BezpiecznaCiaza112023

UBEZPIECZENIE

13 lata 9 miesiąc temu #25415 przez dziub12
CZEŚĆ DZIEWCZYNY! MAM TAKEI PYTANIE:JAK TO JEST Z UBEZPIECZENIEM W CIĄŻY OTÓŻ: NIE JESTEM UBEZPIECZONA NIGDZIE,MĄŻ OBECNIE BEZ PRACY WIEC ON TEZ NIEMA MNIE MOŻLIWOSCI UBEZPIECZYĆ,ROZMAWIAŁAM Z MOJA LEKARKĄ TO TWIERDZI ZE GDY POJADE RODZIC ZA WSZYSTKO KAŻA MI ZAPŁACIĆ,Z DRUGIEJ NATOMIAST STRONY DZWONIŁAM DO NFZ I PAN POWIEDZIAŁ ZE WESZŁO PRAWO: KOBIETA W CIĄŻY,W CZASIE PORODU I PO PORODZIE MA PRAWO DO BEZPŁATNEGO LECZENIA! WIEC JUZ NIE IWEM JAK TO JEST PROSZE WAS O POMOC JESLI KTOS SIE ZETKNĄŁ Z TYM PROBLEMEM PROSZE O WYRAŻENIE SWOJEJ OPINIE.POZDRAWIAM

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25433 przez Katarzynka
Jak jestes zapisana w urzędzie pracy to nie muszisz placić.

I też słyszalam że ciężarna nie musi placic nic za poród ale jak to jest e rzeczywistości to nie wiem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25435 przez Joanna-Rona
Witaj :)

Z tego co wiem szpital nie ma prawa odmówić przyjęcia Cię na oddział położniczy, jeśli przyjedziesz rodzić, nie wiem jak to wygląda później. Ale wiem, że masz możliwość uzyskania takiego zaświadczenia, że jako bezrobotna przyszła mama jesteś ujęta w ubezpieczeniu jakie zapewnia państwo, takie papiery można uzyskać w urzędzie pracy, niestety nie zanam szczegółów uzyskaniaich. Załatw sobie jednak taki świstek bo przyda Ci się również później jak Maleństwo się urodzi i będziesz musiała iść do pediatry albo lekarza rodzinnego, bez ubezpieczenia możesz mieć problem a tak będziesz miała podkładkę.

Pozdrawiam Aska :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25439 przez dziub12
katarzynka a jak taki papierek uztyskałas? tzn co Ci bylo potrzebne i to w urzedzie pracy sie dostanie tak?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25446 przez Katarzynka
Ja nie wiem musisz iść popytać. Oni Ci wszystko w Urzędzie Pracy powiedzą.

Ja tylko gdzieś o tym czytalam że tak jest.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25462 przez kasia86
jeżeli nie pracujesz i zarejstrujesz się w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna to momentalnie jesteś u nich ubezpieczona...normalnie podbijają ci książeczke ubezpieczeniową...ja tak mam :)

więc leć jak najszybciej do urzędu i się rejstruj :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25478 przez dziub12
studiuje zaocznie ale nie jestem na uczelni ubezpieczona,slyszalam tez ze podobno nie chca kobiet w ciazy ubezpieczac na bezrobociu:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu - 13 lata 9 miesiąc temu #25479 przez Moniq
z ubezpieczeniem jest tak: kobieta w ciąży i w trakcie porodu jest objęta bezpłatną opieką lekarską; jeśli nie jesteś nigdzie ubezpieczona, zarejestrowana w UP(bo jak jesteś to UP podbije Ci książeczkę i po sprawie), to za poród i opiekę po porodzie płaci budżet państwa; tak jest w ustawie i szpital nie ma prawa odmówić Ci przyjęcia; jeśli masz wątpliwości tu masz namiary na rzecznika praw pacjenta, możesz zadzwonić
# Infolinia Rzecznika:
0- 800- 190- 590 begin_of_the_skype_highlighting              0- 800- 190- 590      end_of_the_skype_highlighting
z tel. komórkowych
(22) 833- 08-85
(22) 635- 59-96
# e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

uczelnia może Cię ubezpieczyć, a musi w momencie gdy zgłosisz się do nich z wnioskiem o ubezpieczenie: tu masz wszystko opisane www.ubezpieczenie.com.pl/ubezpieczenie_z...tudenta/66,1076.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25480 przez Katarzynka
Tego nie wiem ale maja obowiazek ubezpieczenia Ciebie. Masz takie prawo, więc o nie walcz :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25511 przez jedynaczka
DZIUB12, za pobyt w szpitalu chodzi mi tutaj o poród i te kilka dni po, na 100% nic nie płacisz, tym kosztem na pewno nie bedziesz Ty obciążona, ja mam ubezpieczenie z UP i ostatnio było mi potrzebne zaświadczenie że jestem ubezpieczona i tam nie było wliczony mój pobyt w szpitalu z porodu, więc nie ma co bać :)
ale jeśli tylko masz możliwość załatwienia sobie jakiegoś papierka to załatwiaj. oszczędzi Ci to stresu przy przyjmowaniu się do szpitala... bo wiem z własnego doświadczenia że Panie siedzace na recepcji nie zawsze są miłe i przyjemne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25581 przez martela89
Nawet jezeli nie jesteś zarejestrowana w UP to za pobyt w szpitali nie płacisz. Kobieta w ciąży,w czasie porodu i połogu nie płaci za szpital ale musisz im to jasno powiedzieć,że wiesz o tym i w ogóle.Jak ja byłam w szpitalu na podtrzymaniu to też się mnie pytali czy będę płaciła to im powiedziałam jakie mam prawa i było ok. A nie jestem ubezpieczona ani zarejestrowana w UP.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #41056 przez slonce112
Zgodnie z konstytucją kobieta w ciąży która nie jest ubezpieczona ma prawo do bezpłatnej opieki szpitalnej, czyli innymi słowy mówiąc jedziesz rodzić to nawet bez ubezpieczenia za nic nie płacisz tylko musisz mieć świadomość, że wiesz o swoich prawach i perswadować to kiedy będą cię pytać o ubezpieczenie albo później wystawią ci rachunek - jeśli to zrobią możesz wnieść sprawę do sądu (albo najpierw próbować dogadać się z dyrekcją szpitala) i z pewnością wygrasz :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #41109 przez bombel779
dziub12 napisał:

slyszalam tez ze podobno nie chca kobiet w ciazy ubezpieczac na bezrobociu:(

Oni nie mają nic do "nie chcenia"!! Jak już ktoś tutaj pisał - to ich obowiązek!
Poza tym według mnie,nie musisz się nikomu w urzędzie tłumaczyć.Idziesz,rejestrujesz się i tyle!
Ja pracuję na czarno,nie mam umowy,więc kiedy dowiedziałam się że jestem w ciąży od razu poszłam do UP i się zarejestrowałam.Nikt o ewentualną ciążę nie pytał,ja też się nie chwaliłam.Dziś jestem w 6 mc i dalej w urzędzie nikt nic nie wie :P Od lipca jestem prawowitą bezrobotną,ubezpieczoną z prawem do zasiłku :) :D
Także nie zwlekaj tylko leć do UP.Mąż w sumie też może się zarejestrować skoro również jest na bezrobociu.


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu - 13 lata 5 miesiąc temu #41237 przez miniaturka
Jak mnie brali do szpitala na obserwacje bo bolał mnie brzuch to powiedzieli mi żę każda kobieta w ciąży jest ubezpieczona odgórnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl