BezpiecznaCiaza112023

przenoszenie ciazy?

12 lata 9 miesiąc temu #151175 przez gosia880
Witam jestem tu nowa i za abrdzo nie orientuje sie w tym portalu moge tylko sie domyslać w czym rzecz hehe :blink: .Mam takie pytanie ogólne do wszystkich poniważ jestem w ciąży praktycznie powinnam urodzic 3 lipca 2011 r dokładnie 2 dni temu ,jednak nie odczuwam żadnych skurczów itp jak przystało na końcówkę porodu.Byłam u lekarza z tym jednak pani doktor powiedziała że jej zdaniem jesli sie dobrze czuje i nie mam skurczów juz taki narastajacych to góra do 10 dni spokojnie moge byc w domu lub na zyczenie jesli chce zostac w szpitalu pod tkz obserwacja.Sama niewiem co mam zrobic z jednej strony nie chcebez sensu jechac do szpitala i lezac tam jesli moge to samo robic w domu heh ;) .Jednak moi najblizsi uwazaja ze powinnam jechac by nie było żadnych komplikacji , by dziecku nic sie nie stało bo nie chce przenosic tej ciąży heh.Doradzcie co mam zrobic? co bedzie najrozsadniejsze waszym zdaniem?pozdrawiam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #151188 przez chłopek
Witam Ja miałam urodzic 3 listopasa 2010 a urodziłam 11 listopada, i bardzo dobrze sie czułam, zero skurczów, wszedzie chodziłam, najdwidoczniej dzidziusiowi sie nie spieszy, ja co szlam na ktg to slyszalam prosze przyjsc za dwa dni, wkoncu juz nie wytrzymałam i powiedzialam męzowi że chyba musimy małemu pomóc :) no i ruszyło pojechałam na porodówke o godz 21, a tam ze za małe skurcze do porodu, zostałam przyjęta cała noc spedzona na niewygodnym szpitalnym łózku, o 7 podana oxy i Ksawery o 11.45 juz był z nami

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #151189 przez chłopek
to juz zalezy od ciebie, co zrobisz

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #151191 przez Mirella
10 spokojnie w domu to dużo, aż tak bym nie ryzykowała. Ja miałam tydzień po terminie robione usg i wyszło małowodzie i wylądowałam na patologii ciąży. Skurczów do końca nie miałam, nawet wywołanie nie wywołało, i skończyło się cesarką.
No ale patologia ciąży to patologiczny oddział, ja proponuję coś posredniego, nie możesz chodzić codziennie na ktg chociażby?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #151201 przez Dave
Ja "przeterminowałam" się 10 dni.Osobiście uważam, że max do 5-7 dni możesz siedzieć w domu, potem bym wolała być pod kontrolą. Ja miałam termin na 04.04, do szpitala poszłam 10 a urodziłam 14.04 dopiero po kroplówce. Efekt był taki, że miałam już seledynowe wody i późnej spędziłam kolejny tydzień w szpitalu z małą, bo musiała przyjąć serię antybiotyku. Tak więc z głową, max 5 dni w domu a potem działaj.
Trzymam kciuki za szybki poród :side:



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #151202 przez chłopek
moja siostra urodzila 3 dni po terminie i miala zielone wody, wiec to róznie bywa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu - 12 lata 9 miesiąc temu #151224 przez Gosia_Krupa
No tak,różnie bywa,tyle że przenoszenie ciąży zwiększa prawdopodobieństwo takowych wód.
Ja miałam termin na 09.04 ,13.04 o 22 dostałam lekkich skurczy,które szybko przerodziły się w mocniejsze. O 2.45 14.04 Mała była z nami(wody były czyste). Dla mnie tydzień to maks. Chyba że codziennie masz ktg i cie kontroluja to wtedy. Ja miałam się zgłosić do szpitala tydzień po terminie. Wcześniej miałam robione badania przepływy,żeby zobaczyć czy wszystko w porządku z malutką. Byłam spokojna,gdyby nie to sama wpakowałabym się na oddział. Jeżeli się dobrze czujesz to zaczekaj jeszcze ze dwa dni,czasami są błędy w wyliczeniu terminu porodu. Jeżeli jednak miałabyś się denerwować to jedź. Powodzenia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #151245 przez Emme
ja urodziłam przed terminem, ale wiem że mój lekarz nie czeka dłużej niż 7 dni i codziennie lub co 2 dni obowiązkowo KTG

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #151361 przez Marysia27
Emme napisał:

mój lekarz nie czeka dłużej niż 7 dni i codziennie lub co 2 dni obowiązkowo KTG

moja ginka też wychodzi z takiego założenia, ja co dwa dni śmigałam na ktg, a maluszek przyszedł na świat 4 dni po terminie, a pomogło mu w tym moje intensywne mycie okien- ale nie chciałabym nikogo do tego namawiać!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #151857 przez gosia880
dzieki za rady troche mi to rozjasnilo w glowie mysle ze jutro pojade na te badanie ktg i pogadam z lekarzem co mi doradzi najrozsadniejszego;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl