BezpiecznaCiaza112023

Poczecie pierwszego dziecka

10 lata 10 miesiąc temu #675331 przez gusiak
Decyzja zapadła planjemy poczac dziecko. To bedzie moja pierwsza ciaza dtego wszystko co z nia zwiazane kazda wiedze bede pochlniac jak gabka :) kochane dziewczyny,mamy ktore macie juz doswidczenia od czego powinnam zaczac, jakie badania wykonac? Po wizycie u mojego ginekologa dowiedzialam sie ze w ciaze powinna zachodzic kobieta zdrowa i tyle. Wiec nie poradzil mi jakos konkretnie zadnych badan. No i zeby jesc kwas foliowy tyle powiedzial. Kwas foliowy juz jem od 3 miesiecy. I tu tez mam dylemat czy ma znaczenie z jakiej firmy go kupowac? Doradzcie mi prosze dla poczatkujacej od czego zaczac,jakie badania,jakas dieta,co wolno a czego nie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #676691 przez Kaś_O
Witaj Gusiak :)

Gratulację podjętej decyzji :) Napewno będzie dobrze i ważne że kwas łykasz już od 3 miesięcy, chyba nie ma znaczenia jego firma. Powiem Ci że ja jak poszłam do swojej gin i oznajmiłam ją że chcę zajść w ciążę to zaleciła mi dużo badań.
Ja bym Ci poradziła takie chyba najważniejsze badania na cytomegalia, toksplazmozę,to chyba takie ważne bo jeśli masz świeże zakażenie to lekarz powinien doradzić żeby wstrzymać się z ciążą. Mi jeszcze zleciła różyczkę, HIV, morfologię, i od razu zrobiła cytologie. Co lekarz to praktyka więc nie wiem czy te badania są niezbędne. Napewno jak zajdziesz będziesz miała takie robione w pierwszych tyg ciąży więc czemu ich nie zrobić przed.?


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=64867http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=54914

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #677745 przez KarolciaZumba
Hmm jak myśmy podejmowali decyzję ,że chcemy mieć dziecko to nie byłam u lekarza, po prostu się staraliśmy i wyszło :))
Jak na razie wszystko ok, jedyne to co bym radziła, to zadbać o swoją wagę. W ciąży niestety się tyje, a im więcej będziesz miała nadwagi przed tym ciężej będzie ci znosić całą ciąże :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #677777 przez Asia K
Kaś ci dobrze radzi - te badania niezaszkodzą a mogą pomóc :)
Ja niewykonywalam zadnych badan, nawet foliku nie bralam bo niewiedzialam ze trzeba :dry:
Poprostu działajcie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #678336 przez gusiak
Dziękuję za dotychczasowe info i proszę o więcej.

Kaś, dziś dzwonie do innego ginekologa zapytać o najbliższe wolne terminy wizyt, być może coś mi więcej poradzi wyśle na jakieś badania - ciekawe jak długo będę czekać.

KarolciaZumba w którym tygodniu ciąży jesteś? My póki co działamy, zobaczymy jak długo trzeba będzie czekać na efekty. Co do wagi to BMI mam w normie, choć z 5 kg mniej gdyby było, to też nadal w normie by było :) Ale chyba teraz nie warto się już jakoś katować dietami.
Swoją drogą ostatnio mam ogromną ochotę na słodycze i co chwile coś pochłaniam - pewnie lepiej byłoby z nich zrezygnować...ale jak? Macie jakieś sposoby, może coś zastępczego mniej kalorycznego? Owoce też zjadam....ale jakoś smaku czekolady nie potrafią zastąpić.

Mam jeszcze pytanie o pielęgnację skóry, czym ją dobrze nawilżyć - mam niestety suchą skórę, i obawiam się że mogę w przyroście brzuszka dość konkretnie popękać, macie jakieś sprawdzone kosmetyki? Może specyfiki domowe?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #678900 przez KarolciaZumba
Gusiak: ja jestem w 25 tygodniu i marzę żeby już był koniec :D
Smaruj się najlepiej zwykłą oliwką, (jak na razie nie mam żadnych rozstępów)
Ja jak zaszłam w ciąże to miałam takim apetyt na słodkie, że wszyscy myśleli ,że głodowałam przez miesiąc, jadłam po prostu tonami :D
Ja właśnie dzisiaj zmierzyłam swój brzuchol i mam już równe 100 cm w najszerszym miejscu, masakra!!!!!!!!!!!!!!!!! :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #679109 przez Kaś_O
Asia też w pierwszej ciąży nie wiedziałam i nie brałam ani foliku ani badań, ani u gina nie byłam. Poszłam jakoś po miesiącu starań jak myślałam że nam nie wyszło z pytaniem czy ze mną wszystko ok :P gupol ze mnie. Po pierwsze byłam już w ciąży po 2 po miesiacu to trzeba być napaleńcem ale każda świeżo starająca mama tak ma :) No i jak ginka zleciła mi badania i powiedziała co powinnam to się przestraszyłam trochę. I też niestety miałam starą infekcję cytomegali co się później okazało ale co się przestraszyłam to moje a skoro koleżanka pyta to czemu nie zrobić. :) Oni i tak już się starają i a nóż może coś tam kiełkuje nigdy nie wiadomo. Co do wagi to ja pamiętam miałam ją w pierwszej ciąży ok, nawet właśnie +5 na starcie co miałam zamiar zrzucić. Ale teraz Gusiak żadnych diet nie stosuj, diety potrafią zaburzyć cykl i w ogóle więc po co. A brzunio polecam zwykły krem nivea. Na początku stosowałam oliwkę ale była dla mnie za tłusta więc się przerzuciłam na krem po poradzie koleżanki. Po pierwszej ciąży ani jednego rozstępu, teraz też planuję go stosować :)
A jakbyś nabrała zniecierpliwienia w staraniach to zapewne Asia też Ci poleci testy owu. Na allegro tanio kosztują masz w gratisie testy ciążowe i dzięki temu wiesz kiedy działać intensyniej :D

Jakbyś miała jakieś pytania to zawsze możesz napisać wiadomość ;)

ps. mam nadzieję że nowy gin się okaże bardziej pro dzieci :) i chętniej pomoże


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=64867http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=54914

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #681182 przez gusiak
no i wlasnie co z tym slodkim zrobic? Takie mam jakies straszne ochoty.
Ten krem nivea od kiedy mozna stosowac? Wcierac tylko na brzuch czy tez boczki, uda?

Dziewczyny mam pytanie...co mozna albo lepiej czego unikac do jedzenia bedac w ciazy? Wypiszcie albo jakis link podajcie. Chc sobie juz nawyki zywieniowe wdrozyc.
Ostatnio mam jakies problemy z bolem glowy...nie wiem co moze byc przyczyna, a staram sie nie jesc tabletk...jakis sposob na bol nieinwazyjny dla dziecka macie? Byc moze to z cisnienia bo mam chyba troche za niskie 103/54. Hmm nie wiem jak temu zardzic??e

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #691951 przez nuśka09
Gusiak trzymam kciuki żeby udało Wam się zajść w ciążę :)
Myśmy się starali niecały rok o maleństwo ale nie szło, nie brałam kwasu foliowego, nie dbałam jakoś szczególnie o dietę i nie konsultowaliśmy się z lekarzem. W grudniu już sobie odpuściliśmy, uznaliśmy że widocznie nie czas jeszcze na malca. 14 lutego okazało się że jestem w 6 tygodniu ciąży, o czym dowiedziałam się podczas zwykłej kontroli u ginekologa :)

Moim zdaniem jak się o tym nie myśli, jak kochasz się bez myślenia że chcesz zajść w ciąże to przychodzi to łatwiej:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #726051 przez marynika
Tylko jak to zrobić, żeby nie myśleć, że chce się zajść w ciążę, a jednocześnie wziąć na siebie odpowiedzialność za podjętą decyzję, że chcemy powiększyć rodzinę? Mam wrażenie, że te dwie kwestie się wykluczają :( My od 2 miesięcy się staramy, na razie bezowocnie. wydaje mi się, że nie myślę obsesyjnie o ciąży, nie zajmujemy się "robieniem dziecka", tylko po prostu się kochamy. A jednak gdy przychodzi @ to czuję okropne rozczarowanie i strach, bo nie wiadomo czy i kiedy się uda.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #744152 przez mr.myers
Miałem podobnie. Razem z żoną postanowiliśmy mieć dziecko. I udało się niemal od razu. Jestem zdenerwowany, ale i szczęśliwy. I też chłonę wszystkie informacje. Mogę polecić fajne forum: niulife.pl/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #784727 przez anulka21
My też chcemy mieć wreszcie dziecko, staramy się już od pół roku, bez rezultatu. Zazdroszcze osobom, które za pierwszy razem i udało się. Lekarz przepsiał mi suplement jakiś o nazwie:Fertility Support , prawdopodobnie ma nam pomóż zwiększyć aktywność plemników i szybsze zajście w ciąże. Ale dopiero stosujemy go od paru dni.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #787344 przez Ada2424
My też niedługo planujemy starania o dzidzię :) w grudniu wybieram się do gina i zobaczę co mi doradzi, czy zleci jakieś badania itp. Póki co zbieram przeróżne informacje na temat ciąży tak jak Ty anulka21 ;)

[/url] [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #823482 przez Grzyb
My staraliśmy się 3 miesiące o dzidzię i wreszcie się udało!! Jestem już w 3 tygodniu ciąży!! Jest to moja pierwsza ciąża i Wam wszystkim niedoszłym Mamom życzę równie tak wspaniałej wiadomości!! <3 :woohoo:

Noszę serce pod własnym sercem..
Czuję się za nie odpowiedzialna..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #823583 przez Grzyb
Rewelacyjna nowina!!! Dziś moja siostra pochwaliła się swoją ciążą!! :D jesteśmy w tym samym tygodniu, będziemy chodzić do jednego lekarza a co najlepsze, mamy termin porodu w tym samym miesiącu i tylko 2 dni różnicy (ja 23 a moja sis 21) !!! niesamowite podwójne szczęście!!!

Noszę serce pod własnym sercem..
Czuję się za nie odpowiedzialna..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl