BezpiecznaCiaza112023

Pytania dotyczące cesarki.

12 lata 7 miesiąc temu #183981 przez Gastaro
Mam wiele pytań, niestety bez odpowiedzi, gdyż nie mam od kogo się dowiedzieć. Może wy mi pomożecie?

W przyszłości planuję mieć dziecko, lecz nie jestem pewna jakim sposobem wolałabym urodzić (a dziecko niezapowiedziane może się w każdym dniu pojawić, więc lepiej od razu się interesować)

Interesuje mnie najbardziej:
1. Czy podczas cesarskiego cięcia ból jest silniejszy od normalnego porodu? :(
2. Jakie szwy są dawane? Rozpuszczalne czy te do wyciągnięcia? :unsure:
3. Czy jest szansa po cesarskim cięciu wrócić do poprzedniej sylwetki? :silly:
4. Jak mocny ślad zostaje po porodzie? :ohmy:
5. W jak wielu przypadkach dochodziło do zszycia danych przedmiotów klinicznych ( typu skaleper, nożyce) przypadkowo w brzuszku? :pinch:
6. Po ilu dniach można wstać z łóżka klinicznego i jak wielki ból się wtedy pojawia? :lol:

No i to chyba będzie na tyle ... :blush:













Miłość jest jak drzewo.Im dłużej pielęgnujesz, tym bardziej możesz spodziewać się owocu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #184135 przez Martynka__89
Gastaro napisał:

Mam wiele pytań, niestety bez odpowiedzi, gdyż nie mam od kogo się dowiedzieć. Może wy mi pomożecie?

W przyszłości planuję mieć dziecko, lecz nie jestem pewna jakim sposobem wolałabym urodzić (a dziecko niezapowiedziane może się w każdym dniu pojawić, więc lepiej od razu się interesować)

Interesuje mnie najbardziej:
1. Czy podczas cesarskiego cięcia ból jest silniejszy od normalnego porodu? :(
2. Jakie szwy są dawane? Rozpuszczalne czy te do wyciągnięcia? :unsure:
3. Czy jest szansa po cesarskim cięciu wrócić do poprzedniej sylwetki? :silly:
4. Jak mocny ślad zostaje po porodzie? :ohmy:
5. W jak wielu przypadkach dochodziło do zszycia danych przedmiotów klinicznych ( typu skaleper, nożyce) przypadkowo w brzuszku? :pinch:
6. Po ilu dniach można wstać z łóżka klinicznego i jak wielki ból się wtedy pojawia? :lol:

No i to chyba będzie na tyle ... :blush:




Spróbuję pomóc, gdyż prawie 11 m-cy temu miałam CC.

1. Ja podczas cesarskiego cięcia nic nie czułam ponieważ miałam znieczulenie zewnątrz oponowe. Jednak przy rozszerzaniu cięcia lekarze bardzo mną ruszali co dało się dość bardzo odczuć.
2. W ciele są rozpuszczalne, a na zewnątrz miałam dwa szefki do usunięcia.
3. To jest sprawa indywidualna , lekarze się chichotali że przyszłam z dość potężnym brzuchem, a wychodzę bez niego. Ważyłam tyle ile przed ciążą, ale niestety pojawiły się rozstępy i mój pępek jest całkiem zniekształcony zrobił się zapadnięty i bezpośrednio po CC brzuch był całkowitym flakiem :(
4. Nie wiem za bardzo co masz na myśli, jeśli chodzi o ciało to ślad po CC jest do końca życia ciemno brązowa kreska która z czasem staje się mniej widoczna, jej umieszczenie znajduje w owłosieniu łonowym.
5. Eeee nie mam pojęcia, w moim przypadku niczego nie zapomnieli ;) a takich informacji poszukaj w internecie.
6. Ja z łóżka wstałam po 24 h, ból był dość mocny i nie była to przyjemna chwila ale dla dziecka zrobi się wszystko :)

Pozdrawiam, mam nadzieje że choć trochę pomogłam :)



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #184193 przez Gastaro
Dziękuję za pomoc :silly: :*

Miłość jest jak drzewo.Im dłużej pielęgnujesz, tym bardziej możesz spodziewać się owocu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #193410 przez carolin1
1) Dają znieczulenie. Ja kompletnie nic nie czułam. Miałam znieczulenie w kręgosłup czyli od pasa w dół nic nie czujezz. Byłam śwaidoma i od razu zobaczyłam córeczkę.
2)Po siedmiu dnia wyciagają jeden szew jednym pociągnięciem, kompletnie nic nie czułam.
3)Ja prawie wróciłam do poporzedniej sylwetki;)
4)Mała kreska ukryta pod włoskami, także nie musisz się martwić.
5)Nie wiem :)
6)Ja miałam cięcie o 15 a o 22 juz sama wstałam i byłam w toalecie. Polożne kazały wstać i się nie bać. A następnego dnia latałam po porodówce jak fryga. Wiem że otyłe dizewczyny mają wiekszą powierzchnię brzucha która zostaje nacięta i im jej ciężej i czuja większy ból. Ja czułam sie rewelacyjnie i parwie wcale nic nie bolało.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu - 12 lata 1 miesiąc temu #328202 przez mamcia26
Gastaro napisał:

Mam wiele pytań, niestety bez odpowiedzi, gdyż nie mam od kogo się dowiedzieć. Może wy mi pomożecie?

W przyszłości planuję mieć dziecko, lecz nie jestem pewna jakim sposobem wolałabym urodzić (a dziecko niezapowiedziane może się w każdym dniu pojawić, więc lepiej od razu się interesować)

Interesuje mnie najbardziej:
1. Czy podczas cesarskiego cięcia ból jest silniejszy od normalnego porodu? :(
2. Jakie szwy są dawane? Rozpuszczalne czy te do wyciągnięcia? :unsure:
3. Czy jest szansa po cesarskim cięciu wrócić do poprzedniej sylwetki? :silly:
4. Jak mocny ślad zostaje po porodzie? :ohmy:
5. W jak wielu przypadkach dochodziło do zszycia danych przedmiotów klinicznych ( typu skaleper, nożyce) przypadkowo w brzuszku? :pinch:
6. Po ilu dniach można wstać z łóżka klinicznego i jak wielki ból się wtedy pojawia? :lol:

No i to chyba będzie na tyle ... :blush:

1.Ja miałam znieczulenie ogólne więc nie wiem w ogóle co ze mną robili w trakcie :P
2.Na brzuszku miałam 9 szwów do ściągnięcia.
3.Ja miałam cc 11 miesięcy temu i jeszcze mi się to nie udało ale cały czas nad tym pracuję :P
4.Mi została spora blizna ale jest nisko więc mi nie przeszkadza
5.Jeszcze nie wiem...jak w pszyszłości znajdę coś w brzuchu to dam znać
6.mi pozwolono wstać po 53 godzinach...nie wiem czemu tak późno.Ból wielki ale da się wytrzymać :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #331632 przez Dorciaition
1. Ból to pewnie kwestia indywidualna. Mnie np bardzo bolało, dlatego dostałam znieczulenie ogólne.

2. W środku rozpuszczalne, a na zewnątrz taki, które trzeba ściągnąć. Chociaż u mnie wewnętrzna szwa rozpuszczalna "wyszła" do góry, widać ją pod skórą. Nie rozpuściła się.

3. Pewnie, że szansa jest :)

4. Jest blizna. Mnie jeszcze denerwuje, ale mąż nie zwraca na nią uwagi, mówi, że jest ok :)

5. Przyszedł do mnie wieczorem ordynator i powiedział, że w czasie mojej cc zaginęło narzędzie i chyba jest u mnie brzuchu. :ohmy: Po zdjęciu rentg. na szczeście okazało się, że nie.

6. Wstałam tego samego dnia wieczorem, po jakiś 8 godzinach. Bolało jak cholera. Nie mogłam chodzić. Po kilku dnia złapał mnie zespół popunkcyjny- straszne bóle głowy.

Ogólnie cc przeżyłam bardzo źle. Wg mnie nie ma porównania do porodu naturalnego. Mam nadzieję, że już cc nigdy nie będę miała.


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 tygodni temu #336624 przez Agusiak
Dorciaition napisał:


5. Przyszedł do mnie wieczorem ordynator i powiedział, że w czasie mojej cc zaginęło narzędzie i chyba jest u mnie brzuchu. :ohmy: Po zdjęciu rentg. na szczeście okazało się, że nie.


OMG :ohmy: :ohmy: żartujesz chyba? może on sobie żartował? Niedopuszczalne :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 tygodni temu #338357 przez Dorciaition
Serio. Myślała, że zawału dostanę. Najgorsze było to jak zaczął to mówić "że ma dla mnie złą wiadomość, że nikt nie chciał mi tego powiedzieć, że to się nigdy nie zdarza..." Nie miałam jeszcze małej i pierwsze myśli to takie, że coś z nią się stało.
Gdy wieźli mnie na zdjęcie to na korytarzu byłam atrakcją. Słyszałam "to ta, co ma narzedzie". No szok.
Czasami jak mnie coś zaboli w brzuchu to myślę, że tam są jakieś nożyczki B)


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 dni temu #349540 przez Kredka
Czesc. Tak wiec odpisuje Ci na Twoje pytanka:

1. Ja miałam znieczulenie w kręgosłup. Jest to dosc neiprzyjemne. Anestozjolog wkuwa Ci igłę w kregosłup w okolicy krzyża. Potem kilka sekund i od pasa w dół nie czuje się nic. Ja widziałam w lampie jak mi brzuch rozcinali, ale nic ale to nic nie czułam.

2. Ja miałam zdejmowane szwy. W 5 dobie miałam wyciągane. Nie bolało mnie. Wiecej miałam strachu niz to wszystko było warte.

3. uuuu nie wiem, mnie jeszcze brakuje 5 kg do wagi sprzed ciazy. Moja kolezanka np miesiac po porodzie juz super laską była. To indywidualna sprawa, zalezy tez ile przytyłas w ciazy i ile masz kg nadwagi. Mysle ze mozna:) kazdy ma swoj czas na dochodzenia do formy.

4. Malutka kresecka na lini bikini ;)

5. nie wiem...

6. W pierwszej dobie lezysz plackiem, w drugiej dobie najpierw siadasz a potem każą Ci wstać. No nie powiem, że nie boli...boli no i czlowiek jest osłabiony. W trzeciej dobie z sali pooperacyjnej przenosza na sale ogolną, gdzie juz z dzieckiem jestes non stop.

Ja cc wspominam bardzo dobrze. Na początku dają Ci kroplówki przeciwbólowe, zastrzyki. A pottem proszki przeciwbólowe. Jak juz byłam na sali ogolnej to dziecko jest najwieksza motywacja aby wstac, bo przeciez trzeba sie maluszkiem zająć. Ja po 2 tyg juz wchodziłam na krzesełko bez problemu. Normalnie chodziłam, wstawałam. Jak bede miala 2 dziecko to chce tylko poprzez cc urodzić :)

Jak widzisz co osoba to inna opinia. To indywidualna sprawa...

[url=http://
[img]http://[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/c8ikk1j5nifg5obk.png[/img]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #359298 przez iwonta_kg
1. Czy podczas cesarskiego cięcia ból jest silniejszy od normalnego porodu?
2. Jakie szwy są dawane? Rozpuszczalne czy te do wyciągnięcia?
3. Czy jest szansa po cesarskim cięciu wrócić do poprzedniej sylwetki?
4. Jak mocny ślad zostaje po porodzie?
5. W jak wielu przypadkach dochodziło do zszycia danych przedmiotów klinicznych ( typu skaleper, nożyce) przypadkowo w brzuszku?
6. Po ilu dniach można wstać z łóżka klinicznego i jak wielki ból się wtedy pojawia?


MOJE ODPOWIEDZI:
1. Mnie nic nie bolało bo miałam znieczulenie w kręgosłup. Po paru minutach zadziałało i nie czułam nic od pasa w dół. Jakbym nóg nie miała.
2. Szwy rozpuszczalne miałam w środku a te wyciągane na ranie. W 5 dobie po cięciu wyciągali je. Dosłownie 3 sekundy to trwało choć stresowałam się przez cały czas dopóki tego nie przeżyłam.
3. Ja przytyłam w ciąży 25 kg a schudłam dopiero 10 :dry:
4. Blizna po zabiegu.
5. Nie mam pojęcia szczerze mówiąc... Mi chyba nic nie zostawli ;)
6. Znieczulenie trwa 6 godzin i nie można podnosić głowy nawet. Potem gdy zaczniesz dochodzić do siebie karzą dużo chodzić żeby mięśnie się nie zastały.

Pozdrawiam :kiss:



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #361111 przez emma
1. Czy podczas cesarskiego cięcia ból jest silniejszy od normalnego porodu?
2. Jakie szwy są dawane? Rozpuszczalne czy te do wyciągnięcia?
3. Czy jest szansa po cesarskim cięciu wrócić do poprzedniej sylwetki?
4. Jak mocny ślad zostaje po porodzie?
5. W jak wielu przypadkach dochodziło do zszycia danych przedmiotów klinicznych ( typu skaleper, nożyce) przypadkowo w brzuszku?
6. Po ilu dniach można wstać z łóżka klinicznego i jak wielki ból się wtedy pojawia?

odpowiedzi:

1. moja coreczka byla uloznona posladkowo, wiec nie mialam wyjscia, ale kazano mi czekac na odejscie wod i regularne skurcze. mialam pecha, bo jak przyjechalam do szpitala po odejsciu wod, musialam czekac na chirurga okolo 2 godzin z rozwarciem i skurczami co minute, gdyby nie polozenie dziecka, urodzilabym :), wiec bol mialam podwojny. podczas operacji nie czulam bolu, ale potem - szkoda gadac. kiedy znieczulenie przestalo dzialac, bol byl nie do wytrzymania :ohmy:. ale po 10 tygodniach juz o tym nie pamietam :).

2. zwykle te w srodku sa rozpuszczalne (bo jak inaczej? :unsure:), a zewnetrzne wyciaga sie po kilku dniach - u mnie po 9. slyszalam, ze to nie boli - u mnie bolalo jak diabli, a w miejscu szwow zrobily mi sie nowe rany - slady widac do dzisiaj, masakra :dry:.

3. u mnie po 10 tygodniach nie ma sladu po ciazy, waze mniej niz przed ciaza, brzuch znowu mam wklesly :), ale to z pewnoscia zalezy od indywidualnych predyspozycji, od tego, ile przytyjesz, czy bylas aktywna w ciazy i jak zylas przed ciaza. ja przez kilka lat pare razy w tygodniu aktywnie uprawialam taniec nowoczesny :).

4. ja mam blizne, ktora zakrywaja wloski na wzgorku. nie jest piekna, ale rana ladnie sie zagoila, smaruje mascia, mam nadzieje, ze wkrotce zblednie.

5. nie slyszalam, ale jak wiadomo wypadki chodza po ludziach ;).

6. mnie kazano wstac w drugiej dobie, a nawet zajmowac sie dzieckiem, nie baczac na to, ze ledwo trzymam sie w pozycji siedzacej, nie mowiac o chodzeniu czy dzwiganiu. gdyby nie pomoc meza, na pewno zemdlalabym tam z bolu i wysilku. wydaje mi sie, ze kaza wstawac zbyt szybko i nerwowo, pomoc personelu znikoma, a bol ogromny, przez caly pobyt w szpitalu jechalam na przeciwbolowych.

ogolnie bardzo nie polecam, jesli ktoras z was ma szanse rodzic naturalnie, niech skwapliwie z niej skorzysta. ja niestety takiej szansy nie mialam. :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #367601 przez tess103
Ja rodzilam w Uk.Mialam cesarke.Znieczulenie mialam w kregoslup.Od pasa w dol nic nie czulam.Na sali bylo z 10 osob opieka bardzo dobra.Czulam tylko lekkie szarpniecie gdy wyjmowali mi corcie.Szycia nie czulam.Mialam szwy rozpuszczalne.wszystko trwalo 45 min.Na sali byl ze mna maz.Wyszlam ze szpitala po 3 dniach.Bardzo dobrze wspominam.Naciecie mam przy lini bikini.Rana po 3 miesiacach jest ciemno rozowa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #381815 przez iwonta_kg
W Polsce jest nie do pomyślenia żeby mąż był z kobietą podczas cesarki!!! Poza tym w naszym kraju dopiero na 5 dobę ściągają szwy i dopiero wtedy wychodzi się ze szpitała...
Nasz kochany NFZ...





KOCHAM CIĘ SYNECZKU I ZAWSZE BĘDĘ O TOBIE PAMIĘTAĆ!!



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #381827 przez Mirella
Mój mąż był ze mną przy cesarce ;) A ze szpitala to już po dwóch dobach byśmy wyszły gdyby nie podwyższone CRP Duśki, szwy zdejmowali na izbie przyjęć jak się wcześniej wyszło.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #381839 przez iwonta_kg
To chyba tylko w moim mieście szpital jest tak zacofany... Zresztą ja mam wiele obiekcji co do lekarzy i ogólnie placówki...



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl