BezpiecznaCiaza112023

:0 poród wodny

14 lata 1 miesiąc temu #8264 przez pip_ip
z tym jest tak samo jak przy każdym innym porodzie (rzecz jasna oprócz cesarki;>)... a zatem zależy to od... twojego krocza, że tak powiem - czy jest elastyczne, wyćwiczone (polecam ćwiczyć mięśnie Kegla), czy pęknie, czy nie. Ja ćwiczyłam od początku ciąży w sumie (choć nieregularnie) i krocze mi nie pękło, ale za to warga sromowa - bo to też jest możliwe, ale za to można normalnie siedzieć i szybko się dochodzi do siebie potem. No i zszywają cię tak jak po nacinaniu (grrrrr;/).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8277 przez basik_twins
To w takiej wodzie moze i bez naciecia krocza i jego poękania się obejdzie :)
Ja i tak nie mam na niego szans
Ostatnio się dowiedziałam, że na poród naturalny mam znikoma szanse wiec obecje się odchudzam :silly: w "" oczywiscie bo po cesarce ponoć trudniej zgubic wage wiec sie przejmuje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 tygodni temu #12288 przez natmur11
no ja jesli wszystko bedzie oki bede rodzic w wodzie, no i jesli moj organizm to zaakceptuje bo znam osobe ktorej woda wcale nie pomogla a nawet pogorszyla bol. jak jest z woda to nie wiem ale z tego co rozmawialam z polozna mowila ze woda jest wymieniana i dopuszcza sie cieplej zeby caly czas miala taka sama temperature, okaze sie w praktyce jak bedzie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #53533 przez Urszula
Witam Kochane!!!
Mam pytanie co myslicie o porodzie wodnym? Czy ktoras z Was jest zdecydowana na porod w wodzie? Ogladalam porody na youtube :ohmy: na jaki porod Wy sie zdecydowalyscie?? Jeszcze jedno pytanie...jak wspomnialam wczesniej u mnie ciaza przebiega dobrze ale doskwiera mi swedzenie ciala. Najbardziej pod piersiami..w ogole piersi mnie swedza i pojawily sie pod nimi male krosteczki (potowki??) dodam, ze uzywam kremu i olejku na rozstepy ale nie moge przeciez z nich zrezygnowac. Dziekuje za pomoc :) pozdrawiam!!



http://davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img[img] davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #53544 przez Gosia
Urszulo ja również byłam zainteresowana porodem wodnym, ale w końcu z tego nie skorzystałam. Rodziłam normalnie i naturalnie. Było spoko. Natomiast mam koleżankę, która dwukrotnie rodziła we wodzie i mówi, że nie wyobraża sobie rodzić normalnie. Powiem Ci szczerze, że różne są opinie na ten temat. Nie każdy też może rodzić we wodzie. Poszukaj dobrze na forum, bo ten temat był już tu gdzieś poruszany. Jak ja znajdę to wkleję Ci linka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #53553 przez Gosia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #53560 przez Urszula
Gosiu bardzo dziekuje za pomoc i pozdrawiam :)



http://davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img[img] davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #53566 przez Urszula
Gosiu dziekuje za odpowiedz pozdrawiam!!!



http://davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img[img] davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #63817 przez kiniaa
dziewczyny ja mialam rodzic w wodzie i spedzilam w basenie pare dobrych godzin ale pod koniec juz nie moglam wytrzymac , skore mialam jak babcia pomarszczona no i w rezultacie urodzilam normalnie na lozku ale wiadomo zawsze to jakas atrakcja zwlaszcza kiedy porod trwa kilka godzin

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #64006 przez pip_ip
ale chyba wychodzilas,co? ja jak juz pisalam mialam na odwrot = w wodzie spedzilam ostatnie 10 min i wspominam je dosc dobrze:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #64410 przez kiniaa
no troche wychodzilam ale wlasnie moze powinnam poczekac na wieksze rozwarcie a ja od 4 cm siedzialam w tym basenie i bylo mi juz strasznie nudno ale oczywiscie to nie bylo jakies zle doswiadczenie,porod ogolnie tez dobrze wspominam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #64547 przez pip_ip
to sie nie dziwie,ze to tyle trwalo i ze mialas dosc, bo woda przeciez rozluznia, wiec spowalnia porod dlatego nie jest wskazane, by siedziec tyle w wodzie, wiec dziwi mnie nieco, ze cie z basenu nie wygonili;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 16 godzin temu #108530 przez przyszlamama
Zastanawiam się...czy poród w wodzie może odbyć się w domu czy tylko w szpitalu?
Czy można wybrac taki porod w każdym spzitalu czy tylko niektorych?
+ zupelnie inne pytanie, czy np.mąż może odciąć pepowine?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 13 godzin temu #108544 przez natmur11
slyszalam ze sa szpitale ktore pozwalaja rodzic w domu. chociaz dla mnie to bezsensu bo raczej w warunkach domowych ciezko mowic o sterylnosci, wyposazeniu - mam na mysli wanne, czy sprzet medyczny. po porodzie i tak i mama i dziecko jada do szpitala, a o komplikacjach podczas porodu nie wspominam przeciez do domu nie przyjedzie caly personel z calym sprzetem wiec wtedy tez szybko jedzie sie do szpiatala. a maz moze odciac pepowine jesli wszystko jest ok z maluchem chociaz to tez zalezy od szpiatala, nie wszystkie sie na to zgadzaja

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #108711 przez przyszlamama
dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :) Masz racje co do rodzenia w domu, pytałam ponieważ jestem ciekawa czy w ogóle jest taka możlwiosc, ale już teraz wiem, że nie ma co o tym myśleć-zgadzam sie z twoją wypowiedzią :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl