :)), znajdź lekarza ginekologa, który będzie razem z Tobą walczył o ciążę i bądź dobrej myśli

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20014 przez linta
Moniq, lekarza ginekologa już znalazłam. Powiedział mi jakie mam badania wykonac, przed staraniem się o dziecko.

Co mam robic z kolanami? Są w coraz gorszym stanie, dlatego po częsci teraz się zdecydowaliśmy na dziecko.
Bardzo dziękuje za każdą informację ;*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20017 przez kasia86
kochana ja często oglądam ten program "duży świat małych ludzi" i zobacz że tej kobiecie udało się donosić i urodzić bliźniaki :) ty też musisz spróbować...wierzę w Ciebie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20056 przez Moniq
linta, co do kolan, po pierwsze jak najszybciej wybrać się do ortopedy, zrobić rtg kolan, póki nie jesteś w ciąży i usg, żeby wiedzieć co się tam konkretnie dzieje i być może bedzie potrzebna rehabilitacja; trudno jest doradzać jak nie wiadomo co się dzieje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20070 przez linta
Ja jestem pod opieką lekarza i ostatnio byłam w marcu na kontroli, miałam robione RTG nóg i powiedział mi to samo co roku, że kolana coraz bardziej są starte :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20085 przez Moniq
a oprócz tego, że mówi Ci że jest kiepsko z kolanami, to skierował Cię na rehabilitację???? dobrze by było żebyś wzmocniła mięśnie nóg przed ciążą, to nie będą tak bardzo dawały Ci w kość i wolniej będą postępowały zmiany

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20142 przez linta
Nie mówił nic o rehabilitacji. Wspomina o cwiczeniach .
Ostatnio jak byłam u ginekologa to powiedział mi, że to nie jest z góry powiedziane, że będę całą ciążę musiała leżec, bo raczej tak nie będzie, a jeśli coś to będę w szpitalu pod ich opieką.

Dziewczyny, czy już mogę zacząc brac kwas foliowy? Gin cos wspomniał, że nie można tego za dużo brac, ale nie wiem zabardzo czy chodziło mu o to, że dziennie, czy ogólnie przez długi czas, a na ulotce czytałam, że powinno się brac przy zaczeciu starania i w I trymestrze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20299 przez Moniq
możesz zacząć brać, a w sumie to nawet powinnaś, z tego co pamiętam to jedną dziennie, pod warunkiem że nie bierzesz żadnych witamin, bo one przeważnie zawierają kwas foliowy
wspomina o ćwiczeniach??? a mówi co masz ćwiczyć czy tylko że masz ćwiczyć???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20301 przez basik_twins
Do 3 miesiaca 1mg kwasu foliowego po 12 tyg czyli od 13 witaminy dla ciezarnych kwas odstawiamy wtedy w witaminach jest kwas foliowy i jest go troszke mniej zazwyczaj 0,4 lub 0,5mg bo wiecej nie potrzeba.
Nie trzeba zezwolenia lekarza to norma przy ciazy przeciez jest bez recepty zreszta nic nie powoduje prucz tego ze krew jest bogatsza we wszystkie substancje ktore juz posiada tzn robi sie krwi wiecej troiszke :P)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20543 przez linta
Tylko, żeby cwiczyc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl