BezpiecznaCiaza112023

Testy owulacyjne 2

7 lata 6 miesiąc temu #1044732 przez nati.olsztyn
ziaa Prolaktyne, estradiol, FSH, TSH bo to w pierwszej fazie było.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044734 przez nati.olsztyn

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044735 przez Nowa...
Może mi podpowiecie. Miałyście problem z prolaktyną? Co bierzecie aby Ją zbić i jaką dawkę :) ? Ja wczoraj robiłam w 2 fazie badanie i no lipa totalna. Prolaktyna norma do 29 a ja mam prawie 43 :angry: Wizytę chyba dopiero za miesiąc uda mi się umówić :( A progesteron też fatalny. Jednym słowem klapa totalna :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044736 przez ziaa
Nati i jak wniki? w normach? Który masz dc? Pamiętaj żeby ten progesteron zrobić :)
Nowa miałam podobny wynik. Moja poprzednia ginka kazała mi zbić. Brałam dość drogi lek Norprolac i czułam się po nim koszmarnie. Pół godziny po tabletce zawsze była łazienka i :sick: . Endokrynolog i nowy ginek stwierdzili, ze nie jest to wynik który należy bijać. W innych krajach na taką prolaktyne się nic nie zaleca i oni idą za tą wiedzą. Problem pojawia się kiedy prl kilkukrotnie przekroczy normę, a tak to lepiej nie grzebać w układzie hormonalnym. Poza tym taki jednostkowy wynik prolaktyny ani rzadko w ogóle rozpatrują. Zaleca się ten test czynnościowy, który polega na trzech pobraniach krwi, a w między czasie podaje się tabletkę ( nie pamiętam jaką ;p) i to dopiero daje jakiś obraz. Także na razie nie panikuj, poczekaj spokojnie i nie bierz nic na własną rękę. A progesteron łatwo uzupełniać -sama biorę dupka, wiec lekarz na pewno coś zaradzi. Głowa do góry! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044739 przez Nowa...
Jeszcze wysokie TSH bo normy 0,27-4,20 a Ja mam 3,08 . Tak myślę czy ten progesteron nie za późno zrobiony bo już owu to by było ze 12 dni temu . Wyczytałam że powinno się robić 7 dni po owu. A Ty 2 razy dziennie bierzesz dupka po owu tak? :) duża zapisali Ci dawkę na ta prolaktyne:)? Myślę żeby w tym cyklu co się zaraz zacznie powtórzyć badanie na te 3 hormony ale 7 dni od pozytywu testu owu:) Dziękuję Ci bardzo za pomóc i odpowiedź:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu - 7 lata 6 miesiąc temu #1044741 przez nati.olsztyn
ziaa

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu - 7 lata 6 miesiąc temu #1044744 przez ziaa
Hola Hola Nati
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Nowa tarczyce masz w normie przecież, nie jest wysoka, nie potrzebnie chcesz ją ruszać i myślę, że tak podpowie Ci lekarz. Wiem, ze sugeruje się w staraniach wartość koło 2, ale chyba tyczy się to tylko tych które już się leczą. Jelsi Twój naturalny system hormonalny jest w normach, to nie ma sensu w niego ingerować. Tak mi się wydaje, ale orzeknie lekarz :)
A progesteron cóż, jest tam norma poprostu na II fazę cyklu prawda? Jak jest w normach to też nie doszukuj się niczego na siłę. Wygląda na to, ze u Ciebie na prawdę wszystko jest okej, nie zepsuj tego chcąc coś na siłe poprawiać. :) Poczekaj spokojnie na badanie partnera. Jeśli bardzo chcesz to moze pij inofem? Wiem, ze on wpływ ana poprowę jakosci komórki jajowej, może będzie CI lepiej jesli coś zrobisz, ale nie ruszaj na siłę układu hormonalnego :) wiem doskonale, ze to delikatna sprawa.
Dupka biore 2x dzienne, a norprolak brałam po pół tabetki, ale tylko przez miesiąc. Po nim prl spadła do granic krytycznie niskich,a ja zmieniłam lekarza który kazał go całkowicie odstawić. Po kilku miesiącach miałam badania w szpitalu i tam też była ciut podwyższona prl i dalej nic z tym nie mam robić :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044755 przez nati.olsztyn
ziaa Obiecuję, że będę ostrożna.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044763 przez Nowa...
Ziaa-
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044766 przez ziaa
Nowa zawsze w 21 dc :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044772 przez stOkrOtka91
Nowa
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]

Na zawsze w mym sercu
Karolinka +25.05.2016




[url=http://www.] [img]http://www./components/com_widgets/view.php?sid=74276 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu - 7 lata 6 miesiąc temu #1044773 przez nati.olsztyn
Dzień dobry!:)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



Miłego dnia! :kiss:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044775 przez Pinezka
Nati - super ;)

Co do badan hormonow, to ja sie nie wypowiadam, bo w cyklu, w ktorym mialam je sprawdzane, cuda wianki mi wyszly i akurat wtedy zaszlam :O

Ja owu podejrzewam, ze mialam kilka dni temu (ladny sluz + ten moj bol okoloowulavyjny) dzialania byly, choc niezbyt intensywne, bo Malz mial delegacje dwudniowa, Junior jakas infekcje gardla ma i ja tez, do tego duzo pracy i zmeczona jestem :/

Kto teraz pierwszy do testowania?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044778 przez nati.olsztyn
pinezka Zdróweczka! Oby Wasze staranka były owocne:)
Teraz czekamy na test ziaa:) Jeśli ktoś jest wcześniej to przepraszam za pominięcie.

Ja jeszcze wieczorkiem zatestuje, zobaczymy co wyjdzie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu - 7 lata 6 miesiąc temu #1044779 przez niagara
Cześć Dziewczyny :laugh:
Czas Wam kogoś przedstawić :laugh: Oto Igorek, urodzony dzisiaj 16 minut po północy :laugh:
3250 gram i 53 cm szczęścia :laugh: :laugh: :laugh:

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl